İnternet üzerinde kullanıcıların kimlik bilgisi olarak adlandırabileceğimiz ip bilgisi her kullanıcı için ayrıca tanımlanmıştır. İp sorgulama sitesinde de kullanıcıların, yani sizlerin ip bilgisi tarafınıza iletilir. Bu sayede internet üzerinde dolaşmış olduğunuz kimlik bilginiz hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Hemen sizler de ip bilginizi öğrenmek için ip sorgulama sitesine giriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında ekrana otomatik olarak internet üzerinde dolaşırken hangi ip adresine sahip olduğunuz hakkında bilgi gelecektir. Ancak eğer cihazınızda bir VPN varsa ve bunun üzerinden bağlanıyorsanız gerçek ip adresiniz öğrenilemez. Onun yerine VPN sağlayıcının size atadığı geçici ip adresi görünecektir. Eğer gerçek bilgilerinizi görmek istiyorsanız bunu devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Daha sonrasında sayfayı yenileyerek gerçek ip adresinizi rahat bir şekilde görebilirsiniz.

İp Adresim.Com Nasıl Kullanılır

Türkiye’nin en popüler ip sorgulama sitelerinden birisi olan ipadresim.com kullanımı oldukça kolay olarak tasarlanmış. Bu şekilde kullanıcılar internet üzerindeki ip adreslerini çok kolay bir şekilde öğrenebilirler. Kullanıcıların ip adreslerini öğrenmesi için tek yapması gereken siteye girmek olacaktır. Daha sonrasında ekranda ip adresiniz hemen belirecektir. Bu sayede internet üzerindeki kimlik bilginizi edinebilirsiniz.

Kullanıcıların rahatça kullanması için sade ve şık tasarlanan ip adresim sitesi ip adresine ek olarak kullanılan tarayıcı hakkında da bir takım bilgiler vermekteyiz. Sayfanın altında yer alan tarayıcı bilgisi ekranında kullandığınız cihaz ve tarayıcı hakkında bir takım bilgiler edinebilir. Bu sayede çok daha kapsamlı hizmetiyle öne çıkan site, sürekli olarak kullanıcılarına hizmet etmeyi bırakmayacak. Türkiye’de bu hizmeti veren sağlam bir servis olan ip sorgulama sitesi, sizlerin hizmetine her sunulmuştur. Sizler de hemen siteye girerek internet üzerindeki ip adresinizi öğrenebilirsiniz. Yazıda da bahsettiğimiz gibi sistemin tek hizmeti ip sorgulamak değil. Bunun yanında kullanıcılar sahip olduğu tarayıcılar hakkında da bir takım bilgiler vererek onları bilinçlendirmeyi hedefler. Sürekli kendini geliştiren bir sisteme sahip olması nedeniyle kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemeler yapılabilir. Bunun yanında ek olarak sitede kullanıcıların manuel olarak kendi ip sorgulama işlemlerini nasıl yapacağı hakkında da bilgiler verilmektedir. Bu sayede sizler de kendi ip adresinizi kendiniz sorgulayabilirsiniz.