Blog yazarak para kazanmak son 5 yıldır en popüler internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Boş zamanlarınız da veya günde birkaç saatinizi ayırarak iyi bir ek gelire sahip olmak istiyorsanız en güvenilir blog yazarak para kazanmak için yöntemlerden bahsedeceğim.

Yaklaşık olarak 7-8 yıldır dijital pazarlama ile uğraşıyorum ve bunun dışında birçok site ile çalıştım. Bu sitelerin birçoğu makale yazarak para kazandıran siteler, dolayısıyla blog yazarak para kazanmak konusuna oldukça aşinayım ve ek olarak yaptığım işlerden.

Son zamanlarda çalıştığım Blog Aracı ile oldukça iyi bir ek gelir elde ediyorum ve her hafta düzenli olarak ödeme alıyorum. İster banka hesabınıza ister papara gibi yerli dijital ödeme kanallarına kazançlarınızı çekebiliyorsunuz ve hazır makale satış siteleri gibi olmadığından bir komisyon kesilmiyor.

Blog yazarak para kazanmak için buna benzer çok fazla site yok, bir çoğu yukarıda bahsettiğim gibi hazır blog satış siteleri ve kazançlarınızdan %20 komisyon kesiliyor. Bu komisyon rakamları oldukça ciddi eğer sizde ek gelir imkanı arıyorsanız Blog Aracı ile blog yazarak para kazanabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak! Blogaraci.com

20210317 093343 Blog yazarak para kazanmak son 5 yıldır en popüler internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Boş zamanlarınız da veya günde birkaç saatinizi ayırarak iyi bir ek gelire sahip olmak istiyorsanız en güvenilir blog yazarak para kazanmak için yöntemlerden bahsedeceğim.

Blog yazarak para kazanmak ile ilgili kısaca detaylardan yukarıda bahsettim. Şimdi geldik blog yazarak nasıl para kazanılır? Konusuna. Blog yazarak para kazanmak internetten para kazanmak için en etkili yöntemdir fakat aşağıdaki prensiplerde içerikler oluşturmanızı gerektirir.

Yani blog yazarak para kazanmak aslında kolay bir iş sayılmaz. Çünkü Türk Dil Kurumu’nun kurallarına uymalı ve içerikleriniz özgün olmalı. Eğer içerikleri Copy – Paste mantığında sitelere ekleyecek veya satacaksanız kimsenin bu durumu kabul etmeyeceğini bilmeniz gerekiyor.

Ancak, zor bir işte sayılmaz, bunun nedeni birkaç blog yazdığınızda eliniz alışıyor, TDK kurallarını az çok kavrıyorsunuz ve iyi bir blog yazarı oluyorsunuz. Blog Aracı benzersiz sosyal içerik platformui sitesinin yazar Aracı köşe yazarları özelliğini kullanarak blog açmak gerekmeden blog yayınlayabilir ve kısmen influencer olabilirsiniz.

Blog Aracı (Blogaraci.com) Hangi İçerikleri Kabul Ediyor?

20210317 093245 Blog yazarak para kazanmak son 5 yıldır en popüler internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Boş zamanlarınız da veya günde birkaç saatinizi ayırarak iyi bir ek gelire sahip olmak istiyorsanız en güvenilir blog yazarak para kazanmak için yöntemlerden bahsedeceğim.

Blogaraci.com blog yazarı veya köşe yazarı olmak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz prensiplere sahip olmanız gerektiğini söylemeliyim. Kısaca tekrar bahsedecek olursak, özgün içerikler, özgün resim ve TDK uyumlu metinler. Blog Aracı bu tarz içerikleri kabul ediyor bunların dışında 18 farklı kategoride içerik oluşturabilirsiniz.

Haber, teknoloji, para kazanma, film önerileri ve eğlence gibi birçok içeriği web sitesini ziyaret ettiğinizde görebilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak için yazarlara, editörlere ve öğrencilere büyük bir fırsat sunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Blog Aracı’na kaydolarak sizde kendi içeriklerinizi bir blog sitesi açmanıza gerek kalmadan oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz. Yaz kazan mantığıyla çalışan bu siteyi kullanmak da oldukça kolay. Örneğin ben içeriklerimi 30 dakika gibi bir sürede yayına alabiliyorum.

