Son zamanlarda ülkemizde gündemde olan hadi bilgi yarışması güvenilir mi sorusu akılları kurcalamaya başladı. Bu kadar büyük ödül vaatleri olunca insanların aklına soru işaretlerinin gelmesine de kimse şaşırmıyor olsa gerek. Sizlere bu ve buna benzer soruların yanıtlarını kendimce vermeye çalışacağım.

Arkasında Türkcell mi Var?

Turkcell’in kendi mesajlaşma uygulaması olan Bip kullananlar bilir, zaman zaman hadi bilgi yarışmasına ait bildirimler kendilerine gösterilmektedir. Bu da akıllara hadi yarışmasının arkasında Turkcell mi var sorusunu akıllara getiriyor. Evet, hadi yarışmasının düzenleyicisi Turkcell ve giderlerin birçoğu da yine kendileri tarafından karşılanmakta. Peki neden böyle bir şey yapılıyor? Buna verecek ilk yanıt olarak da kendi kullanıcıları ile olan etkileşimi ve yine kendi uygulamaları arasındaki bağlantıları güçlendirmek cevabını verebiliriz. Şirket kendi kullanıcılarına özel jokerler tahsis ederek onları kendilerine daha da bağlamaya çalışmaktadır.

Dağıtılan Paranın Kaynağı Nedir?

Haftanın belirli günlerinde düzenli olarak yarışma yapılmakta. Peki bu paranın kaynağı nedir?

1- Sponsorlar Gelirleri

Hemen hemen her yarışmanın olduğu gibi hadi yarışmasının da sponsorları var ve yarışma bu sponsorlardan elde ettiği gelirleri yarışmayı kazanan kişilere pay etmektedir. Bazen paylaşılan joker kodlarının firma ismi veya yiyecek içecek çeşidi ismi gibi şirketlere ait isimler olduğunu fark etmişsinizdir, örnek olarak da paylaşılan bu özel joker kodlarını gösterebiliriz. Şirketler insanların bu isimlere aşina olup markette gördüğü zaman ilgilerini çekmesi adına bu tür akılda kalma çalışmalarına büyük paralar dökmektedirler ve bu yüzden de hadi yarışmasının onlar için bir fırsat olduğunu söyleyebilirim.

Tavsiye:  Hadi Uygulaması İle Günde 1.500 TL Kazanmak

2- Turkcell Firması ve Ona Bağlı Holdingler

Turkcell firmasının kendisine ait bir yarışma olduğu için hadiye özel bir bütçe ayrıldı ve ödemelerin büyük bir çoğunluğu da yine bu bütçe üzerinden yapılmaktadır.

Yukarıda yazmış olduklarımdan yola çıkarak hadi yarışmasının tamamen güvenilir olduğu konusunda emin olmanızı tavsiye ediyorum.

Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor?

Hadi yarışmasında son soruya kadar gelen herkese o günkü ödül eşit olarak paylaştırılmaktadır. Eğer hesabınızda biriken para 20 TL miktarını geçmişse ve banka bilgilerinizi eksiksiz olarak girmişseniz en yakın sürede bakiye hesabınıza yatırılacaktır.