Okeanos Fransızca Türkçe Tercüme

Fransızca, Fransa’nın yanı sıra dünya üzerinde 29 ülkede resmi dil olarak kabul görür. Birleşmiş Milletler tarafından resmi dil olarak kabul edilen bir dildir. Fransızca tercüme özellikle uluslararası alanda çalışan kişilerin ve firmaların ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Uzmanlık alanlarında Fransızca kaynaklar ve literatür de oldukça geniştir. Bu anlamda, uzmanlık gerektiren alanlarda doğru tercüme son derece önemlidir.

Fransızca Türkçe Tercüme

Türkiye ile Fransa arasında hem bireyler arası etkileşim hem de diplomatik ilişkiler son derece gelişmiştir. Fransa’da birçok kişi İngilizce bilmesine rağmen, kendi dillerinde iletişim kurmayı tercih eder. Resmi kurumlarda yalnızca Fransızca evraklar kabul görür. Bu bağlamda, Fransa ile herhangi bir düzeyde iletişim kurmak için Fransızca Türkçe çeviri ihtiyacı doğar.

Fransızca tercüme gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir:

l Diplomatik ilişkiler: Fransa ile gelişen diplomatik ilişkiler doğrultusunda, devletler arası ilişkilerde hem yazılı hem de sözlü tercüme gerekliliği doğabilir.

l Ticari ilişkiler: Hem Türkiye’de hem de Fransa’da ithalat ihracat ile uğraşan firmalar Fransızca’dan Türkçe’ye ya da Türkçe’den Fransızca’ya çeviri hizmeti alır. Ürün tanıtımında olduğu kadar sözleşmeler ve diğer hukuki belgeleri için hukuk metinlerinin de çevirisi gerekebilir.

l Eğitim: Fransa’da okumak için diploma, transkript gibi gerekli evrakların yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmesi istenebilir.

l Uzmanlık alanlarında: Mesleki alanlarda da Fransızca- Türkçe çevirileri gerekebilir. Popülaritesi dünyaca kabul gören edebiyat eserleri ile tarihi metinler bunların başında gelir.

Fransızca Türkçe Çeviri Hizmeti

Çeviri hizmetlerinin kalitesi, kurulan iletişimin seviyesini de belirler. Türkçe dil yapısından farkları düşünüldüğünde profesyonel hizmet alma gerekliliği ortaya çıkar. Türkiye’de kurumsal tercüme büroları genellikle Fransızca- Türkçe çeviri hizmeti de sunar. Profesyonel şirketler, Fransızca mütercim tercümanlık bölümünden mezun personel çalıştırır. Simultane çeviri de şirketlerin Fransızca tercüme kategorisinde verdiği önemli hizmetler arasındadır.

Çeviri talepleriniz ve  hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya  0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.