Her geçen gün biraz daha ilgi çekmeye başlayan Discord, bazen ping sorunu ile canımızı sıkabiliyor. Discord ping sorununu düzeltme yolları ile bunun üstesinden gelmeye ve daha temiz bir şekilde arkadaşlarımız ile iletişime geçmeye çalışacağız. İlk olarak sorunu kendimizde arayacağız elbette, daha sonrasında ise Discord kaynaklı doğabilecek sorunlardan ve düzeltme yollarından sizlere bahsedeceğim.

1- İnternet Bağlantınızı ve Portları Kontrol Edin

Discord, sizin arkadaşlarınız ile özellikle sesli bir şekilde konuşabilmeniz için bazı portların açık olmasını istemektedir. Eğer hali hazırda bu portu kullanan bir program varsa veya farklı bir sorun varsa ses iletiminde veya alışında sorunlar meydana gelebilir. Bunun için modem arayüzünden veya direkt olarak modeme müdahale ederek yeniden başlatmayı deneyin. Bu işlemden sonra büyük ihtimalle sorun düzelecek ve daha sabit bir bağlantıya sahip olacaksınız.

Eğer modeminizi yeniden başlatmışsanız ve Discord ping sorunu hala devam ediyorsa internete başka birisi daha bağlı olabilir ve bu kişi internetinizi yoruyor olabilir. Özellikle de bir upload işlemi yapılıyorsa bu işlem sizin internetinizi tamamen kilitleyebilir. Bu işlem yapılıyorsa kişilerin internet hızlarını yine modem arayüzünden düşürerek daha sabit bir internete sahip olabilirsiniz.

Discord ping sorununu aşmak için modemi yeniden başlattıktan sonra sorun hala devam ediyorsa bilgisayarınızda veya telefonunuzda ağı meşgul eden kaynaklar olması muhtemel. Ağınızı şuanda meşgul eden uygulamaları ve ne kadar internet kullandığına dair istatistikleri görüntülemek için şu adımlar işinize yarayacaktır: CTRL + ALT + DELETE >>> Görev Yöneticisi >>> Performans >>> Kaynak İzleyici >>> AĞ 

Yukarıda yazılan adımları takip ettiğinizde ekrana aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir. Bu ekran üzerinden ağınızı kullanmakta olan programları, ve bu programların ne kadar internet kullandığını rahatça görüntüleyebilirsiniz.

Discord Ping Sorunu Ağ Kontrolü Her geçen gün biraz daha ilgi çekmeye başlayan Discord, bazen ping sorunu ile canımızı sıkabiliyor. Discord ping sorununu düzeltme yolları ile bunun üstesinden gelmeye ve daha temiz bir şekilde arkadaşlarımız ile iletişime geçmeye çalışacağız. İlk olarak sorunu kendimizde arayacağız elbette, daha sonrasında ise Discord kaynaklı doğabilecek sorunlardan ve düzeltme yollarından sizlere bahsedeceğim.

Discord Ping Sorunu Ağ Kontrolü

 

2- Discord Sunucusundan Kaynaklı Problemler

Bilindiği üzere her bir Discord kanalı belirli ve farklı sunucularda tutulmakta. Bu yüzden de içinde bulunduğunuz sunucunun konumu yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz. Türkiye’deki bir kişi için en iyi sunucu her zaman için Avrupa noktası olacaktır. Sunucunun sizlere olan uzaklığı arttıkça bağlantı daha geç ulaşacağı için sorunlar yaşamanız olası. Eğer kanal sahibi ile iletişime geçip Avrupa sunucusuna geçmesini rica ederseniz Discord ping sorunu büyük bir ihtimalle düzelecektir.

3- Müzik Botu Ses Sorunu

Bilindiği üzere Discord içerisinde birbirinden farklı botlar mevcut. Özellikle de müzik botlarında bazen bağlantı sorunları olabiliyor. Discord şirketi ile bir noktada bağımsız olan bu botların kullandığı sunucunun kalitesi sesin daha yavaş iletilmesine neden olabilir. Sizler de kanaldaki müzik botunun sesi kesik kesik iletmesi veya hiç iletmemesi gibi sorunlar yaşıyorsanız problem tamamen bottan kaynaklı olabilir. Bu noktada farklı bir bot tercih ettiğinizde sesi sorunsuz bir şekilde aldığınızı görebilirsiniz.