Bitcoin uzun yıllar boyunca en istikrarlı görünen ve piyasadaki en iyi kripto varlığı olarak bilinmektedir. Bazı kullanıcılar yıllar önce Bitcoin için hesap açsalar da aradan geçeden uzun sürede bunu takip etmediler. Bitcoin’im var mı nasıl öğrenebilirim ? Özellikle eski BTC kullanıcılarının eski hesaplarında Bitcoin olup olmadığını merak etmelerinden soruluyor. Kaybedilen Bitcoin hesabı çeşitli kripto para borsası sitelerinde olabileceği gibi soğuk cüzdanlarda da olabilmektedir. Bitcoin hesaplarınızı araştırma yoluna gidebilmeniz için size bilgiler vereceğiz.

Bitcoin’im Var Mı Nasıl Öğrenebilirim ?

Kaybedilen Bitcoin hesabı için kullanıcı öncelikle sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar için bilgiye sahip olmalıdır. Çünkü internete erişimi olan sıcak cüzdanlar çeşitli kripto para borsalarında veya Bitcoin Wallet ismi verilen cüzdanda olabilmektedir. Bitcoin’im var mı nasıl öğrenebilirim ? Bunun yanında soğuk cüzdanlar yani bellek içerisinde saklanan bitcoinler bulunmaktadır. Fiziki bir cüzdan gibi kullanıcı internet erişimi olmayan bu yerlerde Bitcoin saklamaktadır.

Eğer yukarıdaki yöntemlerden en az birinde bir Bitcoin varlığınız varsa bazı yöntemler uygulanmalıdır. Özellikle kaybedilen Bitcoin hesabı için kullanıcı mail adresinde Bitcoin ile ilgili hesap kayıtlarını araştırmalıdır. Çünkü eğer bir kripto para borsasına daha önce yatırım yapıldıysa, sıklıkla bilgilerin burada çıkma ihtimali bulunmaktadır.

Eski hesaplarınıza ulaşabileceğiniz çeşitli kripto borsaları üyeliğinizin şifresini değiştirme yoluna gidilmelidir. Bitcoin’im var mı nasıl öğrenebilirim ? Sorusunu soran kaybedilen Bitcoin hesabı için en çok kullanılan yöntemdir. Bunun yanında daha önce bir bellek üzerinde Bitcoin saklaması yaptıysanız, eski belleklerinizi bulma yoluna gidin. Çünkü bazı kullanıcılar çeşitli SD kart ve flaş belleklerinde bitcoinleri olduklarını buldular. Dünya istatistiklerinde daha sonradan Bitcoin varlıklarını bulan çok az sayıda insan bulunmaktadır.

2021 yılında Bitcoin zengini olup fakat hesaplarına ulaşamayan, milyonlarca kullanıcının olduğu bilinmektedir. 2’li güvenlik kodunun kaybedilmesi ve hesapların yanlışlıkla silinmesi bunlar içerisinde büyük bir oran oluşturmaktadır. Bu gibi durumlarda varlığın tamamen kaybedilmemesi adına çeşitli mekanizmalar üzerinde geri bildirimler yapılmaktadır.

Bitcoin Hesabımı Bulamıyorum

Kaybedilen Bitcoin hesabı için kullanıcı eğer hesapla ilgili bazı bilgilere sahipse, bitcoin.org üzerinden iletişime geçmelidir. Özellikle Bitcoin hesabımı bulamıyorum diyenlerin konuyu Bitcoin aracılığı ile nasıl çözebileceğine bakmalıdır. Sistem son 7 yılda oldukça değişken yapılara sahip oldu. Artık eskisi kadar kaybedilen bir hesabı geri almanın zor olduğu düşünülmemektedir. Çünkü bunu önemli oranda Bitcoin hesabını geri alan kullanıcıların olduğu bilinmektedir.

Fakat bunlar özellikle Bitcoin Wallet uygulaması içerisinde kaybedilen hesaplar için geçerli olduğu bilinmektedir. Eğer sizin hesabınız farklı bir kripto para borsası içerisinde yer alıyorsa, öncelikle o borsaların ekranlarına girilmelidir. Şifresini unutanlar burada güncel mail adresi ile şifremi unuttum alanına gitmelidir. Sıklıkla burada eski hesabınıza ait şifre verisini geri almanız sağlanmaktadır. Soğuk cüzdanlar için ise kaybedilen hesap için fiziki olarak belleklerin bulunması gerekmektedir.