Ülkemizde halen milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan Facebook profil kilitleme nasıl yapılır adlı yazımız ile karşınızdayız. Şu anda ülkemizde açılmamış olan bu özellik daha çok uzak doğu ülkelerinde kullanılabiliyor. Ancak anlatacağımız basit birkaç adım ile sizler de Facebook profil kilitleme yapabileceksiniz.

Facebook Profil Kilitleme Nedir?

Facebook profil kilitleme şuan ne yazık ki ülkemizde kullanıma sunulmamış bir özelliktir. Bu özellik sayesinde profilinizi kilitleyebilir ve arkadaşlarınız haricinde profilinizin ziyaret edilmemesini sağlayabilirsiniz. Bunu gizlilik ayarlarından paylaşımlarımı sadece arkadaşlarım görsün gibi seçeneklerle karıştırmamanız gerekiyor. Çünkü bu özellik profilinizi tamamen dışarıdan görüntülenemez hale getirecektir. Tıpkı Instagram’da bulunan gizli profil seçeneğine benzetebiliriz.Facebook-Hesap-Kilitleme-Nedir

Facebook profil kilitleme özelliği yukarıdaki görselde de yer alan özelliklere sahiptir. Hesabınızı kilitlediğiniz zaman sizin hesabınız da bu özelliklere sahip olmuş olur.

Facebook Profil Kilitlemenin Özellikleri

  • Hesabınızdaki fotoğrafları ve paylaşımları sadece arkadaşlarınız görebilir
  • Profil fotoğrafınızın büyük halini sadece arkadaşlarınız görebilir
  • Arkadaş olmadığınız kişiler en fazla beş profil ayrıntısını görebilir

Facebook profilinizi kilitleyince profilinizin sahip olacağı özellikler yukarıdaki gibidir. Sizler de Facebook profil kilitleme nedir ve nasıl yapılır diyorsanız yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Facebook Profil Kilitleme Nasıl Yapılır?

Sizler de Facebook hesap kilitleme nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımız tam size göre. Aşağıdaki 5 adımı takip ederek sizler de artık Facebook hesaplarınızı kilitleyebileceksiniz.

1. Adım

Profil kilitleme özelliği şuan için Bangladeş’te ve diğer bazı ülkelerde olduğu için uygulama içerisinden dil seçeneklerine gelmelisiniz.

Facebook Hesap Kilitleme Nasıl Yapılır 1. Adım

2. Adım

Daha sonrasında ise 5. sırada gördüğünüz bu garip yazılı dili seçmeniz gerekiyor.

Facebook Hesap Kilitleme Nasil Yapilir 2 Ülkemizde halen milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan Facebook profil kilitleme nasıl yapılır adlı yazımız ile karşınızdayız. Şu anda ülkemizde açılmamış olan bu özellik daha çok uzak doğu ülkelerinde kullanılabiliyor. Ancak anlatacağımız basit birkaç adım ile sizler de Facebook profil kilitleme yapabileceksiniz.

3. Adım

Profilinizde gelip “seçenekler” butonuna basın.

 

Facebook Hesap Kilitleme Nasıl Yapılır 3

4. Adım

Facebook profil kilitleme için son adımlardan birisi de seçenekler kısmına geldikten sonra kilit simgesine basmaktır. Kilit simgesine bastıktan sonra ekranınıza bu şekilde bir onay butonu gelmeli. Şimdi de 5. adıma geçelim.

Facebook Hesap Kilitleme Nasıl Yapılır 4

5. Adım

 

Facebook Hesap Kilitleme Nasıl Yapılır 5

Facebook profil kilitleme işlemi sadece yukarıda yer alan 5 adımdan oluşmaktadır. Daha önce de dediğimiz gibi bu seçenek şu anda ülkemizde aktif olmadığı için Bangladeş ayarları ile bunu yapabiliyoruz. Tüm adımları başarılı bir şekilde yapmanıza rağmen eğer halen bu seçenekleri göremiyorsanız bir VPN programından yardım almanız gerekebilir. Bunun için de Bangladeş konumu olan herhangi bir VPN programını kullanabilirsiniz. Ayrıca ücretli veya ücretsiz olması da fark etmeyecektir.

Bu yazımızda bulunan görselleri R10 forumundan bir arkadaşımızın konusundan almış bulunuyoruz. Kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Orijinal fotoğrafların bulunduğu konuya gitmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Tıkla ve Konuya Git https://www.r10.net/facebook/2854825-facebook-profil-kilitleme-ozelligi-ucretsiz.html#post1080363933

Facebook Hesap Dondurma Linki 2020 Güncel