Günümüzde en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp için başkalarının mesajlarını okumak trend olmuş durumda. Bazı kullanıcılar özellikle sizin mesajlarınızı okuyabildiklerini iddia edebiliyor. Sizler de eğer WhatsApp uygulamasında başkalarının mesajlarını okumak istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu sayede en azından aklınızdaki soru işaretlerini yok etmeniz mümkün olacaktır.

WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okuma 2022

Bu yazımızda WhatsApp başkasının mesajlarını okuma 2022yöntemi hakkında aklınızdaki soru işaretlerine yer vereceğiz. Gelin hep birlikte bu konuya değinelim. Arkadaşlarınızla veya akrabalarınızla mesajlaşabildiğiniz bu uygulamada öncelikle neden mesajları okuma gereksinimi duyduğunuza karar vermeniz gerekiyor. Öncelikle başkasının mesajlarını izinsiz bir şekilde ele geçirmenin veya okumanın yasalara aykırı bir durum olduğunu bilmelisiniz. Arkadaşlarınız onların mesajlarını okuduğunuzda sadece kızarak tepki verebilseler de özellikle samimi olmadığınız bir kişide bunu yapmak büyük bir sorun yaratabilir. Bu yüzden de WhatsApp başkasının mesajlarını okumak istediğinizde iki kere düşünmeniz en sağlıklısı olacaktır. Ancak siz yine de karar verdiyseniz ve bir başkasının mesajlarını okumak istiyorsanız bu yazımızda yer alanlar işinize yarayacaktır.

WhatsApp’ta Başkasının Mesajları Nasıl Okunur?

WhatsApp’ta başkasının veya başkalarının mesajlarını okumak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor. Bunlardan en kolayı öncelikle mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonunu birkaç dakikalığına elinize almaktır. Daha sonrasında ise aşağıdaki adımları takip ederek başkasının mesajlarını okuyabilirsiniz:

 • İlk olarak karşı tarafın telefonunu elinize alın
 • Ardından WhatsApp uygulamasını açarak “WhatsApp Web” ayarını açın
 • Bilgisayardan aşağıdaki siteye giriş yapın
  https://web.whatsapp.com/
 • İnternet sitesini açtıktan sonra WhatsApp mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonundan QR kodunu taratın
 • Uygulama içerisinden QR kodunu tarattıktan sonra önünüze tüm mesajlaşmalar gelecektir
 • Artık karşı taraf uygulama içerisinden oturumu kapatmadığı sürece sizler de karşı tarafın mesajlarını rahatlıkla okuyabilirsiniz

WhatsApp başkasının mesajlarını okumak için yukarıdaki adımları uygulamak işinize yarayacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor. O da karşı tarafın internet bağlantısını açık bırakmasıdır. Eğer mesajlarını okumak istediğiniz kişi o an herhangi bir Wi-Fi veya mobil veri ile internete bağlı değilse ne yazık ki mesajlarını okuyamazsınız. Ancak karşı taraf internetini açtığı an mesajlaşmaları da ekranınızda güncellenecektir.

Karşı Taraf Onun WhatsApp Mesajlarını Okuduğumuzu Anlayabilir mi?

Bu konularda araştırma yapanların merak ettiği bir diğer durum da karşı tarafın WhatsApp mesajlarını okuduğumuzdan haberdar olup olmamasıdır. İnsanlar bundan hoşlanmayabileceği için mesajlarının okunmasından haberdar olmaması muhtemelen sizin için en iyisi olacaktır. Karşı tarafın mesajlarını okuduğunuzu anlamaması için de birkaç basit yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri uygulayarak söz konusu ihtimali en aza indirgeyebilirsiniz.

Mesajların Okunduğunu Anlamasının Önüne Geçmek

Karşı tarafın WhatsApp mesajlarını okumak isteyenlerin en büyük korkusu bu durumun anlaşılmasıdır. Bu yüzden sizler de aşağıdaki adımları uygulayarak söz konusu durumun önüne geçebilirsiniz. Bu sayede artık karşı taraftaki kişinin onun mesajlarını okuduğunuzu anlaması ihtimali oldukça düşük olacaktır.

 • İlk adım olarak telefondan WhatsApp ayarlarına giriş yapın
 • Ardından bildirim ayarları alanına girin
 • Bu alandan “Web Mesajları” bildirimini kapatın

Karşı tarafın mesajlarını okuyan birisi olduğunu anlamaması için yukarıda yazılanların yapılması yeterli olacaktır. Bu adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde yaparsanız böylelikle artık telefon bu konuda bildirim göndermez. Ancak bazı telefonlarda bildirim alanlarının isimleri değişik şekillerde yazılabileceği için kendi telefonunuza uygun olan bildirimi kapatmanız gerekiyor. Böylelikle artık kendinizi güvene almış olursunuz.

Başkalarının WhatsApp mesajlarını okumak 2022 yöntemi kısaca bu şekildedir. Bu konuda bazı uygulamalar ücretli bir şekilde destek verdiğini iddia etse de her uygulamaya güvenilmemesi gerekiyor. Çünkü söz konusu uygulamalar karşı telefona kurulurken hemen hemen her konuda izin istemektedir. Bu durum da ilerleyen günlerde fotoğrafların açığa çıkması veya istenmeyecek verilerin kötü niyetli kişilere geçmesi gibi şeylere yol açabilir. Sizlere önerimiz böyle bir durumu yaşamamak için ücretli uygulamalardan uzak durmanızdır. Bunun yerine karşı tarafın WhatsApp mesajlarını okumak için yukarıdaki yöntemden faydalanabilirsiniz.