[ad_1]

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’de işlem yapan kullanıcıların ortak bir adresi vardır. Bu adresler yaklaşık 30 karakter uzunluğundadır ve genellikle 1 veya 3 ile başlar. Herhangi bir işlemde kullanılan herhangi bir adres herkes tarafından görülebilir. Kripto paraların amiral gemisi Bitcoin, anonim bir para birimi olarak tanımlanmaktadır. Çünkü bu adresleri bilgisayar olmadan hatırlamak zordur ve hiçbir kişisel bilgi içermezler.

Adresinizi herhangi bir yerde paylaşırsanız, gerçek kimliğiniz ortaya çıkabilir

Bitcoin genellikle anonim bir para birimi olarak tanımlanır, çünkü kişisel olarak tanımlayıcı herhangi bir bilgi vermeden Bitcoin göndermek ve almak mümkündür. Ancak uzmanlara göre, Bitcoin ile makul bir anonimlik elde etmek oldukça karmaşık olabilir ve mükemmel bir anonimlik mümkün olmayabilir.

bitcoin anonim mi degil mi iste uzman gorusu Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’de işlem yapan kullanıcıların ortak bir adresi vardır. Bu adresler yaklaşık 30 karakter uzunluğundadır ve genellikle 1 veya 3 ile başlar. Herhangi bir işlemde kullanılan herhangi bir adres herkes tarafından görülebilir. Kripto paraların amiral gemisi Bitcoin, anonim bir para birimi olarak tanımlanmaktadır. Çünkü bu adresleri bilgisayar olmadan hatırlamak zordur ve hiçbir kişisel bilgi içermezler.

Ancak bu göründüğü kadar basit değildir. Adresinizi herhangi bir yerde paylaşırsanız uzmanlara göre, bu adres gerçek kimliğinizle eşleştirilebilir. Ek olarak, adresinizi hiçbir yerde paylaşmasanız bile, aynı adresi birçok işlemde kullanmak, analistlerin işlem zamanlarına, miktarlarına, konumlarına ve düzenlerine bakarak adresi temelli bir şekilde kimliğinize bağlamasına olanak sağlayabilir.

Uzman görüşü: Bitcoin işlemleri tamamen anonim değil!

Bu yöntem bir kripto para birimi borsası olan Mt. Gox gibi şirketlerin yaşadığı hırsızlık vakalarını araştırmak için kullanıldı. Ancak kullanımın amacı, hırsızın kimliğini tespit etmektir. Gizlilik ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak için uzmanlara göre, her işlem için yeni adresi kullanmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca orijinal Satoshi white paper’ında da işlemlerin gerçek sahibiyle ilişkilendirilmesini önlemek için Bitcoin kullanıcılarının her işlem için yeni bir adres kullanmaları öneriliyor.

1549262915 490 bitcoin anonim mi degil mi iste uzman gorusu Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’de işlem yapan kullanıcıların ortak bir adresi vardır. Bu adresler yaklaşık 30 karakter uzunluğundadır ve genellikle 1 veya 3 ile başlar. Herhangi bir işlemde kullanılan herhangi bir adres herkes tarafından görülebilir. Kripto paraların amiral gemisi Bitcoin, anonim bir para birimi olarak tanımlanmaktadır. Çünkü bu adresleri bilgisayar olmadan hatırlamak zordur ve hiçbir kişisel bilgi içermezler.

Bütün bunlara baktığımızda uzmanlara göre, lider kripto para birimi Bitcoin işlemlerinin “tamamen anonim değil”, “işlemlerde takma ad” kullandığını söyleyebiliriz. Bunu başka bir deyişle bir e-posta adresi olarak da düşünebiliriz. Adresdeki isim sizin gerçek isminiz olmasa bile uzmanlara göre, bu alanda uzmanlaşmış biri ipuçlarını toplayarak adresin arkasındaki gerçek kişiyi bulabilir.