Facebook Arama Geçmişi Nedir?

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamasından biri olan Facebook, çok fazla kullanıcısı tarafından can sıkıcı olarak görülen bir durumla karşı karşıya kalmaktadır. Birçok Facebook kullanıcısının bildiği ya da fark ettiği üzere Facebook, yapmış olduğunuz aramaları, gelecekte yapmak isteyeceğiniz aramaları ulaşılabilir bir hale getirmek için kayıt altına almaktadır.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook’a giriş yaptıktan bir süre sonra Facebook’ta yaptığınız tüm hareketler kaydedilip sizin ilgi alanlarınıza göre karşınıza reklamlar çıkarılmaktadır. Facebook bunu kurmuş olduğu teknik altyapı sayesinde yapmaktadır. Facebook’ta yapılan aramalar ise bu yöntemlerden sadece bir tanesi. Facebook’ta yaptığınız aramalar kayıt altına alınmaktadır. Bunun bir sebebi daha sonra yapacağınız aramalarda sizlere kolaylık sunmasıdır. Eğer bu durumdan mustarip bir haldeyseniz ve geçmiş zamanlarda yapmış olduğunuz aramaların gözükmesini istemiyorsanız bundan kurtulmanın bir yolu bulunmaktadır. Bu makalemizde Facebook arama geçmişi nasıl temizlenir sizler için anlattık.

Facebook Hesap Dondurma Linki 2020 Güncel

Facebook Arama Geçmişini Silmek İçin Aşağıdaki Adımları Takip Edebilirsiniz.

İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın ve arkasından ekranın ortasında bulunan profil simgenizi tıklayarak başlayabilirsiniz. İkinci adımda profilinizin olduğu sayfadan Hareketler Dökümünü Gör bölümüne tıklamalısınız. Daha sonra ekranın sol tarafında bulunan simgelerden ‘Daha Fazla’ kısmını tıklayarak devam edebilirsiniz. Bir sonraki adımda ise Daha fazla yazan yeri tıklamalı ve burada ara kısmına basabilirsiniz. Arama ekranı açıldıktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunmakta olan Arama Kayıtlarını Sil bölümüne tıkladıktan sonra arama geçmişinizi silmiş olacaksınız.

Facebook Hareket Dökümü dediğimiz bölüm nasıl kullanılır?

Facebook Hareket Dökümü bölümünden Facebook sitesinde yaptığınız bütün hareketlerinizi görebilir ve bunları düzenleme işlemi yapabilirsiniz. Bütün kullanıcıların kendine özel bir Hareket Dökümü bulunmaktadır. Bu sayfayı yalnızca siz görebilirsiniz. Ancak yapmış olduğunuz bu düzenlemeler Facebook profiliniz üstünde kısmen de olsa farklılıklar oluşturabilir.

Facebook Hareket Dökümü ekranında yaptığınız tüm paylaşım gönderilerini, etiketlenmiş olduğunuz gönderileri, beğenme ve yorum gibi etkileşimleri, şahsi bilgilerinizi, arkadaş ekleyebilme ve silme gibi işlemleri, arama yaptığınız siteleri, kayıt altında olan cihazlarınızı ve diğer sayfalarla olan etkileşimlerinizi ve takip etmekte olduğunuz kişileri ya da sayfaları görebilirsiniz.

 

Hesap üzerinden gördüğünüz tüm işlemlerle ilgili farklı bir şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz. Facebook arama geçmişinizi teker teker ya da toplu olarak silebilirsiniz ve yapmış olduğunuz belirli bir işlemi filtreleyerek bulabilirsiniz.