MSI monitörünüzün ihtiyacınız olan girişle çalışmasını sağlamakta sorun yaşıyorsanız, endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Birçok insan bu sorunu yaşıyor, ancak düzeltilmesi de oldukça kolay. Bu blog yazısında, MSI monitör girişinin nasıl değiştirileceği hakkında eksiksiz bilgi sağlayacağız. Bunun monitör dürmeleri ile nasıl yapılacağı kadar bilgisayar ayarları ile de nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

MSI monitör nasıl çalışır?

MSI monitör, bilgisayardan girdi alan ve ekranda görüntüleyen bir aygıttır. Giriş metin, grafik veya video şeklinde olabilir. MSI monitörler, yüksek kaliteli görüntüler sundukları ve kullanımları kolay oldukları için popülerdir. Bu blog yazısında, MSI monitör girişinin nasıl değiştirileceği hakkında eksiksiz bilgi sağlayacağız. Bunun monitör düğmeleri ile nasıl yapılacağını ve bilgisayar ayarları ile nasıl yapılacağını aktaracağız. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

MSI girişi için kullanılan girişlerin şunlar olduğunu unutmayın:

  • DVI
  • HDMI
  • Display port girişleri

Adım adım MSI monitörlerde giriş nasıl değiştirilir:

MSI monitor giris degistir MSI monitörünüzün ihtiyacınız olan girişle çalışmasını sağlamakta sorun yaşıyorsanız, endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Birçok insan bu sorunu yaşıyor, ancak düzeltilmesi de oldukça kolay. Bu blog yazısında, MSI monitör girişinin nasıl değiştirileceği hakkında eksiksiz bilgi sağlayacağız. Bunun monitör dürmeleri ile nasıl yapılacağı kadar bilgisayar ayarları ile de nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Başlamak için ön panel menüsüne gidin ve Kaynak Yönetimi’ni seçin. Varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz kaynağı seçmelisiniz.

Ana OSD menüsüne erişmek için panelin sağ tarafındaki Menü seçeneğine gidin. Kaynağınızı öğrenmek için ekranın alt kısmındaki – (eksi) veya + (artı) düğmesine basın.

Kaynağı bulduğunuzda “Varsayılan olarak ayarla” yazan düğmeye basın. Bu, seçilen girişin monitör her açıldığında kullanılabilir olmasını sağlayacaktır. Umarım artık MSI monitörlerindeki girişi nasıl değiştireceğiniz hakkında her şeyi biliyorsunuzdur.

Bilgisayar ayarlarını kullanarak girişi değiştirmek isterseniz:

İlk olarak Denetim Masası’nı açın ve Ekran bölümüne gidin. Ardından, pencerenin sol tarafındaki “Görüntü Ayarlarını Değiştir” ayarını seçin.

Şimdi pencerenin ortasında bir seçenekler listesi görünecektir. Bu listenin en üstündeki “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini seçin.

Birkaç seçenek içeren yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede, soldaki ‘Monitör‘ sekmesini seçin.

Artık bilgisayarınızdaki tüm bağlı monitörlerin bir listesini göreceksiniz. MSI monitörünüze bağlı olanı seçin ve ‘Özellikler‘ düğmesini tıklayın.

Monitörünüz hakkında bilgi içeren yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede “Giriş Sinyali” bölümüne gidin ve kullanmak istediğiniz girişi seçin.

Son olarak, değişiklikleri kaydetmek için ‘Tamam‘ düğmesini tıklayın. Burada yalnızca MSI Monitor’de girişin nasıl değiştirileceğini öğrenmek için bulunuyorsunuz, ancak PC ayarlarını kullanarak girişi nasıl değiştireceğinizi de biliyorsunuz.

MSI monitörde HDMI nasıl değiştirilir?

Bir MSI monitörde HDMI girişini değiştirmeye çalışıyorsanız şu adımları izleyin:

İlk olarak Denetim Masası’nı açın ve Ekran bölümüne gidin.

Ardından, pencerenin sol tarafındaki “Görüntü Ayarlarını Değiştir” bağlantısını seçin. Şimdi pencerenin ortasında bir seçenekler listesi görünecektir.

Bu listenin en üstündeki “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini seçin. Birkaç seçenek içeren yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede, soldaki ‘Monitör’ sekmesini seçin.

Artık bilgisayarınızdaki tüm bağlı monitörlerin bir listesini göreceksiniz. MSI monitörünüze bağlı olanı seçin ve ‘Özellikler’ düğmesini tıklayın.

Monitörünüz hakkında bilgi içeren yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede “Giriş Sinyali” bölümüne gidin ve kullanmak istediğiniz giriş olarak HDMI’yı seçin.

Aşağıdakilere dikkat edin:

Girişi ayarlamadan ve MSI monitörünüzdeki girişi değiştirmeden önce birkaç önlem almalısınız.

Herhangi bir ayarı veya girişi değiştirmeye çalışmadan önce bilgisayarı kapatmanızı ve fişini çekmenizi öneririz. Hala takılıyken bunu yaparak cihazınıza zarar vermek istemezsiniz.

Ayrıca, girişi değiştirmeden önce doğru bağlantının hazır olduğundan emin olun. Doğru bağlantıya sahip değilseniz, monitöre veya cihaza zarar verebilirsiniz.

Son olarak, seçtiğiniz girişin, görüntülemeyi planladığınız içerik türüyle uyumlu olduğunu her zaman kontrol edin. Bazı girdiler yalnızca belirli içerik türleri içindir ve içerik uyumlu değilse çalışmayabilir.

Sonuç:

MSI monitörde girişi değiştirmek kolay bir işlemdir. Bunu ön panel menüsünü kullanarak veya bilgisayar ayarlarını yaparak yapabilirsiniz.

Herhangi bir şeyi değiştirmeden önce bazı önlemler aldığınızdan emin olun çünkü dikkatli olmazsanız cihazınıza zarar verebilirsiniz. Ayrıca, seçilen girişin, kullanmayı planlarken MSI monitörünün girişinin nasıl değiştiğiyle uyumlu olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

MSI monitörünüzün girişini değiştirmeye yönelik bu adım adım kılavuzun, bunu nasıl yapacağınızla ilgili tüm sorularınızı yanıtlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Başka bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen nasıl yardımcı olabileceğimizi aşağıda bize bildirin! Okurlarımızdan haber almayı seviyoruz, bu yüzden gerekirse yorum yapmaktan ve bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.