Blog Aracı (Blogaraci.com) Ödemeleri ve Kazançları

20210317 093349 Blog yazarak para kazanmak son 5 yıldır en popüler internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Boş zamanlarınız da veya günde birkaç saatinizi ayırarak iyi bir ek gelire sahip olmak istiyorsanız en güvenilir blog yazarak para kazanmak için yöntemlerden bahsedeceğim.

İster bir freelance yazar olun, isterseniz devamlı olarak bu işi yapan bir editör. Blog Aracı’nın köşe yazarlığı özelliği olan Yazar Aracı ile her girdiğiniz içeriğin ödemesini 5 TL’yi aşınca yapıyor. Yazar Aracı blog yazarak para kazanmak için gerçekten çok iyi bir fiyatlandırmaya sahip. Ayrıca blog açmak için hiçbir çaba göstermemenizi de sayarsak oldukça yüksek kazanç.

Blog Aracı’ndan blog yazarak para kazanmak için belirlenen otomatik bir fiyatlandırma var. Platform sizin girdiğiniz içerikteki her karakteri veya harfi hesaplıyor ve kuruşu kuruşuna bakiyenize yansıtıyor. Bu anlamda otomatik olarak yazılarınızın hesaplanması emeğinizin hakkını almak konusunda büyük önem arz ediyor.

Günde ben 2 tane özgün içerik girerek aylık 500 TL gibi bir rakam kazandım. Sizler daha zengin içerikler oluşturarak daha fazla kazanabilirsiniz. Minimum veya maksimum bir giriş limiti yok ancak içerikleriniz dediğim gibi özgün ve TDK uygun olmalı. Bunların dışında fiyatlandırma ve ödemeler hakkında söyleyebileceğimiz pek bir şey yok.

 

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Nereden Başlamalıyım?

20210317 093353 Blog yazarak para kazanmak son 5 yıldır en popüler internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Boş zamanlarınız da veya günde birkaç saatinizi ayırarak iyi bir ek gelire sahip olmak istiyorsanız en güvenilir blog yazarak para kazanmak için yöntemlerden bahsedeceğim.

 

Blog Aracı ile blog yazarak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabilir ve kazanmaya hemen başlayabilirsiniz. Herhangi bir üyelik onayı veya kriter gerekmiyor. Ayrıca, yazmak istediğiniz kategorileri iyi bir şekilde belirlemenizi tavsiye ederim.

Özellikle para kazanmak, internetten para kazanmak gibi konularda araştırmalar yapıyorsanız bu konudaki bildiğiniz içerikleri siteye girebilirsiniz. Bunlar genelde hemen onaylanıyor. Bunun dışında araştırmalar yaparak internette bulunun ilginizi çekecek veya başkalarının ilgisini çekeceğini düşündüğünüz içerikleri girin.

Zaten Blog Aracı girdiğiniz içerikteki kusurları bildiriyor ve içeriğinizin üzerinde “Düzenleme Gerekiyor” yazıyor. Yani bir nevi size blog yazarak para kazanmak konusunda yardımcı da oluyor. Ayrıca, daha önce de dediğim gibi zaten bu platformun sağladığı en büyük kolaylık kendi blog sitenizi açmanıza ve yüzlerce lira masraf etmenize gerek bırakmıyor.

Adım Adım Blog Aracı Profili Oluşturma

20210317 093401 Blog yazarak para kazanmak son 5 yıldır en popüler internetten para kazanma yöntemlerinden birisidir. Boş zamanlarınız da veya günde birkaç saatinizi ayırarak iyi bir ek gelire sahip olmak istiyorsanız en güvenilir blog yazarak para kazanmak için yöntemlerden bahsedeceğim.

 

Blogaraci.com ile blog yazarak para kazanmak için 30 saniyenizi ayırıp kayıt olmanız gerekmekte. Adım adım Blogaraci.com’a nasıl kayıt olunur dilerseniz şimdi bu kısma geçelim ve blog yayınlamaya hemen başlayalım;

1. Blogaraci.com adresine kayıt yapın.

2. Profilinizi oluşturduktan sonra düzenleyin (resim ve hakkımda kısmını doldurun).

3. Devamında “İçerik Ekle” kısmını kullanarak içeriğinizi gönderin.

Bu aşamadan sonra Blog Aracı’nın masaüstü için en üstünde, mobil içinse sol üst köşedeki menüden Yazar Aracı kısmını bulun ve oradaki yazarların içeriklerini inceleyin. Bunu yapmaya da bilirsiniz ancak size blog veya başka bir deyişle içerik konusunda fikir verecektir.