İGrafiker Olarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

 

İnternetin hayatımızın önemli bir parçası haline geldiği günümüzde, artık birçok iş online olarak yürütülüyor. Bu yüzden firmalar ve diğer iş verenler de ürün ve hizmetlerini dijital ortama aktarıp daha fazla kişiye ulaşmak için çaba sarf ediyorlar. Dijital ortamda yaşanan bu gelişmeler, internet üzerinden yapılabilecek pek çok iş kapısının da aralanmasını sağlıyor. Bu online iş fırsatlarından biri de grafiker olarak para kazanma işidir. Freelance (serbest zamanlı) bir grafiker olarak internet üzerinden önemli miktarlarda para kazanabilirsiniz.

 

Grafik Tasarımcısı Hangi Yöntemlerle Para Kazanabilir?

 

1. Freelance Grafiker Olarak Para Kazanma

 

Freelance grafiker olarak internet üzerinden grafik tasarım işleri yapıp, herhangi bir süre ve yer kısıtlaması olmadan para kazanmak mümkündür. İnternet üzerinden birçok web sitesi aracılığıyla elde edebileceğiniz görsel tasarım, banner, logo, ve benzeri birçok grafik işini kendi üretkenliğinizi kullanarak yapıp teslim edebilir ve karşılığında tatmin edici ücretler alabilirsiniz. Serbest olarak iş yaptıran internet sitelerine üye olarak Siparişlere teklif verebilir, hazır ilanlar üzerinden kendinize belli bir online iş sahası oluşturabilirsiniz. Böylece, uzun süreli iş yaptıran kişilerle daha sonra tekrar çalışma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca yabancı dil biliyorsanız freelance mantığı ile çalışan yabancı internet sitelerine üye olarak grafikerlik yapmanız oldukça kolaydır. Freelance grafikerlik işi bulabileceğiniz en iyi internet sitelerine www.freelancer.com, www.uzmankirala.com ve www.fiverr.com örnek gösterilebilir.

 

2. Logo Tasarlayarak Para Kazanma

 

Birçok firmanın kendine has bir logosu olduğu için, logo tasarımı süreklilik arz eden bir iştir. Bu nedenle çeşitli firma, kurum veya web siteleri için logo tasarımı yapmak bir grafiker için çok kolay ve kazançlı bir iştir. Bu işi sipariş üzerine yapmanız mümkündür. Ancak www.r10.net ve wmaraci.com gibi alıcı ile satıcıyı buluşturan internet siteleri üzerinden kendinize özgü logo tasarımları yapıp belli ücretler karşılığında satabilirsiniz. Bu alanda profesyonel hale geldikçe çok daha yüksek kazançlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

 

3. Ara yüz Tasarlayarak Para Kazanma

 

Grafik bilginize güveniyorsanız çeşitli web siteleri ve uygulamalar için ara yüz tasarımı yapabilirsiniz. Üstelik ara yüz tasarlamak günümüzde oldukça popüler ve yüksek getiriye sahip bir iştir. Ayrıca, ara yüz tasarımı yapmak logo tasarımı yapmaktan çok daha yüksek getirili bir grafikerlik türüdür.

 

Grafiker olarak başka alanlarda da iş fırsatları bulabilirsiniz. Ancak internet üzerinden serbest olarak çalışmak istiyorsanız en çok para kazandıranların bunlar olduğunu söyleyebiliriz.