İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Para Kazanma Sitelerine Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İnternet üzerinden para kazanmak son dönemlerde oldukça popüler oldu. Teknoloji geliştikçe pek çok insana internet üzerinden para kazanma fırsatı da doğmuş oldu. Bununla beraber var olan paralarını değerlendirmek isteyen birçok insan da var. Bu insanlar yatırımlarını altın ya da dolar üzerinden değil, internetteki alım satımlarla ya da Bitcoin ile değerlendiriyorlar. Çok memnun kalanların yanı sıra parasını dolandırıcılara kaptıranlar da var. Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Bank adı altında kapan bir web siteyi ve insanların mağduriyetlerini siz de duymuşsunuzdur. Kolay yoldan para kazanma fikri çok cazip gelebilir. Fakat internette de günlük hayatta olduğu gibi emek etmeden para kazanılmaz. Öncelikle bu konuda bir fikir birliğine varmak gerekiyor. Daha sonra yatırım sitelerine göz atabilirsiniz. Bunun için seçici olmalısınız.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Kullandığınız web sitesinin yasal olup olmadığından emin olmalısınız. Bunun için yasal sorumluluklarını yerine getiren kurumları tercih etmelisiniz. Dolar, Euro gibi döviz, emtia, hisse senedi, CFD gibi yatırımlar yapması için bir kurumun lisanslı olması gerekir ve bunu size web sitesi üzerinden göstermesi gerekir. Referanslı kurumlar olmasına dikkat edin. Yani güvendiğiniz bir site, o siteyi öneriyorsa zaten güvenilirdir. Büyük kurumlar ve web siteleri dolandırıcı sitelerin linklerini verip kendi güvenilirliklerinin sarsılmasını istemez. SPK kaydı bulunan kurumlara yönelmenizde de fayda var. Aksi halde paranızı kaybedebilirsiniz.

internette yatırım yapmak

İnternette yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bir yatırım sitesi size uygun geldi ve ona yönelmek istiyorsunuz. Bu noktada kesinlikle ismini aratmalı ve hakkındaki tüm yorumları okumalısınız. Şikâyetler genelde hangi konuda olmuş, bu şikâyetler yeni mi, site güncelleniyor mu, kaç yıldır çalışıyor, parayı geç yatırma durumu var mı, bilmelisiniz. Bitcoin’ e yatırım yapmak hala tartışmalı bir konu olduğu için çok hassas davranmanız gerekiyor. Çok ısrarcıysanız da şunu belirtmek gerek; kısa dönemli alım satımlar yapın. Riski en aza indirmek Bitcoin için geçerli olduğu gibi diğer yatırımlar için de geçerli. Bu yüzden hangi internet sitesi olursa olsun ilk etapta küçük meblağlarla yatırım yapmaya başlayın ve mutlaka gün içinde, hafta içinde siteye belli aralıklarla göz atın.