İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Adsense Kazanç Arttırma Yolları

Günümüzde birçok blog veya çeşitli site sahiplerinin en önemli gelir kaynaklarından birisi Google Adsense’dir. Ancak bazı faktörlere dikkat etmeden rastgele kod yerleşimi yapmak para kazanmak isterken sitenizin itibar kaybetmesine bile neden olabilir. Bu yüzden makalede anlatmış olduğum noktalara dikkat etmeli ve buna göre kendi taktiğinizi geliştirmelisiniz. Adsense kazanç arttırma yolları sayesinde gelirinizde gözle görülür bir artış olacağına eminim.

Reklam Yerleşimi

Adsense kazanç arttırma yöntemleri arasında en önemli olan ancak birçok kişi tarafından pek dikkat edilmeyen noktadır diyebiliriz. Bunun için sitenizin tasarımına hakim olmalı ve kendinizi kullanıcı yerine koyarak nerede reklam görsem daha hoş olurdu şeklinde düşünebilmelisiniz. Reklam yerleşimi açısından sıkıntı çekenler için Adsense’nin yeni geliştirmeye başladığı otomatik reklam kodunu kullanabilirsiniz. Bu sistem kullanıcıları analiz eder ve onların hoşlanacağını düşündüğü alanlara otomatik olarak reklamlar yerleştirir. Ancak daha yeni bir sistem olduğu için bunu sizin yapmanız daha yararlı olacaktır.

Reklam Tasarımı

Adsense reklamlarında tamamen görsel olanlar haricinde birtakım düzenlemeler yapma imkanına sahip olursunuz. Bu aşamada site tasarımınıza ve renklerinize uygun bir reklam oluşturmak tıklanma oranını arttırarak daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Reklam Kategorileri

Eğer tek bir konuya odaklı siteniz varsa o konu ile ilgili reklamları sunmak tıklanma oranınızı, buna bağlı olarak da Adsense gelirinizi arttıracaktır. Her telden konuları ele aldığınız bir blog veya siteniz varsa gelen tıklamaların yoğunluğuna bakarak reklam gösterimi yapılan ancak tıklama almayan kategorileri engelleyerek en doğru reklamı ziyaretçilere sunabilirsiniz. Google da kullanıcıları analiz edip onların aramaları doğrultusunda reklamlar gösterdiği için işiniz biraz daha kolay diyebilirim.

Sponsor Reklam Alanı

Birçok sitede en azından kenarlardaki reklamların tepesinde sponsor veya sponsorlu reklam gibi çeşitli tanımlar görmüşsünüzdür. Adsense reklamları bazen görüntüsünden dolayı ne olduğuna dair bir açıklamaya ihtiyaç duyabiliyor. Bu hem sitenizdeki reklam animasyonlarıyla yazı oranını dengeleyecek hem de daha düzenli bir görünüm katacaktır. Bu şekilde de okurlar için reklamlara olan tıklama isteği daha da yükselecektir.

Özgün ve Akıcı Makaleler

Eğer gelirinizi arttırmak istiyorsanız kendinize bağlamış olduğunuz bir kitle oluşturmanız gerekir. Bunun için de en basit ve en etkili yol özgün ve akıcı makaleler yazmak olacaktır. İnsanlara istediklerini verdiğiniz taktirde emeklerinizin karşılığını alacağınızdan eminim. Ancak söylediğimiz gibi insanlara istediklerini, yani tam olarak kitlenizin ilgilenmiş olduğu alanları tespit edip en uygun şekilde yazılarınızı yazmalısınız.