Pek çok kullanıcı, MSI anakart sürücülerini nasıl kuracağını merak ediyor ve neyse ki bu, doğru talimatlarla basit bir iştir. MSI anakart sürücülerini doğrudan üreticinin web sitesinden indirmek, soruna hızlı bir çözümdür. Aygıt Yöneticisi’ni kullanmak, eksik MSI sürücülerini yüklemek için hızlı bir yöntemdir. Kullanabileceğiniz başka bir önerilen yöntem, sisteminizde güncel olmayan veya hatalı sürücüleri yükleyecek ve onaracak özel bir araç kullanmaktır. MSI kendi sürücü setini sağlasa da, kurulum sırasında ve hatta daha sonra bozuk veya eksik bir sürücüyle ilgili sorun yaşamanız normaldir. Sürücülerle ilgili düzgün çalışmayan sorunlar genellikle ilgili yazılımla ilgili başka sorunlara yol açar, bu nedenle bunları düzeltmek en önemli öncelik haline gelir. Bu makalede MSI anakart sürücülerini kurmak için en iyi yöntemlerden bazılarını tartışacağımız için okumaya devam edin.

Sürücüleri yüklemek için resmi MSI web sitesini kullanın

resmi MSI web sitesi driver Pek çok kullanıcı, MSI anakart sürücülerini nasıl kuracağını merak ediyor ve neyse ki bu, doğru talimatlarla basit bir iştir. MSI anakart sürücülerini doğrudan üreticinin web sitesinden indirmek, soruna hızlı bir çözümdür. Aygıt Yöneticisi'ni kullanmak, eksik MSI sürücülerini yüklemek için hızlı bir yöntemdir. Kullanabileceğiniz başka bir önerilen yöntem, sisteminizde güncel olmayan veya hatalı sürücüleri yükleyecek ve onaracak özel bir araç kullanmaktır. MSI kendi sürücü setini sağlasa da, kurulum sırasında ve hatta daha sonra bozuk veya eksik bir sürücüyle ilgili sorun yaşamanız normaldir. Sürücülerle ilgili düzgün çalışmayan sorunlar genellikle ilgili yazılımla ilgili başka sorunlara yol açar, bu nedenle bunları düzeltmek en önemli öncelik haline gelir. Bu makalede MSI anakart sürücülerini kurmak için en iyi yöntemlerden bazılarını tartışacağımız için okumaya devam edin.
 1. Resmi MSI web sitesini ziyaret edin.
 2. Ürününüzü Bulun alanına anakartınızla ilgili gerekli bilgileri girin. Ardından “sürücü” sekmesine tıklayarak işletim sisteminizi seçin.
 3. Yüklemek istediğiniz anakart sürücülerini seçtikten sonra İndir düğmesine tıklayın. Kurulum dosyalarını yükleyin ve ekrandaki talimatları izleyin.
 4. MSI anakart sürücülerini kurmanın tercih edilen ve en hızlı yolu, onları MSI’ın resmi web sitesinden indirmektir. Bu şekilde, en son güncellemelerden her zaman haberdar olmanızı ve sürücü indirmelerinizin güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.
 5. Kurulum dosyalarını yükleyin ve ekrandaki talimatları izleyin.
 6. MSI anakart sürücüsü kuruldu.

Cihaz Yöneticisini Kullanın

msi driver guncelleme aygit yoneticisi ile Pek çok kullanıcı, MSI anakart sürücülerini nasıl kuracağını merak ediyor ve neyse ki bu, doğru talimatlarla basit bir iştir. MSI anakart sürücülerini doğrudan üreticinin web sitesinden indirmek, soruna hızlı bir çözümdür. Aygıt Yöneticisi'ni kullanmak, eksik MSI sürücülerini yüklemek için hızlı bir yöntemdir. Kullanabileceğiniz başka bir önerilen yöntem, sisteminizde güncel olmayan veya hatalı sürücüleri yükleyecek ve onaracak özel bir araç kullanmaktır. MSI kendi sürücü setini sağlasa da, kurulum sırasında ve hatta daha sonra bozuk veya eksik bir sürücüyle ilgili sorun yaşamanız normaldir. Sürücülerle ilgili düzgün çalışmayan sorunlar genellikle ilgili yazılımla ilgili başka sorunlara yol açar, bu nedenle bunları düzeltmek en önemli öncelik haline gelir. Bu makalede MSI anakart sürücülerini kurmak için en iyi yöntemlerden bazılarını tartışacağımız için okumaya devam edin.
 1. Başlat menüsüne gidin ve “Çalıştır” öğesini arayın.
 2. devmgmt.msc yazın ve Tamam’a basın.
 3. Ardından indirmeniz, yüklemeniz ve güncellemeniz gereken sürücü kategorisini seçin.
 4. Çevre birimine sağ tıklayın ve içerik menüsünden “Sürücüyü Güncelle’yi” seçin.
 5. Ardından, güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak kontrol et seçeneğine tıklayın.
 6. MSI anakartları için sürücüler şimdi Windows’ta indirilecek ve kurulacaktır.
 7. İşlem tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Windows 10 veya 11 Üzerinden Güncelleme

 1. Başlat menüsüne gidin ve “Ayarlar” öğesini bulun.
 2. Seçenekler listesinde “Güncelleme ve Güvenlik” üzerine tıklayın.
 3. Soldaki menüden Windows güncellemelerini seçin, ardından Güncellemeleri kontrol et butonuna tıklayın.
 4. Algılanan güncellemeyi indirmek ve kurmak için Şimdi yükle’ye tıklayın.
 5. İşlemin cihazınızı tamamlamasını ve cihazınızıyeniden başlatmasını bekleyin.

3. Taraf Yazılım İle Güncelleme

MSI sürücülerini manuel olarak yüklemek, özellikle teknolojiye aşina değilseniz ve bir şeylerin ters gitme olasılığı varsa, tehlikeli bir işlem olabilir.

Bu nedenle, en güvenilir ve etkili yöntem, tüm hasarlı veya eksik sürücüleri otomatik olarak yükleyen ve değiştiren özel bir üçüncü taraf programı kullanmaktır. Çok eski veya uyumsuz sürücüler, Windows’ta en yaygın sorunlardan bazılarına neden olabilir. Gecikmeler, sistem çökmeleri ve hatta BSoD’ler eski donanımların sonucu olabilir. Bu sorunlardan kaçınmak için, Windows bilgisayarınıza doğru sürücü sürümünü yalnızca birkaç tıklamayla tanımlayabilen, algılayabilen, indirebilen ve yükleyebilen otomatik bir program olan DriverFix’i kullanabilirsiniz. İşte adımlar:

 1. DriverFix’i indirin ve yükleyin.
 2. Kurulumdan sonra uygulamayı açın.
 3. DriverFix’in sorunlu sürücüleri bulmasını bekleyin.
 4. Programın şimdi göstereceği tüm sorunlu sürücüler listesinden onarmak istediğiniz sürücüleri seçebilirsiniz.
 5. DriverFix’in en son sürücüleri yüklemesini bekleyin.
 6. Değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu makalemizde bilgileri yararlı bulduğunuzu ve MSI anakart sürücülerini güncellemenin zor bir süreç olmadığını umarız.