Gün geçmiyor ki kripto para dünyasında yeni bir icat çıkmasın. Günlük hayatta araba, ev ve benzeri şeyleri satın almak yerine kiralamak mümkün.

Peki kripto paralara bu işlemi yapabilir miyiz?
Evet, artık somut eşyalarınız gibi bitcoin gibi kripto paralarınızı da belirli bir süreliğine kiraya verebilir ve bu şekilde yüzdelik bir gelir elde edebilirsiniz. Kripto para kiralama işleminde birçok faktörü sizin belirlemeniz mümkün. Bunlar;

  • Kiraya verilecek zaman
  • Kiraya verilecek faiz oranı
  • Kiraya verilecek bitcoin veya altcoin miktarı

Eğer kripto para kiralama işlemi yapmak istiyorsanız platformu kullanan diğer kişilerle rekabet içinde olacağınızı unutmayın. Örnek verecek olursak aylık %1000 gibi bir faize sahip olan kripto para da işlem görebileceği gibi %1 gibi bir oran da işlem görebilir. Buna etki eden faktörlerden en önemlisi de o kripto paraya ait işlem yoğunluğudur. Eğer fazla rekabet yoksa müşteriler ister istemez yüksek faiz oranına sahip olan teklifi kabul etmek zorunda kalabilirler. Bu yüzden faiz teklifi vermeden önce rakipleri analiz etmeli ve ona göre bir teklif hazırlamalısınız. Bu şekilde daha kısa sürede daha fazla gelir etme imkanına sahip olursunuz.

Bitcoin Kiralama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işleme lending denmektedir ve kripto para alım-satım platformlarında henüz çok yaygın olmayan bir özelliktir. Siz de bu özelliği kullanmak istiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Öncelikle makalenin altında bulunan bağlantıyı kullanarak sisteme üye olmanız gerekmektedir. Ardından adım adım gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

  • Kripto para kiralama işlemi yapabilmek için öncelikle Exchange, yani takas cüzdanınızda bulunan ve kiralama işlemi yapmak istediğiniz kripto parayı Lending’e taşımanız gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağını öğrenmek için alttaki hareketli resimdeki işlemleri uygulayabilirsiniz.

Kripto para kiralama işlemi yapmak

Kripto para kiralama nasıl yapılır?

Daha sonrasında Lending adı verilen bölümde sizi şu şekilde bir ekran karşılayacak.

offerBox Gün geçmiyor ki kripto para dünyasında yeni bir icat çıkmasın. Günlük hayatta araba, ev ve benzeri şeyleri satın almak yerine kiralamak mümkün.Burada yazılı olan terimlerin anlamları şu şekildedir;

  • Rate: Kira karşılığı almak istediğiniz faiz oranıdır.
  • Amount: Kiraya vermek istediğiniz coin miktarı.
  • Duration: Ne kadar süreyle kiraya vermek istediğinizi belirleyebilirsiniz.
  • Auto-renew: Kira süresi bittikten sonra tekrar işleme koyulmasını istiyorsanız bu tiki işaretleyebilirsiniz.

İşlemi onayladıktan sonra teklifiniz açık pazara düşer ve en düşük faiz oranından başlamak üzere kişiler teklifleri kabul ederek coinleri kiralamaya başlarlar. Siz de teklifinizin daha çabuk işlem görmesini istiyorsanız düşük bir faiz oranı girmelisiniz.

Sisteme Üye Olmak İçin Tıklayın