images281329 Bitcoin bildiğiniz gibi sınırlı sayıda piyasaya sürüldü ve her geçen gün bitcoin kazmak zorlaşıyor. Aynı oranda fiyatlar da artıyor tabiki. Son zamanlarda ülkemizde de Bitcoin haber bültenlerine çıkar oldu. Uzmanlar halkı bitcoin konusunda bilinçlendirmeye çalışıyor. Hatta İstanbul'da bir kafede Bitcoin ile ödeme yapılabiliyor. Daha birçok yerde Bitcoin ödeme seçeneği olarak müşterilere sunulur durumda. Bu duruma bankalar ne gözle bakıyor ? Bu durum tabiki bankaların hoşuna gitmiyor. Çünkü Bitcoin'in ne kaynağı belli ne de yasal. Bu yüzden insanlar bankalara ihtiyaç duymadan Bitcoin sayesinde ödemelerini yapabilir duruma geliyor. Bu durumda yasal bir para akışı olmadığı için bankalardaki nakit ihtiyacı da artıyor. Bankaların müşteri ve nakit para çekebilmek için vadeli hesaplardaki faiz oranlarını arttırmasını da buna örnek olarak gösterebiliriz.  Bitcoin Bankaları ? Bitcoin ATM'lerine alışmıştık. Dünyada bazı ülkelerde yıllardır bulunuyor zaten. Peki ya Bitcoin bankaları? Bu fikir size çılgınca geliyor olabilir. Ama ilk Bitcoin bankası Avusturya'nın Viyana kentinde kuruldu bile. Bitcoin-Bank adlı bu bankayı Bit Trust adlı bir firma kurdu. ATM'lerinden Euro karşılığında Bitcoin alabiliyorsunuz. Böyle bir adım ülkemizden de gelebilir. Son zamanlarda Bitcoin ismini duymayan kalmadı. Haliyle Bitcoin'e yeni bir akın başlamış durumda. Ülkemizdeki bankalardan böyle bir atılım gerçekleşirse gündeme oturacağından eminim. Böylece Türk müşteriler dolandırılma riski olmadan Bitcoin alabilirler.  Peki Nedir Bu Bitcoin ? Bitcoin tam olarak 3 Ocak 2009 tarihinde çıkmıştır. Yaklaşık 9 yıldır varlığını sürdürmeye devam ediyor.Bu zaman zarfında sürekli olarak yükselmeye devam etmiştir. Bitcoin 2010 yılında sadece 1 dolar değerindeydi ve tanınmıyordu. Şuanda ise yaklaşık 14.000 dolar civarında. Yani 2010 senesinde 1 tane Bitcoin almış olsaydınız, şuan 53.000 Tl değerinde Bitcoin'iniz olacaktı.  Bitcoin Neden Bu kadar Yükseldi ? Bitcoin'in değeri tamamen arz-talep dengesi üzerine kurulu. Bitcoin kazma zorluğu da Bitcoin'in değerini etkileyen diğer bir faktör.  Bir de şişirme olayı var. Peki nedir bu olay? Bir grup büyük miktarda Bitcoin sahibi olan yatırımcılar zaman zaman piyasaya Bitcoin sürerler yada geri çekerler. Onları takip eden küçük yatırımcı da onlar sayesinde ufak da olsa bir gelir elde eder. Bu olay genelde Bitcoin değil de diğer ufak Altcoin türlerinde yapılır. Değeri daha az olduğundan daha büyük dalgalanma yaratarak bu şişirme yapanlara ve onları takip edenlere daha çok kazandırır. 
Bitcoin bildiğiniz gibi sınırlı sayıda piyasaya sürüldü ve her geçen gün bitcoin kazmak zorlaşıyor. Aynı oranda fiyatlar da artıyor tabiki. Son zamanlarda ülkemizde de Bitcoin haber bültenlerine çıkar oldu. Uzmanlar halkı bitcoin konusunda bilinçlendirmeye çalışıyor. Hatta İstanbul’da bir kafede Bitcoin ile ödeme yapılabiliyor. Daha birçok yerde Bitcoin ödeme seçeneği olarak müşterilere sunulur durumda.
Bu duruma bankalar ne gözle bakıyor ?
