İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

Sizlerle paylaşacağım yöntem sayesinde web site ve bloglarınızın MEB ağlarındaki engelini kaldırabileceksiniz. Yapmanız gereken sadece birkaç ufak adım bulunuyor ve bunlar da gayet basit. Bu sayede her gün okullardaki fatih ağlarındaki on binlerce trafik potansiyelini kendi yararınıza çevirebilirsiniz. Tabii ki de bunun için internet sitenizin yasadışı olmaması gerekiyor. Aksi taktirde sistem tarafından ret kararı alabilir ve sitenizin durumunu olumlu yöne çeviremeyebilirsiniz.

İnternet sitelerinizin meb ağlarındaki engelini kaldırmak için yapmanız gereken adımlara geçelim. Bu sayede okullardaki ağ trafiğini kendi tarafınıza çekebilirsiniz.

✓ İlk olarak sitenizin yasadışı olmadığından emin olun.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Fatih ağları siteleri tarama işlemini birçok alanda olduğu gibi yine yurtdışı tabanlı bir şirkete yaptırmakta. Sitenizi botlar aracılığı ile tarayarak bir değerlendirme yapan bu sistem, verilerini MEB’e göndererek sitelerin engellenmesinde yardımcı olmaktadır. İşleme başlamadan önce ilk olarak sitenizin yasadışı olmadığından emin olmalısınız. Aksi taktirde sitenizin Fatih ağlarındaki engelini kaldıramayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse iguanabey blogum kişisel bir blog yazıları içerdiği için sistem tarafından güvenli olarak işaretlendi. Bu sayede okullardaki Fatih ağlarından trafik alabilmekteyim. Siz de başvuru yapmadan önce sitenizi yasalara uygun bir duruma getirmelisiniz.

✓ Taramanın yapılacağı sitede başvurumuzu yapalım.

Öncelikle aşağıda belirtmiş olduğum siteye gidin.


Sitenizin durumunu arayın

Yukarıdaki bağlantıya gittikten sonra yapacağımız pek bir işlem kalmıyor. Aşağıda vermiş olduğum resimdeki alana tarama yapmak istediğiniz internet sitesinin URL adresini yapıştırın. Eğer onay alabilirseniz sitenizin Fatih ağlarındaki engelini kaldırma işlemini başarıyla yapmış olabilirsiniz.

İnternet sitelerinin Fatih ağlarındaki engelini kaldırmak

İnternet sitelerinin Fatih ağlarındaki engelini kaldırmak

Başvuru işleminde bir sonraki adımda sitenizin hangi kategoride olduğunu belirlemeniz gerekecek. Güvenli kategorilerden birisi olan kişisel bloğu seçerek sitenizin Fatih ağlarındaki engelini kaldırma işleminde internet sitenizi sistemin onayına bırakabilirsiniz. Eğer sistemin botları tarafından gerçekten belirlemiş olduğunuz kategoride olduğunuz kanaatine varılırsa sitenize artık okullardaki fatih ağlarından da erişim sağlanabilecektir.

 

İnternet sitenizin Fatih ağındaki engelini kaldırın

İnternet sitenizin Fatih ağındaki engelini kaldırın


Başvuru yapmak için tıkla

Başvuru alanına gelip site adresinizi girdikten sonra tamamlamanız gereken sadece basit birkaç yer kalıyor. Bunlar:
✓ Kategori seçimi
✓ Kanıt için ekran görüntüsü
✓ İletişim bilgileri (İsim, mail adresi ve rastgele bir firma ismi)
✓ Yorum (Bu alana sitenizin illegal olmadığını ve düzeltilmesi gerektiğini belirtmelisiniz. Ancak yorumunuzu yazarken İngilizce yazmanız gerektiğini unutmayın.)

 

Not: 6 Nisan Cumartesi 2019 gününde filtreleme sistemine erişimde sorunlar yaşanmaktadır. Sistem kendini güncellediği için şuan yeni bir başvuru alamıyor. Ancak arada bir siteyi kontrol ederek açıldığı zaman başvuru yapabilirsiniz.(Belirli aralıklarla bu işlem yapılıyor. Onun için hatayla karşılaştıktan birkaç saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.)