Kripto para liderinde yükseliş uzun süredir devam ederken Bitcoin alıp uzun süre bekletmek mantıklı mı tarzında sorular da sorulmaya devam ediyor. Uzun yıllar önce bunu yapan ve şu anda milyonlarca dolarlık bir birikimin sahibi olanları duydukça bu fikre olan inanç da artmakta. Ancak artık işlerin biraz daha değiştiği ve eski yükselişin zor olduğu görüşü hakim. Buna karşın oldukça hızlı bir şekilde hamleler yapan Bitcoin’e inanan büyük bir kitle de mevcut.

Şu anda kripto para toplumunu ikiye ayıran bu düşünce aslında yatırım biçimlerini de karşı karşıya getiriyor. Bazı yatırımcılar daha uzun vadeli hareketler düşünürken bazı yatırımcılar ise günlük al-sat ile kazanç oluşturma peşinde. Aslında bu noktada sizlerin de soruya cevap vermeden önce kendi yatırım tarzınızı belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede uzun süre bekletmenin mi yoksa günlük al-sat işlemleri ile kazanmaya çalışmanın mı daha mantıklı olacağına karar verebilirsiniz.

Bitcoin Alıp Bekletirsek Ne Olur?

Bu soruya bir tablo ile cevap vermek daha sağlıklı olacaktır. Bunun için de aşağıdaki tabloya göz atmanızı istiyorum.

Bitcoin 1 Yıllık Değişim 16 Ocak 2021

Bitcoin 1 Yıllık Değişim 16 Ocak 2021

16 Ocak 2021 itibariyle geçerli olan bu tabloda Bitcoin’in tüm zamanlar için geçerli istatistikleri mevcuttur. Buna göre 15 Ocak 2020 tarihinde 1 adet Bitcoin için ödeyeceğiniz 8,735 dolar idi. Ancak şu anda tablonun üstünden de görebileceğiniz üzere 1 Bitcoin’in değeri tam 37 bin dolar. Buna göre 1 yıl boyunca hiçbir şey yapmadan sadece satın alıp bekleyen birisi parasını dörde katlamış görünüyor.

Bitcoin Fiyatı Artmışken Yatırım Yapılır Mı?

Aslında yatırım dünyasında birçok uzman isim herhangi bir varlığı alıp uzun süreler boyunca bekletmekten yana değildir. Ancak Bitcoin son zamanlarda doların da değer kaybetmesiyle birlikte değerini bir kez daha hissettirmiş ve yükseliş gücünü büyük ölçüde kanıtlamıştır. Bu yüzden de artık kurumsal yatırımcıların dahi kripto paralara göz kırptıklarını görür olduk. Sizler de bireysel bir şekilde Bitcoin alıp bekletmek istiyorsanız bunun için en doğru zamanı seçmelisiniz. Genel olarak kripto para satın almak için en uygun zamanlar en çok düşüş görülen günlerdir. Düşüş trendinin ardından yatay bir çizgiyle ilerleyen kripto paraları satın alarak şansınızı deneyebilirsiniz. Elbette bunlar bir yatırım tavsiyesi olmaktan çok sizlerin kendi düşüncelerinizi belirlemeniz için bir ipuçlarıdır.

https://www.coindesk.com/price/bitcoin