Geçtiğimiz yıllarda sürekli olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran XRP borsalardan tamamen kaldırılıyor mu? Daha öncesinde de sürekli olarak yasa dışı bir şekilde satış yapıldığı iddia edilen XRP için işler iyice kızışmış gibi görünüyor. Ancak daha önceki olayların aksine bu sefer tamamen kayıtsız bir şekilde satış yapıldığı iddia edilen platform hakkında tekrardan dava açılmış durumda. Kullanıcılarını oldukça kötü bir şekilde etkileyen ve düşündürmeye başlayan bu haberin ardından şimdi ne olacağı merak konusu.

Kripto para gündemine bomba gibi düşen XRP kaldırılıyor mu haberinin ardından gözler yönetime dönmüş durumda. ABD merkezli “Ripple Labs” tarafından geliştirilen bu proje ödeme yöntemlerine büyük bir vizyon kazandırmak için ortaya çıkartılmıştı. Aslında tüm bu süreçte güzel ve hızlı bir ödeme yöntemi olarak kullanılsa da yapılan toplu satışlar sürekli olarak topluluğu kışkırtıyordu. Bununla birlikte de market değerinde büyük bir düşüş yaşamaktan kurtulamadığını görüyoruz.

XRP Market Değeri Hızlıca Eridi

Gündeme hızlı bir giriş yapan XRP’nin market değeri sadece 2 günde 11 milyar doları aşkın bir düşüş yaşadı. Bu olaydan haberi olmayan ve otomatik satışa almayan kişiler ise büyük bir zarar etmiş gibi görünüyor. Son birkaç gündür birçok yatırımcı ciddi miktarlarda zarara uğradıklarını dile getirirken olaya ilişkin merak artarak devam etmekte. Hızlı bir düşüş yaşayan XRP’de şimdi ne yaşanacağı ise büyük bir merak konusu durumunda. Uzmanlara göre düşüş bir miktar daha devam edebilir. Ancak gelecek olan haberlere ve yaşanan gelişmelere göre grafiğin kendisine yön belirleyeceği düşünülüyor. Eğer dava sonuçlanırsa ve olumsuz bir durum olduğu kanıtlanırsa birçok kripto para marketinden tamamen kaldırıldığını dahi görebiliriz. Bunun için de birçok yatırımcı şu anda tüm varlıklarını kurtarmanın peşine düşmüş durumda. Eğer sizler de XRP sahibi iseniz kendinize yeni bir yol haritası belirlemelisiniz. +

Türkiye’de Bitcoin’le En Çok İlgilenen Şehirler

Yaşanan hızlı düşüşe rağmen halen XRP için olan güvenini koruyan yatırımcılar da mevcut. Hatta yaşanan düşüşün bir alım fırsatı olduğunu ve tekrardan yükseliş görüleceği öngörülmekte. Ancak bu kitlenin oldukça küçük ve nadir olduklarının altını çizmek gerek. Büyük bir belirsizlik durumunun devam ettiği XRP’de yaşanan gelişmeler hakkında haber sahibi olmak istiyorsanız bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca konu hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanız da bizler için oldukça önemlidir.

https://coinmarketcap.com/tr/currencies/xrp/