Son zamanlarda kripto paralarda büyük çıkışlar devam ederken ortaya atılan altcoin sepeti kavramı dikkat çekmeye başladı. Özellikle de sektörde henüz yeni olan yatırımcılar altcoin sepeti nedir gibi sorular sorabiliyor. Bizler de bu yazımızda sizin için altcoin sepetinin ne olduğu ve nasıl oluşturabileceğiniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Altcoin Sepeti Kavramı

Aslında uzun bir süredir kripto para yatırımıyla uğraşanların bildiği bir kavram olan altcoin sepeti güzel kazançlar sunabiliyor. Kısaca değinmek gerekirse adından da anlaşılabileceği üzere birçok kripto para birimine sahip olunması durumudur. İnsanlar bu şekilde tek bir varlığa bel bağlamadıkları için daha uzun soluklu bir yatırım maceraları olabilmekte. Sizler de eğer kısa vadeli yatırımlar kovalamak yerine işinizi daha sağlama almak istiyorsanız kendinize bir altcoin sepeti hazırlamanız en sağlıklısı olacaktır. Bu sayede bir varlık değer kaybetse bile diğerinin kazanması durumunda zararı telafi edebilir hatta her halükarda kazanabilirsiniz. Tabi bu durumun yatırım yaptığınız miktara ve artış oranlarına göre değişeceğini unutmamak gerekiyor.

Nasıl Altcoin Sepeti Oluşturulur?

altcoin sepeti

Altcoin sepetine bir örnek aslında tıpkı yukarıdaki gibidir. Kendinize özel bir sepet hazırlamadan önce kripto paralar arasında göz gezdirmeli ve en uygun olanları seçmelisiniz. Sepet oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler ise şunlardır;

  • Arkasındaki ekip
  • Kullandığı teknoloji
  • Piyasa hacminin yüksekliği
  • Ve en son olarak ise birim değeri

Bir yatırım sepeti oluşturmadan önce dikkat edilmesi gereken başlıca kurallar kabaca bunlardır. Elbette sizler de kendi analiz çeşitlerinizi belirleyebilir ve buna göre ek bir süzgeçten geçirebilirsiniz.

Yatırım yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da toplam yatırı miktarıdır. Örneğin 10.000 Türk Lirası ile yatırım yapma düşüncesi içindeyseniz her bir birime eşit olacak şekilde paylaştırmanız genelde en sağlıklısıdır. Bu şekilde kendinize 10 adet altcoin belirleyerek her birine 1.000 Türk Lirası olacak şekilde yatırım yapabilirsiniz. Yatırım yapılacak borsa seçilirken de kesinlikle tanınır ve güvenli olması önemlidir. Bunun için de sizlere önereceğim kripto para borsası Binance olacak. Kullanıcılarına yüzlerce farklı coin sunan Binance borsasına sizler de aşağıdaki link üzerinden kayıt olabilirsiniz. Ayrıca Papara ve banka hesaplarından kolaylıkla para yükleyip çekebileceğinizi de belirtmek gerek. Bu sayede hiçbir süreç gereğinden fazla uzun zaman olmaz ve aylarca güvenle birikiminizi borsa üzerinde tutabilirsiniz.

Binance Ücretsiz Üye Ol

Binance Papara İle Para Yatırma Ve Çekme Sorunu Çözümü