League Of Legens Wild Rift ping ve ms sorunu çözümü son zamanlarda oyuncular tarafından sıkça aranıyor. Özellikle de oyunun henüz geniş bir sunucu ağına sahip olmayışı bu sorunu ortaya çıkaran etmenlerin başında geliyor. Ancak oyuncuların bazı internet sorunları nedeniyle de Wild Rift ping ve ms sorunu yaşamak mümkündür. Sizler de oyunda bağlantı sorununa bağlı olarak kasma ve donma gibi sorunlar yaşıyorsanız yazımızdan faydalanarak tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Wi-Fi Veya VPN Bağlantısını Kontrol Edelim

Oyun henüz beta sürecinde olduğu için bazı bölgelere açılmış durumda. Hal buyken oyunu Türkiye’den oynamak isteyen oyuncular VPN üzerinden bağlanmak veya Wi-Fi ayarlarında bir takım yapılandırmalar yapmak zorunda kalabiliyor. Bu da oyun içerisinde ping ve ms sorunu yaşamanızı sağlayabilir. Bunun için öncelikle mümkünse Wi-Fi ağına başka bir cihaz bağlı olmasından emin olmalıyız. Diğer cihazlardan video izlenmesi veya indirme yapılması sizlerin Wild Rift oyununda bağlantı sorunu yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bunun için eğer ağa bağlı başka cihazlar varsa bu cihazların bağlantısını kesmeniz en sağlıklısı olacaktır. Eğer bunu yapmanıza rağmen sorun düzelmediyse modemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu da sizlere daha stabil bir internet bağlantısı sağlayabileceği için ms sorunu ortadan kalkabilir.

Yukarıda verdiğimiz Wi-Fi bağlantısına ilişkin çözüm işe yaramadı ise kullandığınız bir VPN programı varsa bu programı gözden geçirmemiz gerekebilir. Öncelikle VPN programında bağlı olduğunuz sunucunun durumu ve sinyal gücü iyi olmalıdır.

unnamed e1602962191121 League Of Legens Wild Rift ping ve ms sorunu çözümü son zamanlarda oyuncular tarafından sıkça aranıyor. Özellikle de oyunun henüz geniş bir sunucu ağına sahip olmayışı bu sorunu ortaya çıkaran etmenlerin başında geliyor. Ancak oyuncuların bazı internet sorunları nedeniyle de Wild Rift ping ve ms sorunu yaşamak mümkündür. Sizler de oyunda bağlantı sorununa bağlı olarak kasma ve donma gibi sorunlar yaşıyorsanız yazımızdan faydalanarak tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Sizler de oyunda bağlantı ve ms sorunu yaşıyorsanız VPN programınıza girerek sunuculardaki durumu kontrol edebilirsiniz. Buradan size konum olarak en yakın ve ms değeri olarak en düşüğünü seçmeniz durumunda bağlantınız artık daha iyi olacaktır. Bu sayede de daha düşük ping değerleri ile oyunu oynayabilirsiniz.


Sizlere Önerdiğim VPN Programını İndirin

Arka Plan Uygulamalarını Kontrol Edelim

Wild rift ping ve ms sorunu yaşanmasını sağlayan en büyük faktörlerden birisi de oyun oynarken arka planda bir takım uygulamaların açık olmasıdır. Sizlere önerim ise bu uygulamaları tamamen kapatmanız olacaktır. Bu sayede telefonunuz ve internetiniz sadece oyuna odaklanacağı için daha iyi ping ve ms değerlerine sahip olabilirsiniz.

Eğer telefonunuzda tüm uygulamaları kapatıp kapatmadığınızdan emin olmak istiyorsanız bunun için yardımcı uygulama kullanabilirsiniz. Temel olarak tüm uygulamaların kapatılması mantığına ters olsa da bu uygulamalar internet bağlantınızı etkilemeyecektir. Sizlere bu işlem önerdiğim programa ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu sayede sizler de artık Wild Rift oyununda daha sabit ve düşük ping / ms değerlerinin sahibi olmanın tadını çıkartın.


Uygulamaları Kapatmak İçin Yardımcı Program İndir