Günümüzde en çok oynanan mobil oyunlardan biri olan Mobile Legends ping ve ms sorunu ile karşımıza çıkabiliyor. Ancak sorun çözümü için sizlere önerdiğimiz yöntemleri uygulamanız durumunda sizler de oyundaki ping ve kasma sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Bu sayede oyunlarınız artık daha akıcı bir hale bürünecektir. Sizler de bu sayede rakiplerinizi daha kolay alt edebilirsiniz.

Mobile Legends Oyununda Ping Neden Artar?

Mobile Legends Ping Sorunu Çözümü

Öncelikle anlamamız gereken konu Mobile Legends oyununda ping değerinin neden arttığıdır. Bu sayede yaptığımız yanlışları düzelterek daha akıcı bir oyuna kavuşabiliriz. Bir mobil cihaz oyunu olan Mobile Legends Bang Bang oyununda ping artışının başlıca nedeni arka planda çalışan uygulamalardır. Sizler de aşağıda vermiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak bu sorunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Mobile Legends Ping / Ms Sorunu Nasıl Çözülür?

Ülkemizde oldukça rağbet gören Mobile Legends ping / ms sorunu çözümü için aşağıdaki adımları birer birer uygulamanız gerekiyor. Bu sayede sizler de oyunda daha düşük ping değerleri alarak daha akıcı bir oyun oynayabilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Mobil Legends oyununda ping sorununun başlıca sebebi arka planda açık olan diğer uygulamalardır. Özellikle de YouTube veya Google Play Store tarzı programlar açık olduğu zaman oyun performansınızı kötü etkileyebilir. Sizler de arka plan uygulamalarını kapatarak bu sorunun büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz. Eğer telefonunuz bir takım arka plan uygulamalarını kapatmaya izin vermiyor veya hata ile karşılaşıyorsanız bu durumda bir uygulamadan yardım almanız işe yarayacaktır. Bunun için de aşağıdaki uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatan Uygulamayı İndir

İnternet Ayarlarını Sıfırlayın

Oyunlardaki ping sorununun bir çoğu mevcut internet ayarlarından ve durumundan kaynaklanmaktadır. Sizler de internet ayarlarınızı sıfırlayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken eğer bir ağ bağlantısı kullanıyorsanız modemi kapatıp tekrardan başlatmak olacak. Yapacağınız bu işlem sayesinde internet sağlayıcınız sizlere yeni bir bağlantı adresi atayacağı için oyundaki ping ve ms değerleriniz normale dönecektir.

Wild Rift Güncel Apk İndir

İndirmeleri İptal Edin

Mobile Legends ping ve ms sorunu çözümü için uygulanması en kolay ama belki de en etkili yöntem indirmeleri iptal etmektir. Telefonlarımızdaki birçok uygulama bazı durumlarda kendisini otomatik olarak güncellemek istediği için oyunlarda ms değerleriniz bir anda düşüşe geçebilir. Sizler de telefonunuzda o anki indirme ve güncellemeleri tamamen iptal ederek oyundaki ping ve ms sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Eğer sorununuz halen devam ediyorsa bunu yorum kısmında belirterek yardım talep edebileceğinizi hatırlatalım.