İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

KORAY AVCI, KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

 

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarı, bestekâr ve müzisyen kimliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Koray Avcı 1 Ocak 1984, Ankara doğumludur. Aslen Erzincanlıdır. Klasik eğitimini aldıktan sonra üniversite okumak için Muğla’ya gitti ve Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden başarılı şekilde mezun oldu.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Bunu yanı sıra ikinci üniversitesi olan Çankaya Üniversitesi’nde İç Mimarlık Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir. Hayranları tarafından “Sesi gülen adam” olarak tanınan Koray Avcı, müziğe ilk olarak amatör bir yapıda başladı. 2010 yılında Muğla’da üniversite hayatına devam ederken bir dönem Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘Yetenek Sizsiniz’ programına arkadaşı Osman Arslan ile katılıp “beatbox ve Volkan Konak taklidi” performansı sergilemiş ve ikinci tura kadar yükselmiştir. Katıldığı bu yarışma Koray Avcı için hayatının bir dönüm noktası olmuştur.

SOKAK ŞARKIÇIĞIYLA GELEN YÜKSELİŞİNİ YOUTUBE ÜZERİNDEN DEVAM ETTİRDİ

Sokakta bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesi ile her şey değişmiştir.  Ankara’da sokakta ve metrolarda seslendirdiği Volkan Konak şarkılarıyla bir anda Youtube’da binlerce izleme sayısına ulaşan Koray Avcı büyülü sesine çaldığı klarnette eşlik etti.

Hoş geldin şarkısı ile bir anda Youtube’da meşhur olan Koray Avcı’yı müzik yapımcıları keşfetmekte zorlanmadılar.

İlk solo albümünün hazırlıklarını tamamlayan sanatçı, yeni albüm şarkıları ve yorumladığı unutulmaz eserlerle müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. “Aşk İle” albümü 2015 yılında dinleyicilerle buluştu.

Yine Aylardan Kasım” albümü yayınlandığı günden itibaren dijital platformlarda büyük beğeni toplarken Koray Avcı, üç hafta D&R satış listelerinde de 1. sırada yer aldı. Albümde Neşet Ertaş, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Soner Akalın, Zeliha Sıkık, Feyzullah Eti gibi önemli isimlerin eserlerinin yanı sıra söz ve müziği kendisine ve gitaristi Köksal Fındık’a ait olan 4 yeni şarkıya da yer vermiştir. 2016 yılında ise Sonra Dersin Ki isimli albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Unutamam Seni, Aşk Sana Benzer, Sen, Diz Dize, Yazımı Kışa Çevirdin, Yanımda Sen Olmayınca, Hoş Geldin, Dertliyim Bu Gece, Ağlama Yar, Hıçkırık Tuttu Beni. Gittin Gideli, Hasret, Neriman, Sonra Dersin Ki, Hain Geceler, Sessiz Kadın, Oropa ve Öyle Bir Aşk ki şarkıları ile büyük beğeni kazanmıştır.

 

Koray Avcının Tüm Albümleri için : https://heymp3.com/sanatci-19-koray-avci-mp3-indir