Şuanda Xapo’da CEO ve Paypal’da yönetici olan Wences Casares, bitcoin fiyatlarının 7-10 yıl içerisinde 1 milyon dolar civarlarını görebileceğini açıkladı. CNN’e verdiği röportajda finans sektörü ile ilgili birçok konuya değinen usta ismin bitcoin ile ilgili yapmış olduğu birçok açıklama da dikkat çekti.

Cesares’in bu konuda yapmış olduğu yorum ise şu şekilde:

“Bana göre başarılı olma şansı en az yüzde 50’dir. Bitcoin başarılı olursa 7-10 yıl içinde 1 milyon doların üzerine çıkabilir. Bu sayı, bugünkü değerin 250 katıdır (yazım esnasında Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 4,000 dolar).”

Bitcoine yatırım yaparken kaybedilmesi göze alınan seviyelerde çalışılması gerektiğini açıklayan Wences Cesares, kripto para yatırımlarının büyük bir risk içerdiğini kabullendi.

Bitcoinin dünya genelinde kullanılacak rezerv bir para birimi gibi işlem görebileceğini açıklayan Paypal yöneticisi, bu doğrultuda bitcoine güveniyor. Cesares’in bu konuda yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

Bitcoin ulusal para birimlerinin yerini almayacak. Tüm ulusal para birimleri üzerinde var olan uluslar üstü bir para birimi olarak başarılı olabilir. Siyasi olmayan küresel bir değer ve ödeme standardı haline gelebilir.”

Bitcoine Yatırım Tavsiyesi

“10 milyon dolarlık bir portföyde Bitcoin’e en az 100 bin dolar yatırılması gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin başarısız olursa bu portföy, çoğu portföyün katlan

Tavsiye:  Bitcoin Cüzdanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

abileceği şekilde 3-5 yıl içerisinde değerinin en fazla 100 bin dolarını ya da yüzde 1’ini kaybedecek. Ancak Bitcoin başarılı olursa, 7-10 yıl içinde bu 100 bin dolar, portföyün başlangıcındaki değerinin 2.5 katına çıkarak 25 milyon dolar değerinde olabilir.” yorumunu yaptı.

Açıklamalarında bitcoine yatırım yapmak isteyen herkesin en az elinde bulunan paranın %1 veya %10 gibi bir miktarını kullanması gerektiğini belirten Cesares, risk seviyelerinin üstüne çıkılmamasına dikkat çekiyor.

Bitcoin 1 Milyon Dolar Olur mu?

Evet, 1 milyon dolar biraz abartı ve hayali gelebilir, ancak kimse ilk başlarda 1 doların altında değer biçilen bir kripto para girişiminin birkaç yıl içerisinde zaman zaman 10.000 dolar seviyelerine gelebileceğini de tahmin edemezdi değil mi? İşte bu yüzden bahsi geçen miktarın gerçekleşmesi de imkansız değil. Ancak bunun için kesinlikle bitcoinin günlük hayata daha çok entegre edilmesi gerekiyor. Herkes tarafından kullanılan ve bilinen bir şey olduğu zaman kesinlikle fiyatında gözle görülür bir artış sağlanacaktır. Bazı uluslararası bankaların da ellerinde bitcoin tutmaya başlaması da kripto paraların geleceğine ne denli bakıldığının bir göstergesi olsa gerek.

Dünya genelinde sadece birkaç tane bulunan bitcoin ATM noktaları da yaygınlaşmaya başladığı zaman fiyatlarda gözle görülür bir gelişme yaşayacağımıza inanıyorum.