Reddit, çok çeşitli konuları kapsayan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bazıları bunu meme ve komik şeyler için kullanırken, diğerleri düşüncelerini veya deneyimlerini paylaşmak için kullanabilir. Tüm bu eğlencenin arasında, Reddit uygulaması telefonunuzda çalışmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yaşanan bu sorun, bir Android telefonunuz veya iPhone‘unuz olup olmadığına bakılmaksızın başınıza gelebilir ve can sıkıcı olabilir. Ancak, sorunu çözmek için kullanabileceğiniz basit çözümleri size aktaracağız. Reddit uygulamasının akıllı telefonunuzda çalışmamasını düzeltmenin en iyi yollarından bazıları burada.

1. Reddit sunucu durumunu kontrol edin

reddit sunucu durumu kontrol Reddit, çok çeşitli konuları kapsayan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bazıları bunu meme ve komik şeyler için kullanırken, diğerleri düşüncelerini veya deneyimlerini paylaşmak için kullanabilir. Tüm bu eğlencenin arasında, Reddit uygulaması telefonunuzda çalışmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Reddit uygulaması telefonunuza yüklenmez veya uygulama açılmazsa, sitenin bir kesinti yaşayıp yaşamadığını görmek için Reddit sunucu durumunu kontrol ederek başlayın. Bunu redditstatus.com‘da yapabilir ve her şeyin çalışıp çalışmadığını buradan kontrol edebilirsiniz.

Reddit sunucularında sorun olup olmadığını kontrol etmenin bir başka yolu da telefonunuzun tarayıcısına farklı bir web sayfası yüklemek veya farklı bir uygulama açmaktır. İyi çalışıyorlarsa ve sorun yaşayan tek uygulama Reddit’se, sunucuların geri gelmesini ve Reddit’i normal şekilde kullanmasını bekleyin.

2. Uygulamayı silin ve tekrar çalıştırın

Temel bir çözüm denemesi olabilir, ancak düşündüğünüzden daha etkilidir. Bazen uygulama yanıt vermeyi durdurur; bu yüzden onu durdurmak ve yeniden başlatmak yardımcı olabilir. Cep telefonunuzda Reddit’e erişiminiz yoksa uygulamayı durdurun ve son uygulamalar bölümünden de kapatın. Ardından uygulamayı yeniden başlatmadan önce birkaç saniye bekleyin.

3. Reddit’i durdurmaya zorla

Tüm Android kullanıcıları, bu sadece sizin için! Arka planda çalışan bazı işlemler uygulamayı durdurabilir veya uygulamalar çökebilir. Bu da Reddit uygulamasının Android’de çalışmamasına neden olabilir. Bu nedenle, tüm işlemlerini kapatmak ve yeniden başlatmak için Reddit’i durdurmaya zorlayın.

Adım 1: Android telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar bölümüne gidin.

Adım 2: Tüm uygulamaları göster üzerine dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve uygulamalar listesinden Reddit’i seçin.

Adım 4: Şimdi zorla durdura dokunun.

4. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun

Reddit çevrimiçi bir platformdur, yani uygulamayı kullanmak için internet erişimine ihtiyacınız vardır. Telefonunuz Wi-Fi’ye bağlı değilse veya hücresel veri aktif değilse Reddit ana sayfası yüklenmez. Böyle bir durumda uygulamanın diğer kısımları da çalışmayacaktır.

Bir Wi-Fi ağı varsa, ona bağlanın ve Reddit uygulamasını tekrar yüklemeyi deneyin. Dışarıdaysanız akıllı telefonunuzdaki mobil veriyi etkinleştirin.

Ağa zaten bağlıysanız ancak Reddit hala yüklenmiyorsa, internet bağlantısının mevcut olup olmadığını görmek için telefonunuzun tarayıcısı aracılığıyla diğer web sitelerini ziyaret etmeyi deneyin. Eğer bu sayfalar da yüklenmiyorsa, başka bir ağa bağlanıp tekrar deneyin.

5. Telefonunuzu yeniden başlatın

Cihazınızda Reddit uygulamasının çalışmasını engelleyen bir yazılım hatası olabilir. Bunu düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmanız ve Reddit uygulamasını açmayı denemeniz yeterlidir. Bu, Reddit uygulamasının çalışmasını engelleyen başka bir uygulama/hizmet olasılığını da ortadan kaldırabilir.

iPhone nasıl yeniden başlatılır?

Bir iPhone’unuz varsa, bu talimatları takip edebilirsiniz.

iPhone 6s veya altı için:

Ana ekran düğmesini ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun. Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde telefonunuz yeniden başlayacaktır.

iPhone 7 ve 7 Plus için:

Ses kısma düğmesini ve güç düğmesini basılı tutun. Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde telefonunuz yeniden başlayacaktır.

iPhone 8 ve üstü için:

Sesi yükselt tuşuna basıp bırakın, sesi azalt tuşuna basıp bırakın, ardından Apple logosu ekranda görünene kadar yan/güç düğmesini basılı tutun.

Android telefonun nasıl yeniden başlatılır?

Android cihazınızı yeniden başlatmaya nasıl zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: Android telefonunuzun kilidini açın ve ana ekrana gidin.

Adım 2: Telefon kapanana ve ekranda üretici logosunu görene kadar yandaki güç düğmesini basılı tutun.

Adım 3: Logoyu gördüğünüzde güç düğmesini bırakın ve telefonun işletim sistemini başlatmasına izin verin.

