Link Building ile SEO gücünüzü arttırın

Link building ile site sıralaması elde etmek isteyen, mevcut sıralamasına iyileştirmeler gerçekleştirme arzusu bulunan firmalar için Backlinks ile SEO ayrı düşünülemeyecek iki kavramdır. Backlinks çalışmaları yaparken dikkat edilmesi ve oluşturulması gereken bazı stratejiler ise şunlardır;

  1. Sektörünüzü Tanımlayın

Unutulmamalıdır ki, bir alanda en iyi olmanın en temel yolu, mevcut en iyi tanımlamak ve gözlemlemektir. Bu sebeple link building için ilk önce mevcut sıralaması iyi olan siteler incelenmeli, analiz edilmeli ve ardından onların gerçekleştirdiklerinin üzerine bir adım daha ekleyerek ilerlenmelidir.

  1. Talepte Bulunun

Backlink çalışması yapmak isteyen firmalar / site sahipleri mevcut analiz ve gözlem durumunun ardından kendileri ile bir bağlam içerisinde bulunan siteler üzerine de araştırma yapmalıdır. Çünkü asıl backlink çalışması gerçekleştirilecek olanlar bunlardır. Bu sebeple belirleme durumunun ardından talepte bulunulmalı, site sıralamasının yükseltilmesi için önem arz eden bu adım bir an önce atılmalıdır.

  1. Backlink Analizi

Sizin backlink çalışmalarınız gibi, rakiplerinizin de çalışmaları vardır. Bu hususta yalnız olmadığını bilmeniz, rakiplerinizin link building çalışmalarını da analiz etmeniz oldukça önemlidir. Bu, onların attıkları adımların farkında olmanızı sağlayacağı gibi, onların attıkları adımların bir adım ötesine ilerlemenizi de sağlayacaktır. Analiz yapmak, işte bu bir adım öteye geçme durumunu mümkün kılıyor olması sebebi ile oldukça önemlidir.

  1. Zararlı Backlink Çalışmalarından Kaçının

Unutmayın ki her link building çalışması siteniz için faydalı değildir. Özellikle gerçekleştireceğiniz geçici, paravan backlinks çalışmaları, sitenize faydadan çok zarar verecektir. Bu sebeple aldığınız linkin kaliteli olması, kalıcı olması ve doğrudan hizmet sunduğunuz alan ile bağlam içerisinde olması oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki SEO tutarlılık gerektirmektedir. Backlinks ise SEO ile doğrudan ilgilidir.

https://www.drbacklinks.com/