Bu durum tabiki bankaların hoşuna gitmiyor. Çünkü Bitcoin’in ne kaynağı belli ne de yasal. Bu yüzden insanlar bankalara ihtiyaç duymadan Bitcoin sayesinde ödemelerini yapabilir duruma geliyor. Bu durumda yasal bir para akışı olmadığı için bankalardaki nakit ihtiyacı da artıyor. Bankaların müşteri ve nakit para çekebilmek için vadeli hesaplardaki faiz oranlarını arttırmasını da buna örnek olarak gösterebiliriz. 
indir Bitcoin bildiğiniz gibi sınırlı sayıda piyasaya sürüldü ve her geçen gün bitcoin kazmak zorlaşıyor. Aynı oranda fiyatlar da artıyor tabiki. Son zamanlarda ülkemizde de Bitcoin haber bültenlerine çıkar oldu. Uzmanlar halkı bitcoin konusunda bilinçlendirmeye çalışıyor. Hatta İstanbul'da bir kafede Bitcoin ile ödeme yapılabiliyor. Daha birçok yerde Bitcoin ödeme seçeneği olarak müşterilere sunulur durumda. Bu duruma bankalar ne gözle bakıyor ? Bu durum tabiki bankaların hoşuna gitmiyor. Çünkü Bitcoin'in ne kaynağı belli ne de yasal. Bu yüzden insanlar bankalara ihtiyaç duymadan Bitcoin sayesinde ödemelerini yapabilir duruma geliyor. Bu durumda yasal bir para akışı olmadığı için bankalardaki nakit ihtiyacı da artıyor. Bankaların müşteri ve nakit para çekebilmek için vadeli hesaplardaki faiz oranlarını arttırmasını da buna örnek olarak gösterebiliriz.  Bitcoin Bankaları ? Bitcoin ATM'lerine alışmıştık. Dünyada bazı ülkelerde yıllardır bulunuyor zaten. Peki ya Bitcoin bankaları? Bu fikir size çılgınca geliyor olabilir. Ama ilk Bitcoin bankası Avusturya'nın Viyana kentinde kuruldu bile. Bitcoin-Bank adlı bu bankayı Bit Trust adlı bir firma kurdu. ATM'lerinden Euro karşılığında Bitcoin alabiliyorsunuz. Böyle bir adım ülkemizden de gelebilir. Son zamanlarda Bitcoin ismini duymayan kalmadı. Haliyle Bitcoin'e yeni bir akın başlamış durumda. Ülkemizdeki bankalardan böyle bir atılım gerçekleşirse gündeme oturacağından eminim. Böylece Türk müşteriler dolandırılma riski olmadan Bitcoin alabilirler.  Peki Nedir Bu Bitcoin ? Bitcoin tam olarak 3 Ocak 2009 tarihinde çıkmıştır. Yaklaşık 9 yıldır varlığını sürdürmeye devam ediyor.Bu zaman zarfında sürekli olarak yükselmeye devam etmiştir. Bitcoin 2010 yılında sadece 1 dolar değerindeydi ve tanınmıyordu. Şuanda ise yaklaşık 14.000 dolar civarında. Yani 2010 senesinde 1 tane Bitcoin almış olsaydınız, şuan 53.000 Tl değerinde Bitcoin'iniz olacaktı.  Bitcoin Neden Bu kadar Yükseldi ? Bitcoin'in değeri tamamen arz-talep dengesi üzerine kurulu. Bitcoin kazma zorluğu da Bitcoin'in değerini etkileyen diğer bir faktör.  Bir de şişirme olayı var. Peki nedir bu olay? Bir grup büyük miktarda Bitcoin sahibi olan yatırımcılar zaman zaman piyasaya Bitcoin sürerler yada geri çekerler. Onları takip eden küçük yatırımcı da onlar sayesinde ufak da olsa bir gelir elde eder. Bu olay genelde Bitcoin değil de diğer ufak Altcoin türlerinde yapılır. Değeri daha az olduğundan daha büyük dalgalanma yaratarak bu şişirme yapanlara ve onları takip edenlere daha çok kazandırır. 
Bitcoin Bankaları ?
Bitcoin ATM’lerine alışmıştık. Dünyada bazı ülkelerde yıllardır bulunuyor zaten. Peki ya Bitcoin bankaları?
Bu fikir size çılgınca geliyor olabilir. Ama ilk Bitcoin bankası Avusturya’nın Viyana kentinde kuruldu bile. Bitcoin-Bank adlı bu bankayı Bit Trust adlı bir firma kurdu. ATM’lerinden Euro karşılığında Bitcoin alabiliyorsunuz.