6. Reddit uygulamasını güncelleyin

Uygulamanın bazı sürümleri bazen uygulamanın aniden çalışmayı durdurmasına neden olan hatalar veya aksaklıklar içerebilir. Bu nedenle, uygulamalarınızı her zaman en son sürüme güncellemek en iyisi olacaktır. Yeni sürümün sorunu çözüp çözmediğini görmek için iPhone veya Android’de Reddit uygulamasını güncellemeyi deneyin.

iPhone’da Reddit nasıl güncellenir?

Adım 1: iPhone’unuzda App Store’u açın ve sağ üst köşedeki ekrana dokunun. Adım 2: Tüm son güncellemelerin bir listesini görmek için aşağı kaydırın. Reddit uygulamasının yanındaki Güncelle’yi seçin. Veya tüm uygulamaları birlikte güncellemek için tümünü güncelle’ye basabilirsiniz.

Android’de Reddit nasıl güncellenir?

Adım 1: Telefonunuzda Google Play Store’u açın ve sağ üst köşedeki profilinize dokunun.

Adım 2: Ardından, ‘Uygulamaları ve cihazları yönet’i seçin.

Adım 3: Artık güncellemelerin olduğu bir bölüm göreceksiniz.

Adım 4: Reddit’in yanındaki güncellemeyi seçin veya tüm uygulamaları güncelleyin butonuna basın.

7. Android uygulama önbelleğini temizleyin

Yine, bu adım Android kullanıcıları ile sınırlıdır. Android cihazınızdaki birçok uygulama sorununu çözebilecek temel bir adım olduğundan, uygulama önbelleğini daha önce temizlemiş olabilirsiniz.

Uygulamanın önbelleğini temizlemek, Reddit’in gönderileri veya resimleri yüklememesine neden olabilecek artık dosyaları temizleyecektir. İşte bu temizliğin nasıl yapılacağı.

Adım 1: Android telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar bölümüne gidin.

Adım 2: “Tüm uygulamaları görüntüle” butonuna dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve uygulamalar listesinden Reddit’i seçin.

reddit uygulama onbellegi temizleme Reddit, çok çeşitli konuları kapsayan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bazıları bunu meme ve komik şeyler için kullanırken, diğerleri düşüncelerini veya deneyimlerini paylaşmak için kullanabilir. Tüm bu eğlencenin arasında, Reddit uygulaması telefonunuzda çalışmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Adım 4: Önbelleği temizle butonuna dokunun.

İşlem bittiğinde, Reddit uygulamasını açın ve normale dönüp dönmediğini kontrol edin.

8. Videoların otomatik oynatılmasını devre dışı bırakın

Bu özellik, telefonunuzdaki Reddit uygulamasının işlevselliğini etkilemese de, gönderileri görüntüleme veya farklı alt dizinlere göz atma hızını yavaşlatabilir. Bu, özellikle uygulamanın yüklenmeyebileceği yavaş bir internet bağlantınız varsa işe yarayabilir.

iPhone için Reddit otomatik oynatmayı devre dışı bırakma

Adım 1: iPhone’unuzda Reddit uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın.

Adım 2: Ayarları seçin.

iPhone icin Reddit otomatik oynatmayi devre disi birakma Reddit, çok çeşitli konuları kapsayan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bazıları bunu meme ve komik şeyler için kullanırken, diğerleri düşüncelerini veya deneyimlerini paylaşmak için kullanabilir. Tüm bu eğlencenin arasında, Reddit uygulaması telefonunuzda çalışmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Adım 3: Ekran seçeneklerinde otomatik oynatma ayarlarını seçin.

Adım 4: Ayarı, asla otomatik oynatma şeklinde değiştirin.

Android için Reddit otomatik oynatmayı devre dışı bırakma

Adım 1: Android cihazınızda Reddit uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.

Adım 2: Aşağıdaki ayar seçeneğini seçin.

Adım 3: Görüntü Seçenekleri altında Otomatik Oynat’a dokunun.

Android icin Reddit otomatik oynatmayi devre disi birakma Reddit, çok çeşitli konuları kapsayan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bazıları bunu meme ve komik şeyler için kullanırken, diğerleri düşüncelerini veya deneyimlerini paylaşmak için kullanabilir. Tüm bu eğlencenin arasında, Reddit uygulaması telefonunuzda çalışmazsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Adım 4: “Asla” olarak değiştirin.

SSS

1. Reddit neden yüklenemedi hatası veriyor?

Bu hata genellikle telefonunuz Reddit sunucularına ulaşmakta sorun yaşadığında ortaya çıkar. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve uygulamayı yeniden başlatın.

2. Reddit’e neden giriş yapamıyorum?

Reddit bir kesinti yaşarsa, hesabınızla giriş yapamazsınız. Ayrıca, oturum açarken doğru kimlik bilgilerini kullandığınızdan emin olun. Google veya Facebook kimliğinizi kullanmak yerine kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açmayı deneyin.

3. Reddit neden bu kadar yavaş?

Bunun 2 nedeni olabilir; birincisi, internet bağlantınız yavaştır ve ikincisi, telefonunuzun Reddit’e ayıracak kadar boş kaynağı yoktur. Yukarıdaki talimatları kullanarak otomatik oynatmayı kapatın ve RAM’de yer açmak için telefon önbelleğini temizleyin.