İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Organik Bal Nedir?, Doğal Bal Neden Farklıdır?

Organik Bal’ı Farklı Kılan Nedir? Göz önünde bulundurulması gereken 4 faktör

Organik balın, bal piyasasında güçlü bir yer edindiği oldukça açık. Birçok bal markası Organik Çiçek Balı, organik bal peteği ve organik ham balı içeren ürünleri ile birlikte organik bal avantajları sunmaktadır.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

1. Organik Sertifikalandırma

Market alışverişim sırasında raflarda organik bal ve ilk fiyatını gördüğümde, ham bal denilen ve bal kavanozlarının geri kalanından ne kadar farklı olduğunu ve ne kadar farklı olduğunu merak ettim. Ancak fazla organik bal yararları hakkında ve bal organik sertifikalı olması için öğrendim daha sonra sadece idi, üreticiler (bir tarafından set bir sıkı bal üretimi sırasında organik standartlar ve koşullar uygun olmaları organik tarım sertifikasyon kuruluşu kaynağı), nektar, bal arıları alanını, arılar yönetimi, bal çıkarma işlemi, taşıma, işleme sıcaklığı ve paketleme malzemeleridir.

2. Antibiyotik, Pestisitler, Çevre Kirleticiler ücretsiz

Organik olduğunu iddia eden bal, böcek ilacı ya da çevre kirletici kalıntıları içermediğinden emin olmak için test edilmeli ve sertifikalandırılmalıdır. Organik bal yetiştiriciliğinin ayrıca sertifikasyon kuruluşunun titiz ve kapsamlı izleme ve test kriterlerini karşılaması, örneğin kimyasal madde içermemesini sağlamak için organik kovanların beş kilometre yarıçapındaki her arazi kullanıcısı ile dokümantasyon ve istişarelerde bulunulması beklenmektedir. tortu; bal örneklerinin düzenli analizi ve testi; arıcılık uygulamaları ve ve kovanlarının organik olmayan bal, şeker ve antibiyotik içermeyen kanıtlanmış olmaları gerekir .

3. Tat daha üstün?

Organik balın daha sağlıklı bir seçim olmasının sebebi dışında, bazı organik gıda tüketicileri, organik çiftçiler tarafından üretilen balların geleneksel olarak üretilen ballardan daha üstün bir tada sahip olduklarını ve dolayısıyla ekstra maliyet için ödemeye hazır olduklarını düşünüyor. Şahsen ben de böyle bal tüketiyorum ama şimdiye kadar lezzet üstünlüğü açısından herhangi bir fark söyleyemedi.

4. Değişen Sertifikasyon Standartları,% 100 Organik Her Zaman Mümkün Mü

Ancak, bu sertifikasyon gereklilikleri ülkeden ülkeye değişiyor, bazıları diğerlerinden daha az katı. Ve farklı kaynaklardan gelen organik bal için farklı standartlarla uğraşmak tüketiciler için kafa karıştırıcı olabilir. Paketlenmiş ve organik olarak ilan edilmiş bir balın gerçekten organik olamayacağı konusunda uyarıldım.

Arıların organik olmayan polenler tarafından yemlerinin rüzgar veya arı yolculuğu yoluyla kontaminasyona karşı korunması çok fazla kaynak gerektirir. Birçok arıcı, hükümetin belirlediği katı organik kurallara uymalarının mümkün olmadığını düşünüyor.

Organik Bal mı arıyorsunuz?

Balkonak’ın tercihlerine bir göz atın: Organik Doğal Ballar