Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’a ait olan Twitch Prime sistemi ülkemizde on binlerce kişi tarafından kullanılmakta. Şuan ayda sadece 7.90 TL ödeyerek sahip olabildiğiniz Twitch Prime aboneliği iptal edilmediği sürece her ay yenilenir. Ancak bazen diğer aylar bu sistemi kullanmanın bize pek bir avantajı olmadığı için iptal etmek isteyebiliyoruz. Sizler de Twitch Prime aboneliği iptal etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Aşağıdaki sadece basit birkaç adımı takip ederek Twitch Prime aboneliği iptal edebilirsiniz.

Twitch Prime Abonelik İptal Etmek İçin Gerekli Adımlar

Twitch Prime aboneliğini iptal etmek oldukça basittir. Aşağıdaki abonelik iptal etme adımlarını takip ederek oldukça kolay bir şekilde artık kartınızdan ödeme çekilmesini ve aboneliğinizin iptal edilmesini sağlayabilirsiniz.

 1. İlk olarak https://amazon.com.tr/ adresi üzerinden Amazon hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Daha sonrasında sağ üst köşede yer alan “Hesap ve Listeler” başlığı altındaki “Prime Üyeliğim” butonuna tıklayın.
 3. Amazon Prime Aboneliği Nasıl İptal EdilebilirKarşınıza yukarıdaki görseldeki gibi bir alan çıkacaktır. Bu alanda Twitch Prime abonelik iptali için gerekli son aşamalarından biri bulunuyor. Aboneliğin iptal edilmesi için burada yer alan “Üyeliği sonlandır” butonuna basmalısınız. Ardından ise aboneliğin iptal edilip edilmediğinden emin olduğunuzu soran birkaç metin sizleri karşılayacak.
 4. Twitch Prime Aboneligi Nasil Iptal Edilir 2021 Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon'a ait olan Twitch Prime sistemi ülkemizde on binlerce kişi tarafından kullanılmakta. Şuan ayda sadece 7.90 TL ödeyerek sahip olabildiğiniz Twitch Prime aboneliği iptal edilmediği sürece her ay yenilenir. Ancak bazen diğer aylar bu sistemi kullanmanın bize pek bir avantajı olmadığı için iptal etmek isteyebiliyoruz. Sizler de Twitch Prime aboneliği iptal etmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Aşağıdaki sadece basit birkaç adımı takip ederek Twitch Prime aboneliği iptal edebilirsiniz.Amazon Prime aboneliğini iptal etmek isteyen kullanıcılara sistem tarafından son bir soru sorulmaktadır. Bu soruya 3 farklı şekilde cevap verebilirsiniz. Bunlar:
 • Daha sonra hatırlat: Aboneliğinizin normal bitiş tarihine 3 gün kala sistem size bir hatırlatma yapar. Eğer hatırlatmayı umursamaz ve hiçbir işlem yapmazsanız aboneliğiniz devam edecektir.
 • İptal işlemine devam et: Bu seçeneği seçtiğinizde ise aboneliğiniz artık tamamen iptal edilir. Bu sayede diğer ay için hiçbir yenileme bedeli sizlerden tahsil edilmez.
 • Üyeliğimi devam ettir: Bu seçeneği seçtiğiniz zaman Twitch Prime aboneliğiniz iptal edilmez. Daha sonraki aylarda da sistem sizlerden 7.90 TL abonelik ücreti kesmeye devam eder ve abonelik ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Twitch Prime Aboneliğini İptal Edildikten Sonra Ayrıcalıklardan Faydalanabilir miyiz?

Dünyanın en çok kullanılan alışveriş sitelerinden biri olan Twitch bünyesinde milyonlarca Prime abonesi bulunuyor. Ancak üyeler herhangi bir sebepten dolayı bu avantajlardan en azından bir süre faydalanmak istemeyebilmekte. Sizler de Twitch Prime aboneliğinizi iptal ettiyseniz bu süreçten sonra olacakları merak etmeniz oldukça muhtemeldir.

Twitch Prime aboneliğinin iptal edilmesi durumunda aboneliğin son gününe kadar avantajlardan faydalanmaya devam edebilirsiniz. Örneğin sistem sizlerden abonelik için 16 Haziran tarihinde ücret kestiyse ve sizler 20 Haziran tarihinde iptal ederseniz bir sonraki ayın yani Temmuz ayının 16. gününe kadar Twitch Prime abonesi olarak kalırsınız. Ancak aboneliği iptal ettiğiniz için 17. günü normal bir üye durumuna gelmiş olursunuz. Kısacası aboneliği iptal etseniz de bir sonraki ödeme gününe kadar Twitch Prime abonesi durumunda kalırsınız diyebiliriz.

Twitch Prime Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Twitch Prime abonelik ücreti ülkemiz için 7.90 TL’dir. Dünya genelinde abonelik ücretlerine baktığımızda bu sistemi en ucuz olarak kullanan ülkelerden birisi olduğumuzu söylemek mümkün. Hatta bu şu anki dolar kuruna göre 1 dolar bile etmemektedir. Eğer sizler de Twitch Prime abonesi olmak istiyorsanız sadece 7.90 TL karşılığında bu avantajların sahibi olabilirsiniz. Ancak Twitch Prime aboneliğini iptal etmeniz durumunda artık bunlardan faydalanamayacağınızı hatırlatmamız gerekiyor.

Twitch Prime Ayrıcalıkları Nelerdir?

Twitch Prime aboneliğine sahip olan birisi sadece alışveriş değil daha birçok alanda çeşitli avantajlara sahip oluyor. Kısaca özetlemek gerekirse Twitch Prime sisteminin avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Ücretsiz ve hızlı kargo
 • Prime video ve film izleme ayrıcalıkları
 • Twitch Prime Gaming sistemi sayesinde ücretsiz oyunlar, oyun içerikleri ve dahası
 • Prime sistemine özel indirimler ve çeşitli kampanyalara özel olarak dahil olunması

Twitch Yayın Geri Sarma Sorunu Çözümü