Bölgesel zayıflama denildiğinde akla ilk gelen, alanında her daim uzman olan ekibiyle ve güncelliğiyle adından söz ettiren CoolClinic ile görüşmeler yaptık ve özellikle bölgesel yağlanma, selülit gibi problemleri olan insanların tercihi olan soğuk lipolizle ilgili detaylı görüşmeler gerçekleştirdik. Aldığımız tüm bu bilgileri merak edenler için derledik. İşte FDA tarafından onay almış olan soğuk lipoliz hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar…

 

Soğuk Lipoliz Nedir?

 

Vücutta bulunan fazla yağların, bölgesel fazlalıkların iğne, kesici alet ve cerrahi hiçbir yöntem kullanılmadan, programlı hücre ölümleri ile parçalanmasına soğuk lipoliz denilmektedir. Ayrıca bu ölümler sonucunda atık konumuna geçen yağ hücreleri, metabolizma aracılığıyla vücuttan kalıcı olarak ayrılmaktadır. Bu yöntemle hedef alınan hücreler yalnızca yağ hücreleridir ve bunlar dışında herhangi bir hücre ya da dokuya zarar verilmemektedir. Sıcaklık değişimleri kullanılarak yağ hücreleri donduruluyor ve donma sebebiyle yapısı bozulan bu yağ hücreleri vücuttan tamamen uzaklaştırılmaktadır.

 

Peki ya, soğuk kullanarak kurtulmak gerçekten bu kadar kolay mı? Soğuk bu kadar önemli etkiye mi sahip? Her iki sorunun cevabı da evet. Yağ hücreleri, yapısal olarak daha hafif olan ve çok daha çabuk bozunan bir doku olduğundan soğuk ile travmaya uğrar ve bu travma sonucunda yapısı bozulur. Bu bozulmalar geri dönüşümsüz gerçekleştiği için de olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Bozulan bu yağ hücrelerinin büyük kısmı seans sonunda kalan kısmın büyük kısmı da birkaç aylık periyotta apopitoz adı verilen programlı ölümler ile lenf sistemine gönderilir ve vücuttan uzaklaştırılır.

 

Soğuk Lipoliz Avantajları

  • Çok vakit almayan bir operasyondur ve herhangi bir cerrahi yöntem kullanılmadığından iyileşme süreci gibi bir süreç yoktur ve uygulama sonrasında hemen günlük yaşantıya dönülebilir. Bu avantajlar ile gün içinde ayrılacak kısa bir sürede operasyon gerçekleşebilmektedir.
  • Acısı veya ağrısı yoktur; soğuk olan bölgelerde zaten his olmayacaktır.
  • Diyet veya egzersiz zorunluluğu yoktur ama kısa süreli bir dikkat daha başarılı sonuçları getirecektir.
  • Son teknoloji yöntemdir ve güvenilirliği de çok sayıda kişide denenerek kanıtlanmıştır.
  • Herhangi bir yan etkisi yoktur ve güvenilirdir.
  • İlk seans sonucunda %30 kadar ölüm gerçekleşir ve ilerleyen zamanda çok daha fazlası vücuttan atılır.
  • Alınan dönüşlerin büyük kısmı olumlu olaraktır ve bu da operasyon sonucunu az çok belli etmektedir.

Eğer sizin de bölgesel yağlanma, fazla yağ, birikme gibi problemleriniz varsa ve bunlardan herhangi bir acı, ağrı çekmeden kurtulmak istiyorsanız hem güvenilir hem de kısa süreli bir operasyon ile istenilen sonuçları elde edebilirsiniz. Daha detaylı bilgiler istiyorsanız ve soğuk lipoliz ile merak ettikleriniz varsa https://www.coolclinic.com.tr/ web sitesini ziyaret edebilir ve eğer isterseniz de iletişime geçerek direkt profesyonel bilgiler alabilir, aklınızdaki soruları çok daha rahat sorabilirsiniz.