İskoçya, Murrayfield’de Gregor Townsend’in tarafında sinir bozucu bir öğleden sonra, kararlı bir Fiji karşısında sonbaharda uluslararası bir galibiyet elde etmek için çalıştı.

George Turner ve Adam Hastings ilk yarıda İskoçlar adına gol attı ancak Fiji, Setariki Tuicuvu ve Ratu Rotuisolia aracılığıyla iki gol attı. Ev sahibi takım oyunda soğukkanlılığı bulmakta zorlandı, ancak Duhan van der Merwe ve Ben White’ın denemeleri skoru aydınlattı.

İskoçlar önümüzdeki Pazar Yeni Zelanda ile karşılaşacak. Geçen hafta Avustralya’ya bir puanlık kayıp ve gelecek hafta şehre gelen All Blacks’in ardından, İskoçya’nın gösteriyi tekrar rayına oturtmak için Fiji’yi uzak tutması hayati önem taşıyacak.

Vern Cotter, Murrayfield koçluk kabinine geri döndü, bu sefer Fiji’den sorumlu. 2017’de Townsend’e yer açmak için İskoçya patronu olarak ayrılmasının doğası göz önüne alındığında, burada bir şok galibiyeti çağrıştırarak kediyi İskoç güvercinlerinin altına koymaktan çekinmeyeceğini düşünürdünüz.

Yetenek, Fiji’de nadiren bir sorundur. Yapı ve disiplin tartışmasız eksik bileşenlerdir ve kilit Rotuisolia, Ali Price’a ofsayt pozisyonundan aptalca bir blok için Test çıkışına 90 saniye sarı gördüğünde bunun altı çizildi.

İskoçya sayısal avantajlarını elde ettikten kısa bir süre sonra, Turner ilk deneme için atılmak için zamanını verdi. Fiji’nin yanıtı etkileyici ve hızlıydı. Bazı etkili aşama oyunları, sırtların uzaması için platformu kurdu ve top Tuicuvu’ya ulaştığında kanat oyuncusu Stuart Hogg’un kavramalarından kurtuldu ve köşeyi iyi bitirdi. Fiji tekrar karşıya geçerken Murrayfield kalabalığı huzursuzlaştı, Rotuisolia daha önceki kafa vuruşunu yakın mesafeden başka bir baskı büyüsünü bitirerek ödedi.

Hogg ceza sahasına gönderildi ve takımının yaptığı bir dizi faulün bedelini ödedi. İskoçya’nın disiplini çöktü – sadece ilk yarıda yedi penaltı verildi – Fiji tüm yuvarlak ragbi oynadı.

10’da Blair Kinghorn yerine şansını bulan Hastings, Fiji’nin zayıf savunmasını geçerek ve sopaların altına girerken, 40 dakikada İskoçlara bir miktar kalite sağladı. İskoçya molada iki farkla öndeydi, hak etmedikleri bir liderlik.

Hastings, ikinci yarının başında benzer bir dart denedi, ancak bunun yerine büyük Rotuisolia’yı boşlukta buldu ve bu da Hastings’in maçı kazanan sert vuruşuna çarptı. Kinghorn yedek kulübesinden dedi. . Edinburgh kanat oyuncusu İskoçya’nın üçüncü denemesinde yer aldı, Van der Merwe’yi bulan Chris Harris’i uzun bir pasla besledi ve kanat oyuncusu, birkaç Fijili defans oyuncusu ile ona tutunamayan birkaç Fijili defans ile yarışırken elinden gelenin en iyisini yaptı.

Avustralya’ya karşı üzücü bir son dakika penaltı görevinin ardından Kinghorn, ev sahibi takımı skor tablosuna 21-12’de koymak için yan çizgi dönüşümünü zekice tekmeledi. İskoçya’nın oyununda herhangi bir ritim yoktu ve 65. dakikada patlak veren Meksika dalgası sahada sunulan ücretin kalitesi için çok şey söyledi.

Yedek Beyaz, İskoçya’nın dördüncü denemesini neredeyse golü atıyordu, ancak hücumun tabanından yaptığı zekice çapraz vuruşu, Cam Redpath reddedilirken Darcy Graham’ın elinden düştü. TMO, Jack Dempsey’den erken bir saldırı tespit ettiğinde denemeye çalışın. Beyaz, Fiji savunmasından etkilenmeden dördüncü denemenin geldiğinden emin oldu – maçta üçüncü kez ceza sahasına giren bir adamla – kaçırdı.

İskoçya’nın umutsuzca ihtiyaç duyduğu bir galibiyetti, ancak tatmin edici bir performanstan çok uzaktı. Önümüzdeki hafta Yeni Zelanda’ya karşı ilk galibiyet hakkında bir fikirleri varsa, bu takımın uzun süredir üretemediği bir performans seviyesi bulmaları gerekecek.

İskoçya: Hogg, Graham, Harris, Redpath, Van Der Merwe, Hastings, Price; Schoeman, Turner, Fagerson, Sağ Gri, Gilchrist, Ritchie, Watson, Fagerson

Yedekler: Ashman, Sutherland, Walker, J Gray, Depmsey, White, Kinghorn, Tuipulotu, Mavera giriş

Fiji: Murimurivalu, Tuicuvu, Nayacalevu, Ravouvou, Habosi, Botitu, Lomani; Mawi, Matavesi, Sauto, Mayanavanua, Rotuisolia, Tuisue, Botia, Mata

Yedekler: Ikanivere, Natave, Tagi, Ratuniyarawa, Kamikamica, Matawalu, Tela, Maqala

Hakem: Nic Mavera (Avustralya)