Son birkaç gündür yayıncıların ve oyuncuların ilgi odağı haline gelen Fall Guys oyununda kasma ve lag sorunu bazen can sıkıcı olabiliyor. Ben de bu sorunun nasıl çözülebileceğine dair birkaç ipucu vererek sizlere yardımcı olacağım. Bu sayede daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayarak rakiplerinizi birer birer saf dışı bırakabilirsiniz.

Fall Guys Kasma Sorunu Çözümü

Popüler bir oyun haline gelen Fall Guys’da kasma sorunu birkaç temel etmenden dolayı oluşabiliyor. Sizler için bu temel etmenleri ve nasıl çözülebileceğini kısaca ele alacağım. Öncelikle bu sorunların çözümlerini birkaç madde altında belirtmek istiyorum:

  1. Arka planda açık olan tarayıcı ve programları kapatın
  2. RAM gücünüzü tüketen yazılımları görev yöneticisi üzerinden tespit edip sonlandırın
  3. Eğer laptop kullanıyor iseniz güç tasarruf modunda olmadığından emin olun
  4. Bilgisayarınızın sürücülerini güncel tutun

Fall Guys’da da her oyunda olduğu gibi birkaç belirli başlı nedenden dolayı kasma sorunu olabilmekte. Ancak bu sorunların çözümü oldukça basit. Ancak öncesinde oyun için tavsiye edilen minimum donanım özelliklerini de karşılayıp karşılamadığınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer bu özellikleri karşılayan bir bilgisayarınız varsa yukarıda saydığım birkaç basit çözüm yöntemi büyük ihtimalle işinize yarayacaktır.

Kasma probleminin çözümüne ilişkin tüm tavsiyeleri atlamadan yerine getirdiyseniz sorunun kaynağını donanımsal sorunlarda veya doğrudan oyunun optimizasyon sorunlarında aramamız gerekebilir. Bunun için ise bilgisayarınızın her bir parçasının doğru çalıştığından emin olmanız gerekiyor. Ardından sorunlar devam ediyorsa oyunun ilgili destek mail adresine ekipmanlarınızı ve sorununuzu yazabilir, ekipten optimizasyon sorunlarını çözmesini talep edebilirsiniz. Bunun ardından gelecek yanıta göre hareket etmek daha doğru olacaktır.

Gaming Booster Yazılımı Kullanmak

Yukarıda sayılan çözümlere rağmen Fall Guys halen istediğiniz performansta oyun oynamanıza olanak sağlamıyorsa gaming booster adı verilen yardımcı programları kullanabilirsiniz. Kullanıcıları ikiye bölen bu program işe yaradığı birçok zaman kanıtlandığı için en azından denemekten zarar gelmeyeceğini söyleyebilirim. Benim tavsiye ettiğim gaming booster programına erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Gaming Booster Yazılımı İçin Tıkla

Fall Guys Ping ve Donma Sorunu Çözümü

Oyuncular arasında; ping, donma ve lag gibi kelimelerle tanınan ve gerçekten can sıkıcı bir durum olan bu dertten kurtulmak aslında oldukça kolay. Sizlere vereceğim birkaç basit çalışma ile Fall Guys ping ve donma sorununu rahatça çözüme kavuşturabilirsiniz. Yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

  1. Wi-Fi bağlantısına sahip olan cihazların kontrolü, ve bu cihazların internete yük olup olmadığının kontrol edilmesi
  2. İmkanınız varsa modeme bilgisayarı doğrudan bir kablo yardımı ile bağlanmanız
  3. Telefon ve tabletlerin Wi-Fi ile bağlantılarının kesilmesi
  4. Bilgisayarınızda herhangi bir Steam, torrent ve benzeri uygulamanın açık olup olmadığının kontrol edilmesi

Genel olarak düzensiz internet bağlantısı sonucu ortaya çıkan Ping ve donma denilen olayı yaşamak istemiyorsanız yukarıdaki 4 maddeyi izlemek size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Eğer bunları yapmanıza rağmen Fall Guys içerisinde ping ve lag sorunu yaşıyorsanız kullandığınız internet sağlayıcısını arayıp herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Öncesinde birkaç hız testi yapıp bunları destek üzerinden iletirseniz sorununuzun daha çabuk ilgi göreceğini de unutmayın derim.

Yukarıdaki sorunların çözümlerine ilişkin yazdığım önerilere rağmen oyun içerisinde kasma veya ping sorunu yaşarsanız bunu yorumlarda dile getirebilirsiniz.