Gt ne demek ve açılımı nedir?

Sosyal medya hesabı kullanıcıları her geçen gün artmakta ve bu nedenle herkes popüler bir hesap sahibi olmak ya da markasını tanıtmak istiyor. Sizler de bu kişilerden biri iseniz özellikle yorum olarak gördüğünüz iki harf ilginizi çekmiş olmalı. Çünkü bu iki harf ile yüzlerce ve binlerce kişiyi profilinize çekerek takipçiniz olmasını sağlamak çok da kolay. Gt ne demek ? Gt geri takip kelimesinin kısaltılmış halidir ve takipçi sayısını arttırmak için kullanılan bir anahtar kelimedir hatta harftir diyebiliriz. İki harf yazarak birçok kişiyi kendi profilinizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. İki harf ile profil sayısı nasıl artar ve gt nasıl yapılır diyorsanız hemen açıklayalım.

Gt nasıl yapılır ve takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Gt nasıl yapılır sorusunu açıklamadan önce sizlere birkaç önerimiz olacak. Sadece geri takip yaparak boş bir hesabı büyütmek yerine verdiğimiz önerileri dikkate alarak profilinizi tasarlayıp daha sonra büyümeye geçebilirsiniz. Bu öneriler de;

    • Profiliniz dikkat çekici olmalı.
    • Birkaç video ya da fotoğraf bulunmalı.
  • Eğer bir marka yönetiyorsanız canlı yayın yapmalı ya da hikaye kısmını boş bırakmamalısınız.
  • Profil fotoğrafınız size ait olmalı.

Size yüzlerce öneri yazabiliriz fakat bunlar en önemli olanları idi. Gt yapmak isteyen kişiler öncelikle kendilerine hedef kitle belirlemeli. Örneğin; profilini kadınlara yönelik olarak arttırmak ve kadınlar için bir şey satmak ya da video çekip izletmek isteyen kişiler, kadınların çoğunluğu nerede ise (örneğin; bir kadın ayakkabı firmasının yorum kısmına) oraya gt yazmalı. Görecekler ki geri takip yapıp kendileri de takipçi kazanmak isteyen bayanlar hesabınızı takip edecek ve daha sonra sizin de o kişiyi takip etmenizi isteyecektir. Yani özellikle bayanların profiline ya da mesaj olarak gt yazın demiyoruz önemli olan aradığınız topluluğu bulup yorum olarak gt yazmaktır.