Sonunda Putin,Trump gibi altcoinlerden sonra Recep Tayyip Erdoğan için de bir altcoin üretildi.
 
Son zamanlarda Ülke başkanları için yapılan altcoinlerden Türk’ler eksik dururmu bir girişimci Recep Tayyip Erdoğan için de bir coin üretmeye karar verdi
Coin’in adı:Erdoğan
Kısaltması ise RTEC şeklinde olacak.
Piyasalarda nasıl bir fiyat biçeleceği şuan için belli olmasada meraktan dahi olsa birçok türkün bu coinlerden alacağını tahmin etmek zor değil.
RTEC’in 1.000.000 adet üretilmesi bekleniyor.

Ülkemizde bitcoinin gelmiş olduğu noktayı görünce bir hevesle piyasaya atılmak için çabalayan Türk girişimcilerden henüz somut bir adım gelmedi. Ülkeler adına koleksiyon olarak düşünülen ve biraz da hobi ürünü olan bu özel coinler arasına RTE Coin de katılabilirdi. Henüz ülkemiz gündeminde yeterince yer edinememiş olsa da bitcoin ve diğer kripto paralar gelecekte bizim için önemli bir yere sahip olabilir.

RTE Coin adı verilen bu kripto para girişimi henüz yeteri kadar ilerleyemedi. Girişimci ekibin maddi sorunlar nedeniyle projeyi askıya aldığı bilinenler arasında. Ancak ilerleyen günlerde projeye bir sponsor gelmesi halinde dondurulan RTE Coin girişiminin devam edeceğini görebiliriz.

Ülkemizde belirli başlı bitcoin ve kripto para platformlarında gündeme gelen bu haber, birçok kişiyi heyecanlandırmaya yetmişti. Ancak girişimlerin yarıda kesilmiş olması bu kitleyi derinden üzmüş olmalı. Kripto para hareketleri halk tabanında henüz bilinmese de Türkiye, Avrupa’da en çok kripto para barındıran ülke konumunda. Bu da olası bir RTE Coin girişiminin ne denli başarı yakalayabileceğine dair bir veri aslında. Eğer girişimlerin sonu getirilseydi birçok yatırımcı koleksiyon olarak cüzdanlarında bir miktar RTE Coin tutabilirdi.

Yapılan bu kripto para girişimlerinin ilerleyen dönemde ne hale geleceğini hep birlikte göreceğiz. Özellikle Türkiye Merkez Bankasının da kripto paraya karşı bir dönem ilgi beslediğini de hatırlatmak gerek. Sadece kısa bir dönem sürse de bitcoin hakkında konuşmaların ülkemizde bu denli yüksek kademelere gelmiş olması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetmişti.