Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde internetten uzak kalan çok az insan bulunmaktadır. Bunlar yapılan her bir yenilik ile isteyerek ya da zorunlu bırakılarak internete içine çekilmişlerdir. Özellikle çalışma hayatı olan ya da en basit bir küçük şirketi olan insanların ellerinin altından bir internet geçmektedir. Buna örnek ise gmail yazışma hizmetini verebiliriz. Yazışma hizmetlerinin tüm insanlar tarafından yapılması günümüzde şaşırılacak bir durum olmamakla beraber artık herkesin bir gmail ya da hotmail gibi çok kullanılan hizmetlerde hesapları bulunmaktadır. Daha çok yazışmalara, herhangi iş başvurularına, yapılan firma tekliflerinin birbiriyle paylaşımı gibi birçok haberleşme olaylarında kullanılan gmail, daha birçok özelliği ile hem korunaklı ve güvenli bir sistem sunmaktadır. Gmail uygulaması içerisinde ayrıca belgeleri, resimleri, dosyaları ve videolarını saklayabileceğiniz ücretsiz belli kapasiteli alan sunmaktadır.

Gmail Giriş Nasıl Yapılır?

Gmaile giriş yapabilmek için öncelikle bir giriş adresi olmalıdır. Gmail adresi oluşturmak için var olan internet tarayıcılarına “Gmail kayıt ol” yazılarak gerekli bilgilerin doldurulmasıyla kayıt olunmaktadır. Kayıt sırasında şifre alma önemli bir işlem olmakta ve unutulmamalıdır. Gmail hesabı oluşturulduktan sonra ister laptoplardan ister masa üstlerinden istenirse de mobil uygulama üzerinden bu program kullanılabilir.

Uygulama girişi ise kullanıcılara kolaylıklar sunmaktadır. Programı açtıktan sonra istenilen kullanıcı adı ve şifre, siz kayıt olurken oluşturduğunuz adres ve şifreden oluşmaktadır. Açık uygulamada istenilen bu bilgilerin doğru girilmesi ile giriş sağlanacaktır. Uygulamada sol üst köşede görünen kişisel bilgilere ulaşılabilecek bir sekme vardır. Buradan profil resmi seçip oluşturabilir yada istediğiniz güncel bilgilerinizi değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.

Sol sekme içerisinde telefon rehberi içerisinde bulunan kişilerinizi de yedekleme yapabileceğiniz olanaklar sunulmaktadır. Bu sayede var olan bir rehber kaybında gmail size yardım eli uzatacak ve sorunları çözecektir.

Gmail Şifrenizi unutursanız Ne yaparsınız?

Gmail’de karşılaşılan sorunlardan en çok denk geleni ise şifrelerin unutulması olayıdır. Çoğunlukla otomatik giriş sekmesinin seçilmesi ile devamlı şifre işlemlerinin yapılmaması sonucu unutulan bu şifreleri değiştirmek aslında çok basit olmaktadır. Gmail giriş kısmından kullanıcı adı yazıldıktan sonra aşağıda bulunan şifre unuttum sekmesi ile hatırlanan en son şifre isterseniz ve bilgileriniz içerisinde bulunan telefon numaranıza bir kod gönderilerek şifre değişim işlemini yapanın siz olduğunuz anlaşılır. Gelen kodu girdiğinizde yeni şifre oluşturabilirsiniz.

kaynak: https://giris.email/gmail-sifremi-unuttum-kurtarmak-icin-izlenecek-yollar/