Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp için “bağlantınız kontrol ediliyor” hatası son zamanlarda sıkça karşımıza çıkar oldu. Gelin sizlerle birlikte bu sorunu nasıl çözebileceğinizi açıklığa kavuşturalım.

Bağlantınız Kontrol Ediliyor Hata Çözümü

WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor hata çözümü sayesinde artık sizler de buna bir son verebilirsiniz. Öncelikle bu sorunun birkaç farklı çözümü olabileceğini belirtelim.

1- Ayarlar >>> Uygulama Ayarları >>> WhatsApp >>> Veri kullanımını kısıtla >>> Buradan WhatsApp uygulamanızın veri kısıtlama ayarlarını kontrol edin. Eğer Wi-Fi veya Mobil Veri kısıtlaması açık ise uygulamanızda bağlantınız kontrol ediliyor hatası alabilirsiniz. Bunu aşmak için gerekli alanların tik ile işaretli olduğundan emin olun. Bazı telefon modellerinde farklı olabileceğinden dolayı tiksiz haldeyken mesajların gidip gitmediğini kontrol edebilirsiniz.

2- Vpn Bağlantısını Kontrol Edin: Eğer telefonunuzda bir vpn programı açıksa bu sizin bağlantınız kontrol ediliyor hatası almanıza neden olabilir. Bazı vpn bağlantıları WhatsApp sunucularına bağlanamaz ve dolayısıyla mesaj alışverişi yapılamaz. Bu yüzden de vpn bağlantısını sonlandırıp tekrar denemenizde fayda var.

3- İnternet Bağlantısını Kontrol Edin: WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor hatasının bir nedeni de bağlantınız olabilir. Bu yüzden internete wi-fi üzerinden bağlanıyorsanız modemi resetleyebilirsiniz. Sizlere atanan yeni bir ip sayesinde ve eğer varsa bağlantı sorununun gitmesi ile sorunsuz bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

4- Güncel Uygulamayı İndirin: Telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulaması güncel değilse bağlantı sorunu yaşamanız muhtemel. Bu yüzden yüklü olan uygulamanın son sürüm olduğunuzdan emin olun. En güncel WhatsApp sürümüne ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


WhatsApp İndir

WhatsApp bağlantınız kontrol ediliyor hatasının genel sorunları bu kadardır. Buna ek olarak uygulamayı silip baştan yüklemek de yardımcı olabilir. Ancak, bu işlemi yapmadan önce mesajlarınızı yedeklediğinizden emin olun. Çünkü bu işlem telefonunuzda yer alan mesajları tamamen silecektir.