Ülkemizde aktif bir şekilde kullanılmaya devam eden İnstagram bazen hesapları farklı sebeplerle kapatma veya askıya alma yoluna gidebiliyor. Bu duruma düşen ve kapanan İnstagram hesabını kurtarma yolları ile sizleri bu çileden kurtarmaya çalışacağız.

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan İnstagram’da kapanan bir hesabı geri almak, yani kurtarmak için genel olarak bir form doldurmamız isteniyor. Ancak bazı durumlarda bu form doğrudan bize iletilmediği için bizim bulmamız gerekebilmekte. Ben de sizler için en çok kullanılan ve işe yarayan form bağlantılarını yazı içerisinde paylaşacağım. Bu sayede şahsi veya işletme hesaplarınızı kapatma işleminden kurtarabilir ve sonrasında kullanmaya devam edebilirsiniz.

1- İnstagram Hesabım Devre Dışı

En çok karşılaşılan sorunlardan birisi şüphesiz ki İnstagram hesabının devre dışı bırakılmasıdır. Hesabın bu duruma düşmesine kullandığınız 3. parti yazılımlar, sınırları aşan işlem sayıları veya defalarca şifrenin yanlış girilmesi yol açabilmekte. Bu sorunun üstesinden gelmek için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanarak güncel forma gidebilirsiniz.


İnstagram Hesabım Devre Dışı Form

2- Devre Dışı Kalan Hesap (Kimlik Yollama)

Kullanmış olduğunuz İnstagram hesabı herhangi bir hatadan dolayı devre dışı bırakılmış ise kurtarmanın bir başka yolu da kimlik yollamak olmakta. Bunun için ise hesabınızda kullanmış olduğunuz isim ile kimliğinizin uyuştuğuna emin olmanız gerekiyor. Aksi taktirde yollamış olduğunuz form kısa süre içerisinde olumsuz yanıt alacaktır. Hatta bu şekilde birkaç hatalı form yollama işlemi hesabınızı ilerleyen günlerde yeniden kurtarmak istediğinizde işinizi zora sokabilir. Bu yüzden doğru ve eşleşen bir kimlik yollamanız en yararlısı olacaktır.


İnstagram Kimlik Yollama Formu

3- Dondurulan / Devre Dışı Bırakılan Hesaplar İçin (Alternatif)

Vereceğim bu form üzerinden de dondurulmuş veya devre dışı bırakılmış olarak gözüken hesapları açmak için form yollama işlemi yapabilirsiniz. Ancak form yollarken olabildiğince eksiksiz bilgi verdiğinizden emin olun. Aksi taktirde işlemlerin süresi çok daha uzayabilir, hatta yanıt alamayabilirsiniz. Bunun için her bilgiyi emin olarak doldurmanız kesinlikle işinize yarayacaktır.


Dondurulan / Devre Dışı Bırakılan Hesaplar İçin Form

İnstagram Gönderilen Formları Ne Kadar Sürede Yanıtlar?

Corona virüsü nedeniyle uzaktan çalışmaya geçen birçok şirkette olduğu gibi İnstagram’da da işlemler biraz daha geç yapılabiliyor. Ancak normal şartlarda gönderdiğiniz formlara 3-5 iş günü içerisinde yanıt alabilirsiniz. Bu durum yoğunluğa bağlı olarak değişse de formunuzun eksiksiz olması dönüş süresini önemli ölçüde kısaltacaktır.