İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Son yıllarda dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına olan yönelim çok fazla artmıştır. Türkiye’de de dünyadaki gibi bir eğilim bulunmakta olup özellikle güneş enerjisi sistemleri bunların içerisinde en popülerleridir. Birçok kişi güneş enerjisi paneli sistemi alarak çok ucuza elektrik enerjisi üretme olanağına sahip olmaya amaçlamaktadır.

Ekonomiksolar firması da güneş enerjisi paneli satan firmalardan biri olup aynı zamanda solar akü de pazarlamaktadır. Firma elektrik enerjisini depolayan solar akülerini satışını da yapmaktadır. Güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretilemediği durumlarda aküdeki enerji kullanılarak elektrik kullanılabilmektedir.

Lexron 100 Amper Jel Akü ( Kore Malı )

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Solar akü sistemleri, elektrik sistemleri içerisinde en çok tercih edilen bir sistemdir. Bunun nedeni ise elektrik kullanımında kullanılan kablolar düşünüldüğünde çok maliyet gerektiren ve verimi çok düşük sonuçlarla karşılaşıldığı herkesçe malumdur. Bu açıdan bu tarz sorunları çözmek ve daha yüksek verim elde etmek amacı ile bu tür aküler tercih edilmektedir. Öyle ki bu solar aküler sayesinde elektrik enerjisi, enerji üretilemediği anlarda dahi kullanılabilmektedir.

Solar Akülerin Türleri

Birçok farklı akü türü bulunmaktadır. Bu akü türleri arasından seçimleri Ekonomiksolar firmasının solar aküleri çeşitleri arasından kolayca yapılabiliyor.

Jel akü içerisinde jel ya da jöle kıvamında olan elektrolit bulunan akü türleridir. Ağır çevresel şartlara karşı özellikle de sıcaklığa ve titreşime dayanıklı bakımsız akülerdir. Bu özellikleri sayesinde özellikle denizcilik sektöründe tercih edilmektedir. Rüzgar, güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen enerjiyi depolamak ve ihtiyaç durumunda kullanmak için bu tür aküler tercih edilmektedir.

Bursa’da Solar Aküler

Bursa ve Türkiye’nin birçok farklı noktasına güneş paneli, solar aküler gibi hizmetler veren Ekonomiksolar firması Bursa güneş enerji sistemleri açısından en deneyimli firmalardan olarak gösteriliyor. Bu açıdan bakıldığında şehirdeki solar aküler söz konusu olduğu zaman en rahatlıkla tercih edilebilecek firmalar arasında kolayca gösterilebilir. Solar akü satın alındığında değil aynı zamanda daha sonrasında ürüne bakım desteği vermeye devam eden firma bu sayede diğer firmalardan ayrılıyor. Üstün ve kaliteli aküleri oldukça ucuza sunması ile en tercih edilebilecek firmalardan biridir.

Bursa Ekonomik Solar uzmanları tarafından hazırlanan bir yazıdır.