Bazı durumlarda instagram hesap kapatma formları için olan ihtiyaç bir hayli fazla olabiliyor. Özellikle de bu formlar direkt olarak erişmesi bir miktar zor oldukları için internet üzerinde de aranabilmekte. Sizler de başınıza gelmiş herhangi bir olaydan dolayı bir instagram hesabını kapatmak istiyorsanız aşağıdaki form bağlantılarını kullanabilirsiniz. Bu formlar sizleri doğrudan instagram ekibine yönlendireceği için kısa sürede geri dönüş almanız mümkün olacaktır. Ancak yoğunluk nedeniyle bu sürenin bir miktar uzayabileceğini unutmamak gerek.

Bir süre önce Instagram hesabınızı kapatmak istediğinizi duymuş olsanız bile, bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bu makale size yardımcı olacak. Instagram, bir kullanıcının profilini kapatma veya devre dışı bırakma seçeneği sunuyor. Bu makalede, Instagram formlarını nasıl dolduracağınızı öğreneceksiniz.

İnstagram Hesap Kapatma Formları Güncel

Çevrenizdeki veya tanıdığınız birisini taklit eden profilleri bildirmek için: Tıkla Ve Forma Git

Cinsellik barındıran veya müstehcen işlemler yapan profilleri bildirmek için: Tıkla Ve Forma Git

Taciz ve zorbalık uygulayan hesapları bildirmek için: Tıkla Ve Forma Git”

13 yaşından küçük hesapları bildirmek için: Tıkla Ve Forma Git 

Hayata gözlerini yuman (vefat eden) kişileri bildirmek için: Tıkla Ve Forma Git

Yukarıda bulunan instagram hesap kapatma formları tamamen güncel formlardan oluşmaktadır. Sizler de yukarıdaki formları kullanarak dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmakta. Bunların başında da formda sizlerden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanızdır. Aksi taktirde formdan talep etmiş olduğunuz duruma olumsuz bir yanıt alabilirsiniz. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz işlem yapacağınız formlarda sizlere sorulan soruları eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde yanıtlamanızdır. Daha sonra yapmanız gereken şey ise beklemek olacak. Günümüzde pandemi koşulları nedeniyle bu formlara geri dönüşler bazen birkaç günü bulabiliyor. Siz sadece arada bir mail adresinizi kontrol ederek talebinize cevap verilip verilmediğine bakabilirsiniz.

İnstagram hesap kapatma formları bazı sosyal medya uzmanlarının da ücretli olarak hizmet verdiği konulardan birisidir. Bunun nedeni ise yazının başında da belirttiğimiz gibi formlara olan ulaşımın biraz çetrefilli olması diyebiliriz. Ancak sizler yazımızda vermiş olduğumuz güncel hesap kapatma formlarını kullanabilir ve talebinizi instagram ekibine doğrudan iletebilirsiniz.

Instagram formu doldurmak için, formun sunduğu tüm seçenekleri dikkatlice okumalısınız. Formda kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve kullanıcı hesabınızın şifresini gireceksiniz. Ayrıca, hesabınızı kapatmak istediğiniz sebebi belirtmeniz de gerekiyor.

Instagram Formunu Doldururken Nelere Dikkat Edilmeli

Instagram formunu doldururken, bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız çok önemlidir. Bilgilerinizin yanlış veya eksik olması, hesabınızın kapatılmasını geciktirebilir. Ayrıca, Instagram formunda kullanıcıların kendilerine belirli bir süre için hesaplarını devre dışı bırakma seçeneği de sunulmaktadır.