Riot Games tarafından yeni çıkartılan FPS oyunu Valorant ping düşürme yollarını sizlerle paylaşacağım. Bu sayede sizler de düşük ping değerleriyle takılmadan keyifli bir şekilde oyununuzu oynayabilirsiniz.

Oyun henüz yeni olduğu için takılma ve kasma gibi sorunların olduğunu görebilirsiniz. Beta sürecindeki oyun halen herkese açılabilmiş değil. Oyunu oynayabilmek için Twitch üzerinden yayıncıları izleyip şansınıza bağlı olarak oyunun size otomatik olarak verilmesini beklemeniz gerekiyor. Eğer sizler de bu şanslı kişilerden biriyseniz ve oyuna sahipseniz hemen indirip oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak oyunu açtım ve ping sorunu yaşıyorum diyorsanız bu yazı işinize yarayacaktır.

Arka Plandaki İşlemlere Göz Atın

Eğer Valorant oyununda ping sorunu yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken şey arka plandaki işlemlere göz atmak olacaktır. Bu sayede internetinizi kullanan ve yavaşlamasına sebebiyet veren uygulamaları tespit edip kapatabilirsiniz. Genel olarak arkada çalışıp ping sorununa yol açan uygulamaların başında tarayıcılar ve indirme uygulamaları gelmektedir. Eğer tarayıcınız açıksa bu internetinizin yavaşlamasına ve pinginizin yükselmesine sebebiyet verebilir. Buna ek olarak da eğer Torrent uygulaması bilgisayarınızda yüklü ise internetinizin büyük bir kısmını sömürüyor olabilir. Özellikle de upload işlemi interneti yorduğu için pinginizin yükselmesine sebebiyet verecektir. Bu yüzden bu uygulamadaki işlemi durdurmanızı veya tamamen programı sonlandırmanızı tavsiye ederim.

Tavsiye:  Dropshipping Nedir | Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternete Bağlı Cihazları Kontrol Edin

Eğer internetinizin kablosuz özelliği açıksa bağlı diğer cihazlarda bir takım işlemler yapılıyor olabilir. Özellikle de telefonlarda uygulamalar otomatik olarak güncellenebildiği için bu durum internetin yavaşlamasına sebebiyet verebilmekte. Bu yüzden de telefonunuzun internet bağlantısını keserek bu durumu aşabilirsiniz. Valorant ping sorununu çözmenin bir diğer yolu da interneti doğrudan kablo aracılığıyla almak olacaktır. Her zaman için kaliteli internet akışı için önerilen bu durum internet performansınızı büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden sizler de bilgisayarınıza modeminizden gelen kablo ile interneti bağlayarak Valorant ping sorununu tamamen engelleyebilirsiniz.

Modeminizi Yeniden Başlatmayı Deneyin

Valorant ping sorununu ortadan kaldırmanın bir diğer yolu da modemi yeniden başlatmak olacaktır. Bazı durumlarda bir takım uyuşmazlıklar ve sorunlar modemden kaynaklı olabilmekte. Bu yüzden modeminizi yeniden başlatarak temiz bir bağlantı edinebilirsiniz. Sizlere atanan yeni ip adresi ve yeni bağlantı aracılığıyla daha sağlıklı ping durumu elde etmeniz mümkün.