Bazen giriş kutusuna kullanıcı adınızı ve şifrenizi kaç kez girerseniz girin, Spotify uygulaması oturum açmanıza izin vermez. Yazımızda, internet bağlantınız, Spotify hesaplarınız, uygulamalarınız ve işletim sistemleriniz ve daha fazlası ile ilgili sorunlar dahil olmak üzere Spotify giriş sorunu hatalarını düzeltmenin en iyi yollarını size aktaracağız. Çözümler, iPhone ve Android akıllı telefonlarda, akıllı TV’lerde, PlayStation ve Xbox konsollarında ve Tesla arabalarında geçerlidir.

Spotify’a neden giriş yapamıyorum?

Spotify giriş sorunu genellikle internet bağlantısı sorunlarından veya Spotify uygulamasıyla veya yüklü olduğu cihazla ilgili bir aksaklıktan kaynaklanır. Yanlış kullanıcı adı veya şifre kullanmak, tıpkı yanlış uygulamada oturum açmaya çalışmak gibi Spotify’da oturum açmamanın yaygın bir nedenidir.

Spotify giriş hatası nasıl düzeltilir?

İşte Spotify giriş sorunu ve aksaklıklarını düzeltmenin en iyi yolları. En basit ve en kolaydan en karmaşık ve gelişmişe doğru organize edildiğinden, bu çözümleri yazıldıkları sırayla uygulamak en iyisidir.

Spotify Connect’i kullanın: Akıllı TV’nizde veya video oyun konsolunuzda Spotify’da oturum açmaya çalışmak yerine akıllı telefonunuzda Spotify uygulamasını açın, Bağlan veya Cihaz’ı seçin ve cihazınızı seçin. Bu, bir kullanıcı adı veya şifre girmek zorunda kalmadan seni otomatik olarak Spotify’da oturum açacaktır.

Uçak modunu kapatın: Uçak modu, tüm Wi-Fi ve hücresel bağlantıları devre dışı bırakır ve cihazınızın Spotify sunucularına bağlanmasını engeller. Android cihazınızda Uçak Modu’nu veya iPhone’unuzda Uçak Modu’nu kullanmanıza bağlı olarak Uçak Modu’nu farklı yerlerde bulacaksınız.

WiFi’yi kapatın: Akıllı telefon kullanıyorsanız Wi-Fi’yi kapatın ve hücresel bağlantı kullanın. Wi-Fi ağındaki İnternet, diğer kullanıcılar tarafından zayıf veya yoğun olabilir.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kontrol edin: Lütfen Spotify kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar kontrol edin. Oturum açma bilgilerinizi girerken yanlışlıkla bir yazım hatası yapmış olabilirsiniz.

Uygulamanızı kontrol edin: Spotify kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Bu basit bir ipucu gibi görünebilir, ancak insanların ne sıklıkla yanlış uygulamayı hata yapmadan açtıklarına şaşıracaksınız.

Farklı bir oturum açma yöntemi kullanın: Facebook, Google veya Apple ile Spotify’a giriş yapın. Muhtemelen daha önce Spotify’a giriş yapmak için bir şifre ve kullanıcı adı kullanmamışsındır. Bu alternatif oturum açma seçeneklerinin her birini deneyin ve işinize yarayıp yaramadığını görün.

Spotify uygulamasını tamamen kapatın: iPhone veya Android cihazınızda Spotify uygulamasını kapatın, yalnızca simge durumuna küçültmekle kalmayın, birkaç saniye bekleyin ve ardından yeniden açın. Sonrasında da Spotify’a giriş yapmayı deneyin.

Spotify şifrenizi sıfırlayın: Spotify oturum açma ekranında, size yeni bir parola gönderilmesi için Parolayı sıfırla’yı seçin. Bu, Spotify’da Facebook veya Google ile oturum açamasanız bile çalışır. Buton, cihazınıza ve uygulama sürümünüze bağlı olarak Parolamı Unuttum olarak adlandırılabilir.

Spotify uygulamasını güncelleyin: Yukarıdaki oturum açma ipuçlarından hiçbiri işe yaramazsa, cihazınızdaki Spotify uygulamasını güncellemeniz gerekebilir. iPhone uygulamasını veya Android uygulamasını güncellemek için App Store’u kullanın.