Böyle bir adım ülkemizden de gelebilir. Son zamanlarda Bitcoin ismini duymayan kalmadı. Haliyle Bitcoin’e yeni bir akın başlamış durumda. Ülkemizdeki bankalardan böyle bir atılım gerçekleşirse gündeme oturacağından eminim. Böylece Türk müşteriler dolandırılma riski olmadan Bitcoin alabilirler. 
images281229 Bitcoin bildiğiniz gibi sınırlı sayıda piyasaya sürüldü ve her geçen gün bitcoin kazmak zorlaşıyor. Aynı oranda fiyatlar da artıyor tabiki. Son zamanlarda ülkemizde de Bitcoin haber bültenlerine çıkar oldu. Uzmanlar halkı bitcoin konusunda bilinçlendirmeye çalışıyor. Hatta İstanbul'da bir kafede Bitcoin ile ödeme yapılabiliyor. Daha birçok yerde Bitcoin ödeme seçeneği olarak müşterilere sunulur durumda. Bu duruma bankalar ne gözle bakıyor ? Bu durum tabiki bankaların hoşuna gitmiyor. Çünkü Bitcoin'in ne kaynağı belli ne de yasal. Bu yüzden insanlar bankalara ihtiyaç duymadan Bitcoin sayesinde ödemelerini yapabilir duruma geliyor. Bu durumda yasal bir para akışı olmadığı için bankalardaki nakit ihtiyacı da artıyor. Bankaların müşteri ve nakit para çekebilmek için vadeli hesaplardaki faiz oranlarını arttırmasını da buna örnek olarak gösterebiliriz.  Bitcoin Bankaları ? Bitcoin ATM'lerine alışmıştık. Dünyada bazı ülkelerde yıllardır bulunuyor zaten. Peki ya Bitcoin bankaları? Bu fikir size çılgınca geliyor olabilir. Ama ilk Bitcoin bankası Avusturya'nın Viyana kentinde kuruldu bile. Bitcoin-Bank adlı bu bankayı Bit Trust adlı bir firma kurdu. ATM'lerinden Euro karşılığında Bitcoin alabiliyorsunuz. Böyle bir adım ülkemizden de gelebilir. Son zamanlarda Bitcoin ismini duymayan kalmadı. Haliyle Bitcoin'e yeni bir akın başlamış durumda. Ülkemizdeki bankalardan böyle bir atılım gerçekleşirse gündeme oturacağından eminim. Böylece Türk müşteriler dolandırılma riski olmadan Bitcoin alabilirler.  Peki Nedir Bu Bitcoin ? Bitcoin tam olarak 3 Ocak 2009 tarihinde çıkmıştır. Yaklaşık 9 yıldır varlığını sürdürmeye devam ediyor.Bu zaman zarfında sürekli olarak yükselmeye devam etmiştir. Bitcoin 2010 yılında sadece 1 dolar değerindeydi ve tanınmıyordu. Şuanda ise yaklaşık 14.000 dolar civarında. Yani 2010 senesinde 1 tane Bitcoin almış olsaydınız, şuan 53.000 Tl değerinde Bitcoin'iniz olacaktı.  Bitcoin Neden Bu kadar Yükseldi ? Bitcoin'in değeri tamamen arz-talep dengesi üzerine kurulu. Bitcoin kazma zorluğu da Bitcoin'in değerini etkileyen diğer bir faktör.  Bir de şişirme olayı var. Peki nedir bu olay? Bir grup büyük miktarda Bitcoin sahibi olan yatırımcılar zaman zaman piyasaya Bitcoin sürerler yada geri çekerler. Onları takip eden küçük yatırımcı da onlar sayesinde ufak da olsa bir gelir elde eder. Bu olay genelde Bitcoin değil de diğer ufak Altcoin türlerinde yapılır. Değeri daha az olduğundan daha büyük dalgalanma yaratarak bu şişirme yapanlara ve onları takip edenlere daha çok kazandırır. 
Peki Nedir Bu Bitcoin ?
Bitcoin tam olarak 3 Ocak 2009 tarihinde çıkmıştır. Yaklaşık 9 yıldır varlığını sürdürmeye devam ediyor.Bu zaman zarfında sürekli olarak yükselmeye devam etmiştir. Bitcoin 2010 yılında sadece 1 dolar değerindeydi ve tanınmıyordu. Şuanda ise yaklaşık 14.000 dolar civarında. Yani 2010 senesinde 1 tane Bitcoin almış olsaydınız, şuan 53.000 Tl değerinde Bitcoin’iniz olacaktı. 
Bitcoin Neden Bu kadar Yükseldi ?
Bitcoin’in değeri tamamen arz-talep dengesi üzerine kurulu. Bitcoin kazma zorluğu da Bitcoin’in değerini etkileyen diğer bir faktör. 
Bir de şişirme olayı var. Peki nedir bu olay? Bir grup büyük miktarda Bitcoin sahibi olan yatırımcılar zaman zaman piyasaya Bitcoin sürerler yada geri çekerler. Onları takip eden küçük yatırımcı da onlar sayesinde ufak da olsa bir gelir elde eder. Bu olay genelde Bitcoin değil de diğer ufak Altcoin türlerinde yapılır. Değeri daha az olduğundan daha büyük dalgalanma yaratarak bu şişirme yapanlara ve onları takip edenlere daha çok kazandırır.