Birçok elektronik arızalarını evinizde tamir edebilirsiniz. Peki ya televizyon da sinyal yok yazıyor arızası ile ilgili ne yapacağınızı biliyor musunuz? Televizyonların sinyal yok hatasına dönmesi yaklaşık 25 tane sebepten kaynaklanabilmektedir. Bu sebepler arasında sizlerin de evde yapabileceğiniz bazı formülleri olsa da çoğunlukla televizyon da sinyal yok çözümü için genellikle uydu servisi çağırmanız gerekebilir.

Televizyonu gece uyumadan önce kapattınız ve sabah açtığınız da sinyal yok kabloyu kontrol edin uyarı ile karşılaştınız. Böyle bir tv arızası ile karşı karşıya kaldığınız da hemen televizyonun ayarları ile oynamayın. Çünkü tv ayarları öyle kendi kendine değişmez. Tv kanallarını silerek veya televizyonu fabrika ayarlarlına çevirmek hiçbir şeye çözüm olmayacaktır. Televizyon da sinyal yok uyarısı aldığınız da ne yapacaksınız ona biraz değinmek istiyorum.

Ev de televizyon sinyal yok sorunun tamiri

Evde uydu servisleri çağırmak istemiyorsanız evde televizyon da sinyal yok sorunun çözümünü sizlere anlatacağım. Yalnız şunu bilmeniz de yarar var. Elinizde sinyal ölçme cihazı, uydu bulucu ve kablo tespit cihazı olmadan pek başarılı olamazsınız. Çünkü kablo da sinyal olup olmadığını anlamak bu cihazlar olmadan mümkün değil. Televizyon da sinyal yok yazıyor ne yapmalıyım ve nasıl tamir ederim?

  • Televizyonun kanallarını kontrol edin.
  • Tv frekanslarını kontrol edin. Güncel olup olmadığına bakın.
  • Televizyona bağlanan uydu kablosunu kontrol edin.
  • Uydu alıcısına bağlanan anten kablosunun yerinde olduğuna bakın.
  • Lnb’ye kablonun bağlı olduğuna bakın.
  • Anten kablonuzun sağlam olup olmadığını kontrolünü yapın.
  • Kablonuzda ek bağlantı aparatları varsa kontrol edin.
  • Kablo ek yerlerine su girdiyse kontrol edin.
  • Anten kablosuna su girdiyse değiştirin.

Burada yazılanları yaptığınız takdirde yine de televizyon sinyal yok hatası alıyorsanız Esenler uydu servisi firmasını arayınız.

Televizyon da sinyal var kalite yok ne yapmalıyım?

Yukarı da saymış olduğumuz tv veya çanak antenden kaynaklanan sorunların her hangi biri bile meydana geldiğinde televizyon ekranında sinyal var kalite yok olarak gözükür. Sizler bu anlamda sadece tv frekans ayarlarında gösterilen uyarılara bakarak bir şey anlayamazsınız. Bunun için televizyon da sinyal var ama kalite yok hatası ile karşılaşan birçok kişi gibi sizlerin de size en yakın olan uydu servisi firmalarından destek almanız gerekir.

BONUS İÇERİK: Eyüpsultan uydu servisi firmasından randevu ve destek almak için tıkla. Ayrıca dilerseniz en yakın uydu servisi konumunda olan Kemerburgaz uydu servisi firmasından da konu ile ilgili bazı bilgiler edinebilirsiniz.

Çanak anten arızalarında meydana gelen her hangi bir nedenden dolayı televizyon kanallarını silip televizyonu sıfırlamak hiç şekilde işe yaramayacaktır. Televizyon da özellikle sadece bazı kanallar çekiyor ve sizin istemiş olduğunuz kanalların büyük bir çoğunluğun da sinyal yok hatası alıyorsanız mutlaka bir uydu servisi ile konuşmanız gerekebilir. Unutmayın. Profesyonel yardım almadan da televizyon sinyal sorunlarını yapmanız mümkün ama sadece çok küçük arızalar da başarılı olabilirsiniz.