Bayramda Daha Fazla Harçlık Toplama Yolları

Bayramlarda büyüklerin küçüklere bir miktar harçlık vermesi adettendir. Bu yazımda da bu konuyu eğlenceli bir şekilde ele alacağım. Bu şekilde büyüklerinizden çok daha fazla bayram harçlığı alabilirsiniz. Bayram sonunda ise geçen seneye oranla çok daha fazla artış olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Şimdi taktiklere geçelim.

Göz Teması Kurun

Göz teması kurmak her konuda kişiler arasındaki bağı arttıran ve ikna etmeyi kolaylaştıran bir faktördür ve rahatlıkla hayatın her alanında kullanılabilir. Bayramda ise büyüklerinizin elini öptükten sonra onlarla göz göze gelmeniz onların size harçlık verme ihtimalini arttıracak ve bakış şeklinize göre geçen seneye oranla daha fazla harçlık almanızı sağlayacak. Psikolojide de kişileri etkileme aşamasında sıkça kullanılan bu teknik sayesinde rahatlıkla daha fazla para alabilirsiniz.

Ziyaret Edilmeyen Akrabaya Gidin

Her ailede her bayram gidilemeyen veya belki de hiç gidilmemiş olan akraba çeşitleri vardır. İşte bu tarz akrabalar bu duruma biraz içerlemiş oldukları için kendisini ziyarete gelen kişilere karşı bonkör davranacaktır. Bu şekilde hem size daha fazla harçlık verecek hem de sizinle daha fazla ilgilenecektir. Eğer böyle bir akrabaya sahip iseniz kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hatta her bayram bu akrabaya sadece sizin gitmeniz halinde alacağınız harçlık miktarı da katlanarak artacaktır.

Gurbetçi Akrabalar

Türkiye’den Almanya ve Fransa gibi ülkelere işçi olarak veya benzeri sebeplerle gitmiş birçok kişi bulunmaktadır. Ülkemizde döviz kurlarının yükselişini de hesaba katarsak bu gurbetçi akrabalarımızın vereceği dolar veya euro türünden paraların Türkiye’de değeri çok daha fazla olacaktır. Bu yüzden de eğer sizin de gurbetçi bir akraba veya aile dostunuz varsa ve bayram sebebiyle bulunduğunuz yere gelmişse kaçırmayın derim. Hatta diğer çocuklardan önce o akrabayı sizin ziyaret etmeniz kazanç oranınızı çok daha fazla arttıracaktır. Çünkü bir noktadan sonra bu kişi daha az veya hiç para vermemeye yanaşabilir. Bu yüzden de elinizi çabuk tutmalısınız.

Bayramda daha fazla para kazanmak istiyorsanız kendinize özel yöntemler de geliştirebilirsiniz ancak anlatmış olduğum şeylere dikkat etmek de önceki seneye göre almış olduğunuz harçlıkları çok daha fazla arttıracaktır.