İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Teknolojinin gelişmesiyle orantılı olarak artan veri miktarı, depolama sorunlarıni de birlikteinde getirdi. Bu büyük problema çözüm olarak çoğu farklı çözüm sunulsa da bulut depolama sistemleri, günümüzde bu sorunun en etkili çözümü halinde. Gelin Google’ın 30 TB gibi son derece yüksek bir bulut depolama alanı sunan hizmeti Google One’ı daha yakından tanıyalım.
Veri depolamak için üretilen çözümlerde artık fiziksel bir cihaza ihtiyaç duymadan dosyalarımızı depolamamıza imkân tanıyan bulut depolama sistemleri; yaygın kullanımı olan hard disklerin, CD’lerin ve taşınabilir hafızalerin yerini almış durumda. Çevrimiçi depolama sunarak internet erişimi olan her yerden dosyalarımıza ulaşmayı sağlayan bulut depolama sistemleri, gün geçtikçe artan kullanıcı sayılarıyla daha da yaygın bir hâle geliyor.

Son yılların en büyük çalışma alanlarından biri olan bulut depolama sistemlerinin gelişmesinde kuşkusuz Google gibi sektör devlerinin payı büyük. Google’ın şahsi dosyalarımızı bedava depolamamıza imkân tanıyan Drive adlı hizmeti, günümüzde çoğu kullanıcı tarafından kullanılıyor. Fakat Drive’ın kullanıcılara para ödemeden sunmuş olduğu depolama alanının 15 GB olması, bu servisin en büyük dezüstünlükı.
Her geçen gün artan dosya boyutlarıyla beraber oluşan depolama alanı sorunlarıne yine Google’dan gelen ve 30 TB’a kadar depolama alanı sunan son derece kullanışlı bir çözüm var: Google One. Bu yazımızda Google One’ın bizlere sunmuş olduğu üstünlükleri ve bu servisin bütün ayrıntılarını sizlerle paylaşacağız.

Google One nedir?

‘Her şey için bolca alan’ sloganıyla Google tarafından kullanıcılara sunulan Google One, ücretli bir bulut depolama hizmetidir. Fotoğrafların, videoların, müziklerin, belgelerin ve daha çoğu dosyanın fiziksel bir cihaza ihtiyaç olmadan depolanmasına imkân tanıyan Google One’ın en dikkat çeken özelliği, kullanıcılara sunmuş olduğu dev depolama alanları.
Google Drive, Google Fotoğraflar ve Ge-posta gibi diğer Google hizmetlerindeki bütün verilerinizi tek çatı altında birleştiren Google One, bütün dosyalarınızı orijinal boyutlarında saklamanıza imkân tanıyarak veri kayıplarının önüne geçiyor. Aynı zamanda son yılların en büyük sorunlarınden biri olan veri güvenilirği konusu ile ilgili önemli güvenlik çözümleri içeren servis, dosyalarınızı gönül rahatlığıyla depolamanıza izin veriyor.
Google One’ın sunmuş olduğu üstünlüklar neler?

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Google One kullanıcıları, diğer depolama servislerinin kullanıcılarına göre bazı üstünlüklara sahip. Platforma eklenen ekstra özelliklerle son derece farklı bir bulut depolama tecrübesi sunan Google One’ın sağladığı üstünlüklara aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.
Uzmanlara tek dokunuşla ulaşın: Google, kullanıcılarının yaşadıkları problemlera çözüm bulamamaları halinde olaya uzmanlarla müdahale edecek. Google One ile beraber tek dokunuşla destek ekibiyle iletişime geçebileceksiniz.
Ekstra özellikler: Diğer Google ürünlerinde sunulacak fırsatlarla Google Play kredileri, özel otel fiyatları gibi çoğu üstünlüka sahip olabileceksiniz.
Aile paylaşımı: Satın aldığınız depolama planını aile üyelerinizle de paylaşmanız mümkün. 5 şahsa kadar davet imkânı sunan Google One, bunun yanı sıra davetle gelen kullanıcıların da Google One üstünlüklerindan faydalanmasına imkân tanıyor.
Google One’ın ödeme planları:

Google One, kullanıcıların ihtiyacına göre oluşturulmuş 6 farklı bulut depolama alanını kullanıcılara sunuyor. 100 GB’tan 3 TB’a kadar sunulan bu alanlara ve ödeme planlarına aşağıdaki listeden erişebilirsiniz.
100 GB depolama alanı: Aylık 5,79 TL
200 GB depolama alanı: Aylık 11,59 TL
2 TB depolama alanı: Aylık 28,99 TL
10 TB depolama alanı: Aylık 289,99 TL
20 TB depolama alanı: Aylık 579,99 TL
30 TB depolama alanı: Aylık 869,99 TL
Yukarıda sunulan paketlerin tamamında Google uzmanlarına erişim, aile paylaşımı ve ek özelliklerin kullanıcılara sunulduğunu belirtelim.