Gelişen teknoloji ile birlikte internet kullanımı son on yılda çok ciddi derecede arttı. Tüm dünya ülkelerinde artan internet kullanımı ile birlikte artık insanlar online ortamlarda daha fazla vakit geçirmektedir. İnternet üzerinde artan vakitler ile birlikte web üzerinde de çeşitli çeşitli vakit geçirebilecek oyunlar geliştirilmektedir. Dünyayı etrafına saran korona virüs hastalığı ile birlikte ise insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Evlerinde ki vakti keyifli bir şekilde geçirmek isteyen vatandaşların tercihi ise Trade Vivor oyunu oldu. Oyun beta aşamasında yayına alınmasının ardından yüz binlerce kullanıcın en önemli tercihleri arasında yer aldı. Oyuna olan bu ilgi ise birçok ulusal basında ki haber sitelerine konu oldu.

 

Trade Vivor oyunu kullanıcılara ticari zekasını ve stratejilerini geliştirmek için çok iyi bir fırsat. Oyun içerisinde yer alan online oynama şekli ise binlerce farklı kullanıcı ile birlikte keyifli bir vakit sunuyor. İnsanlar online olan web tabanlı oyun Trade Vivor ile birlikte ticari zekalarını geliştiriyor.

 

Trade Vivor oyununu ticaret oyunu olarak adlandırabiliriz. Oyun içerisinde kullanıcılar kendilerine bir şehir seçiyor. Oyuna başlama kısmında verilen bütçe ile birlikte paranızı üç şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Oyunun ilk etabında çiftlik, maden ya da fabrika kurabiliyorsunuz. Seçeceğiniz bir alan ile birlikte üretime başlamak adına ham madde arayışına girmeniz gerekmekte. Farklı şehirlerden alacağınız ham maddeler ile birlikte üretmek istediğiniz şeylerin üretimine geçiyor ve oluşturduğunuz şirketinizi büyütmeye çalışmanız ile oyun başlıyor. Oyun içerisinde yer alan birçok özellikler, günlük hayatı da andırmakta.

 

Kullanıcılar oyun içerisinde seçtikleri şehirlerde üretim tesisleri kuruyor. Üretim tesislerinin kuruluşu sonrasında ise şirketlerini büyüten kullanıcılar, online olarak oynanan oyunda diğer markalar ile yarış içerisine giriyor. Şirketini daha ileriye taşıyan kullanıcılar ise her ay düzenlenen seçimde bulundukları şehirlerde belediye başkan adaylığı koyabiliyor. Belediye başkanı olmayı başaran kullanıcılar ise bulundukları şehir içerisinde yer alan şirketlerin belirli kısımlarının gelirine de sahip oluyor. Oyun yapılış amacı ile birlikte birçok kullanıcı tarafından kısa sürede sahiplenildi ve ciddi üye rakamlarına ulaştı. Oyun içerisinde yer alan rekabet, kullanıcıların ilgisini çekerken her geçen gün oyuna talep de artıyor.

 

Oyun içerisinde oluşturduğunuz şirketlerinizi borsaya açabiliyorsunuz. Kullanıcılar şirketlerini borsaya açarak gelirlerini arttırabiliyor ve istedikleri şirketlerden de hisse alabiliyor. Bu hisselerden kar payı da kazanan kullanıcılar bu sayede çok çeşitli bir oyun içerisinde oldukça keyif alıyor.

 

Trade Vivor oyunu içerisinde binlerce şehir bulunuyor. Oyunu istediğiniz şehirde başlatabiliyor ve şirketinizi kurabiliyorsunuz. Oyunu her şehirde oynayabilseniz de şirketinizi oluşturduğunuz şehir de sadece başkan adaylığı başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Trade Vivor şehir başkanları seçimi ise ayda sadece bir kez yapılıyor.

 

Karantina sürecinde binlerce kullanıcının tercihi olan Trade Vivor oyunu şu an beta aşamasında. Oyunun güncellemeleri halen devam etmekte ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatabilmek adına çalışmalar sürdürülüyor. Oyunda diğer özelliklerde oldukça ilgi çekiyor.

 

Trade Vivor oyununda farklı farklı üç adet pazar bulunmaktadır. Bu pazarlar yerel, ulusal ve global olarak ayrılmaktadır. Kullanıcılar isterlerse ürettikleri ürünleri bu pazarlar üzerinden satışa sunabilmekte. Oyun içerisinde birçok markalarla anlaşma gerçekleştirerek kullanıcılar daha da fazla gelir elde ediyor. Oyun içerisinde kullanıcılar gelirlerini daha da arttırabilmek adına bankalara başvurarak kredi de alabiliyor. Aldıkları krediler ile birlikte yeni fabrika, maden ya da çiftlik oluşturabiliyorlar. Bunun oyunda yapılmasının sebebi ise başkan seçimlerinde kazanabilmek. Kullanıcılar oluşturdukları markaların değerlerini arttırmaları ve bilinirliğini duyurmaları sonrasında kısa süre içerisinde şehir başkanı da olabiliyorlar.

 

Trade Vivor oyununda yapılacak stratejiler arasında birçok yöntem bulunmaktadır. Kullanıcılar oluşturdukları tesislerde daha fazla verim elde edebilmek adına bu tesislere alanında uzman kişileri atamak zorundadır. Oyun içerisinden örnek vermek gerekirse herhangi bir fabrikanız için mühendis ve üretim müdürü gibi kişileri atayarak fabrikalarının daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmesini sağlıyor.

 

Web tabanlı online bir oyun olan Trade Vivor oyununda binlerce kullanıcı birbirleriyle rekabet içerisinde. Kullanıcılar bu rekabet ortamından etkilenmekte ve daha iyi bir skor yakalayabilmek adına ise farklı stratejiler oluşturmaktadır. Şimdiden binlerce kullanıcıya hitap eden oyun, kısa süre içerisinde güncellemelerini de oluşturarak tamamen günlük hayata uyarlanmış bir ticaret oyunu oluşturmayı hedefliyor.