Yeni Zelanda, Cardiff’teki Autumn Nations Series açılışında heyecan verici bir zaferle Galler karşısındaki galibiyet serisini 33 maça çıkardı.

Galler Yeni Zelanda’ya karşı kazanmak için 69 yıl beklerken Codie Taylor, Aaron Smith ve Jordie Barrett iki deneme yaptı. Ardia Savea ve Samisoni Taukei’aho da denemeler ekledi.

Galler’deki debutant Rio Dyer ve kaptan Justin Tipuric, Gareth Anscombe 13 sayı attı. Yeni Zelanda sekiz numaralı Savea, güçlü top taşıma performansı ve maçın adamı performansındaki güçlü dönüşüyle ​​Galler tarafında sürekli bir sorundu.

1953’ten beri Yeni Zelanda’yı yenemeyen Galler, sonbahar sezonunun geri kalanında Arjantin, Gürcistan ve Avustralya ile karşı karşıya gelecek. Yeni Zelanda, son 12 ayda Fransa, Arjantin, İrlanda ve Güney Afrika’ya yenildikten sonra bazıları tarafından savunmasız görüldü, ancak All Blacks, Rugby Şampiyonasını kazanmak için toplandı.

Ve Prenslik Stadyumu’nda art arda ikinci yıl için 50 veya daha fazla sayı attıklarında ölüm haberlerinin abartıldığını kanıtladılar. Kayıp aynı zamanda 2003’te 55 puan kabul ettikten sonra Galler tarafından Yeni Zelanda’ya karşı en fazla puanı eşitledi. Mavera giriş de ekledi:

Her iki taraf da eksik oyuncular; Yeni Zelanda için kaptan Sam Cane ve Dane Coles evlerine yaralı olarak dönerken, Lock Brodie Retallick Japonya’ya karşı kırmızı kartının ardından askıya alındı. Büyükbabası Nelson Dalzell’in 1953’te Yeni Zelanda’nın yenilen takımında oynadığı Sam Whitelock takımın kaptanlığını yaparken, Lock Scott Barrett’ın yanında kardeşleri Jordie ve Beauden merkezde mavera aldı.

Galler’de Dragons kanadı Dyer için ilk kez oynayan Liam Williams, Josh Adams ve Alex Cuthbert yoktu. Teknik direktör Wayne Pivac, aynı zamanda, bek Leigh Halfpenny’nin sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalmasıyla geç bir tekrar oynatmaya zorlandı.

Rhys Priestland, Galler için beş yıl içinde ilk başlangıcına 10’da geldi ve Anscombe 15’e taşındı. Normal kaptan Dan Biggar’ın sakatlanmasıyla, Tipuric takımı, eski Galler kaptanları Eddie Butler ve Phil Bennett’in maç öncesi haraçlarını taşımadan önce yönetti.

İngiliz hakem Wayne Barnes, 100 Test maçı yöneten ikinci ragbi hakemi oldu ve 1905 Galler ve Yeni Zelanda arasındaki maçta kullanılan düdüğü çalarak oyunu açtı. Richie Mo’unga, Dyer oyuna Seva Reece’e vahşi bir müdahale ile girmeden önce skoru açtı.

Savea hakimiyeti devrettikten sonra, defans oyuncusu Dalton Papali’i Galler savunmasını geçerek fahişe Taylor’ın gömülmesi ve Mo’unga’nın dönüşmesi için 11 koşu süren bir hamle kurdu. Aynı kombinasyon, Taylor, Save’in güçlü birikiminden sonra ikinci denemesini yaptığında kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Kaynak: Bet mavera