Facebook hesabından numara nasıl kaldırılır tarzında sorular giderek artıyor. Günümüz sosyal medya isimleri arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Facebook pek çok bilgiyi istiyor profilinizi açarken. Bu bililerden biride telefon numaranız. Bu bilgiyi güvenlik korumasını üst seviyeye çıkarmak için istiyor aslında. Unutulan şifreyi kurtarmaktan tutunda giriş esnasına kadar pek çok güvenlik işlemi için gerekli bir bilgi telefon numarası. Rehberdeki kişilerle etkileşim içerisinde olmak, hesabı güvenle kapatmak, mesaj yolu ile bildirim almak, hesabı yeniden aktif hale getirmek vb. gibi pek çok konu içinde telefon numarası önem arz ediyor Facebook profilinizde.

Peki bu bilgiyi profilinize girdiniz ve hata yaptığınızı fark ettiniz. Pek çok durumla karşılaşmak mümkündür aslında mesela bu bilgiyi hesabınıza yazdıktan sonra yanış olduğunu fark ederek, yeni bir numaraya geçiş yaparak yada tamamen keyfi numaranızı artık Facebook hesabınızdan kaldırmak istediniz. Yada yeni bir numara eklemek istediniz. Bunun mümkün olup olmadığını düşünüyorsanız eğer bu yazı tam olarak sizin için.

 Hesap ayarlarınızdan cep telefonu numarası ekleyebilmeniz veya mevcut bir cep telefonu numarasını kaldırabilmeniz mümkündür. Facebook’ta telefon numarasını kaldırma işlemi adımları şu şekildedir;

  • İlk olarak Facebook uygulamasını başlatmanız gerekiyor.
  • Uygulama açıldıktan sonra sağ üst tarafta yer alan “Seçenekler” kısmına dokunarak sağ bölümü açın.
  • Ardından hesap ayarlarını seçin ve “Genel” e basın.
  • Telefona seçeneğine tıklayın.
  • Profilinizde yer alan telefon numarasını kaldırma ve kayıtlı diğer telefon numaralarını kaldırma işlemi için numaraların yanında yer alan “Kaldır” seçeneğine basın.
  • Bu aşamalardan sonra numaranın kaldırılması için onayınız gerekmektedir. Şifre bilginizi de girerek “Telefonu Kaldır” a basın. Daha önceden eklediğiniz numaraları kaldırmak için “Önceki telefon numaraları” yanında bulunan “Kaldır” seçeneğini kullanın.
  • Şifrenizi girin ve “Telefonu kaldır” a basın.

Yapmanız gerekenler işte bu kadar.

Tüm Adımları Doğru Uyguladım Ancak Hala Hesabımda Numara Görünüyor Neden?

Bu adımlar doğru uygulandığı taktirde numaranız hesabınızda bulunan telefon numarası kaldırılmış olacaktır. Tüm bu adımları doğru uygulamanıza rağmen telefon numaranız kalkmamışsa muhtemelen Facebook hesabınızda yer alan numara farklı bir numaradır. Bunun tespitini yaptıktan sonra adımlar tekrardan deneyip istediğiniz gibi hesabınızdan telefon numarasını kaldırmış olacaksınız.