Uzun yıllar önce hayatımıza girse de hala birçok kişinin oynamaya devam ettiği Metin 2 Lag ve oyundan atma sorunu yaşatabiliyor. Bu yazımızda sizlerin oyunda bu şekilde sorunlar yaşamaması için almanız gereken birkaç tedbire değineceğiz. Yapacağınız bu basit ama etkili adımlar sayesinde artık akıcı bir oyun keyfi mümkün olacaktır.

Metin 2 Lag ve Oyundan Atma Sorunu Nasıl Çözülür?

Karakterinizi bazen birkaç saniye öncesindeki konuma atan, bazen de işlemlerin geç yapılmasını sağlayan olaya oyuncular arasında lag denilmektedir. Metin 2 oyununda lag sorunu nasıl çözülür diye merak ediyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Öncelikle lag veya ping sorunu oyunun sunucularından kaynaklı olarak da yaşanabilmektedir. Bu yüzden ilk olarak başkalarının da aynı sorundan mustarip olup olmadığını sormanız en sağlıklısı olacaktır. Eğer sorun sadece sizde yaşanıyor ise aşağıdaki adımları birer birer uygulamanız sorunu çözecektir.

  • Mümkünse Wi-Fi değil kablolu bir internet bağlantısı kullanın
  • Modemi kapatıp açın
  • Herhangi bir VPN yada DNS ayarı kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin
  • Eğer sorun halen düzelmediyse oyunun tüm dosyalarını silip yeniden kurulum yapın

Yukarıda yazılanları yapmanıza rağmen Metin 2 oyununda lag problemi halen devam ediyorsa sorunu daha detaylı araştırmak adına internet servis sağlayıcınıza destek talebi iletin. Yetkililer gerekli kontrolleri sağlayıp sorunu sizlere aktaracaklardır. Bu tarz durumlarda genelde bölgede olan bir bakım neticesinde geçici sorun yaşandığı ortaya çıkabiliyor. Bu çalışma bitirildiği zaman büyük ihtimalle sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi Metin 2 yıllar önce çıkmış ve oldukça eski bir oyun. Bu nedenle de oyuncu sayılarının arttığı durumlarda oyundan atma ve lag sorunları yaşanabiliyor. Söz konusu sorunun en iyi çözümü stabil ve hızlı bir internete sahip olmak. Özellikle böyle bir imkan yoksa yoğun saatlerde çeşitli sorunların yaşanması mümkün. Bunun dışında oyun içerisinde pazar alanları gibi kalabalık yerlerde lag sorunu yaşanmaması oldukça zor bir durum. Daha az yoğun olan haritalarda bulunmak Metin 2 lag ve oyundan atma gibi sorunlarınızı en aza indirgeyecektir.

Yukarıda yazılanlara ek olarak sorunun bir diğer kaynağı da birçok oyun penceresini ve farklı hesabı aynı anda çalıştırmaktan kaynaklanıyor olabilir. O an için kullanmadığınız pencereleri kapatarak daha akıcı bir oyun keyfi yaşamanız mümkün olacaktır.

Twitch Yayın Geri Sarma Sorunu Çözümü