İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Ses Yalıtım Süngeri

Akustik yalıtımda büyük katkısı olan Ses Yalıtım Süngeri birçok alanda karşılaşabilirsiniz. Genel olarak karşılaştığınız ürünler yankı engelleyici ürünlerdir. Akustik yankı sağlayan ses izolasyon süngerleri gözeneklere sahip duvarların görünen yüzeyinde bulunana ürünlerdir. Duvarların yüzeyinde bulunması ile birlikte parazit ses dalgaların duvara değil süngere çarparak parçalanmasında katkı bulunmaktadır. Bu sayede stüdyo ortamları, kafelerde, ofislerde çoğunlukla ses fazla olması nedeniyle uygulandığı görülmektedir. Yankı problemlerine engel olmak istediğiniz ortamlarda yumurta sünger, tekno touch sünger, special sünger, labirent sünger, piramit sünger gibi gözenekleri bulunan süngerleri duvarlarınıza uygulamanız önerilmektedir. Uygulama işlemi ile ilgili kendinden bantlı olarak ürünleri temin edebilir kolay bir şekilde bantlarını sökerek duvarlarınıza uygulayabilirsiniz. Kendinden bantlı olmayan süngerler için Trk yapıştırıcılardan kullanarak duvarlarınıza uygulayabilirsiniz. Akustik süngerler duvarlarınızda dekoratif görünüme sahip olması nedeniyle birçok firmada akustik değerleri olmayan süngerlerin satışını yapmaktadır. Bu nedenle ürünleri satın alırken akustik değerleri üzerinden karşılaştırma yapıp satın almanız önerilmektedir. Aksi halde duvarlarınızda akustik değerleri olmayan süngerlere masraf yapmış olacaksınız ve ürünün kullanılan ham maddelere bağlı olarak sararma renk atma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Akustik veya ses izolasyonu amacıyla kullanacağınız Ses Yalıtım Süngeri türleri Turkish Acoustic tarafından üretim esnasında renklendirilmiş olan akustik süngerleri temin edebilirsiniz. Ürün renklendirme işlemi üretim sonrası sağlandığı taktirde gözeneklerin kapanmasına yankı problemi çözümüne engel olmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle üretim esnasında renklendirilmiş olmasın dikkat etmeniz önerilmektedir. Fakat renkli süngerler özel üretime girmesi nedeniyle fiyatta artış olabilmektedir. Bu nedenle renkli akustik süngerlerden ziyade duvarlarınızda içerisinde ses yalıtım süngeri yer alan akustik kumaş kaplı panellerin kullanılması önerilmektedir. Akustik kumaş kaplı paneller talebinize uygun yanmazlık seviyeleri yüksek olan kumaşların kullanımı sağlanarak ve içerisinde süngerlerin akustik emilim değerleri ve aynı şekilde yanmazlık değerleri yükselterek üretimi gerçekleştirilmektedir. Akustik kumaş kaplı paneller üretiminde Turkish Acoustic tarafından üretildiğinde dünyaca çok kaliteli kumaş üretimini gerçekleştiren camira akustik kumaş kullanımı sağlanmaktadır. Akustik panel talep etmeniz durumunda Turkish Acoustic web mağazası üzerinden kullanılması istenilen akustik kumaş belirlemeniz durumunda iletişime geçerek üretim talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ses geçişlerine engel olacak ürünler bu sınıfın biraz dışında gözenekleri olmayan süngerlerin kullanımı sağlanmaktadır. Gözenekleri bulunmayan süngerler duvarın dış yüzeyinde bulunması zorunlu değildir. Isı izolasyon malzemeleri gibi alçıpan ile ses izolasyon ürünlerini gizleyebilirsiniz. Duvarın arka yüzeyinde veya iç yüzeyinde bulunsa bile ses yalıtımı yapacaktır. Genel olarak inşaat halindeki binalara bariyerli bondex süngerlerin kullanımı önerilmektedir. Bariyerli bondex süngerler Ses Yalıtım Süngeri sınıfının oldukça başarılı ürünlerindendir. Evlerinizde duvarlarınızın ince olması durumunda ses geçişlerini engellemekte oldukça başarılı bir üründür. Tekstil atığı gibi bir görünüme sahip olan bariyerli adebond sünger evleriniz dışında fabrika ortamlarında gizlemeden kullanılabilmektedir. Yanmazlık sertifikalarına sahip ürün çeşididir. Ortam akustiğinde ses geçişlerini de engellemek istediğiniz zamanlarda açık gözenekli süngerlerin bariyerli varyasyonlarının kullanımını sağlayarak hem yankı problemleri hem de ses geçiş problemlerini kontrol altına alabilirsiniz. Varyasyon olarak kullanacağınız bariyerler genel olarak zeminlerde ses geçişlerini engellemek adına kullanılan oldukça başarılı ürün çeşididir. Sertifikalara sahip olan en kaliteli ham maddelerle üretimi gerçekleştirilen Ses Yalıtım Süngeri çeşitlerini temin etmek istediğiniz zamanlarda Turkish Acoustic mağazalarını ziyaret edebilir, internet mağazası üzerinden ürün sertifikalarını akustik değerlerini inceleyip satın alabilirsiniz. Ürünler hakkında temin edeceğiniz ürünü tam olarak belirleyemediyseniz Turkish Acoustic ile iletişime geçerek akustik mimarlardan alanınızda kullanabileceğiniz uygun bütçelerde ürün önerileri alabilirsiniz.