İşletim sisteminizi güncelleyin: Eski bir işletim sistemi, internet bağlantısını etkileyen bir güvenlik sorunundan etkilenebilir. Android işletim sistemini güncelleyin veya iPhone’da iOS işletim sistemini güncelleyin.

Cihazı yeniden başlatın: Android’ini veya iPhone’unu yeniden başlatmak, Spotify oturum açma sorununuzu çözebilir.

Android’de önbellek verilerini temizle: Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Spotify’da oturum açamıyorsanız, önbellek verilerini temizlemek yardımcı olabilir.

iPhone’unuzdaki önbellek içeriğini de geri yükleyebilirsiniz. Bir Apple cihazında önbelleğe alınmış uygulama verilerini temizlemek, birçok uygulama oturum açma hatasını düzeltebilir. Ayrıca iPad’inizdeki önbellek verilerini de temizleyebilirsiniz. Spotify’ı kaldırın ve yeniden yükleyin. Uygulamayı iPhone’unuzdan hızlıca silin veya Android uygulamasını silin ve ardından yeniden yükleyin. Spotify web oynatıcısını kullanın. Spotify uygulamasında sorun yaşıyorsanız internet tarayıcınızı açın ve Spotify’ın web sürümüne gidin.

PS5 veya Xbox’ta Spotify’a giriş yapamıyorum ne yapmalıyım?

Xbox veya PlayStation konsolunuzda Spotify uygulamasında oturum açamıyorsanız akıllı telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda Spotify’ı açın ve Cihaza bağlan’ı seçin. Cihaz listesinden PS5 veya Xbox konsolunuzu seçin; Spotify otomatik olarak oturumunuzu açmalıdır. Cihaz listesinde konsolunuzu görmüyorsanız akıllı cihazınızın aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun.

Tinder’da Spotify’a giriş yapamıyorum ne yapmalıyım?

Spotify’ın flört uygulaması ve web sitesi Tinder’daki özelliğinin, kullanıcıları çevrimdışı duruma getirdiği ve bağlantısını kestiği biliniyor. Tinder hesabının yanlışlıkla Spotify ile bağlantısı kesilirse normal işlemi kullanarak hesabı bağlayın. Tinder ve Spotify hala bağlıysa ancak özellik olması gerektiği gibi çalışmıyorsa, sorun genellikle Tinder sunucularının aşırı yüklenmesiyle ilgili olduğundan sorunun kendi kendine çözülmesini beklemek en iyisidir.

Spotify Premium’a giriş yapamıyorum ne yapmalıyım?

Spotify Premium, Spotify’ın ana akış hizmetine ücretli bir aboneliktir ve normal Spotify uygulamasında veya web sitesinde oturum açılarak erişilebilir. Spotify Premium için ayrı bir uygulama yoktur ve kaydolmak için ayrı bir Spotify Premium hesabı kullanmazsınız.

Spotify Premium avantajlarının çoğu, desteklenen tüm cihazlarda Spotify uygulamasında mevcuttur. Ayrı bir premium uygulama veya yazılım indirmeniz gerekmez.

Spotify Premium ile Spotify hesabınızda oturum açmak için tek yapmanız gereken her zamanki Spotify kullanıcı adınız ve şifrenizle veya bağlı bir hesapla (Facebook, Google veya Apple gibi) oturum açmaktır. SSS

Facebook ile giriş yaptığımda Spotify kullanıcı adım nedir?

Spotify’a giriş yapmak için Facebook kullanıyorsanız, “gerçek” Spotify kullanıcı adınızı bulacaksınız. Facebook kimlik bilgilerinizle oturum açtıktan sonra, hesap sayfanıza gidin ve adınızın altındaki Diğer’i (üç nokta) seçin. Spotify URI’sini Kopyala’yı seçin ve bunu bir metin düzenleyiciye veya not alma uygulamasına yapıştırın. Spotify kullanıcı adınızı oluşturan harf ve sayı dizisini görüntüleyebilirsiniz.