İnstagram Profiline Kimlerin Baktığını Öğren!!

PUBG oyunu son zamanlarda ülkemizde başta olmak üzere tüm dünyada insanlar tarafından çılgınlar gibi oynanan ve adete insanları etkisine alan bir oyun. Bir süre önce de telefonlarımıza gelmesi ile birlikte kullanıcı kitlesini katladı ve hala da artmaya devam ediyor. Ancak bazı telefonlar oyundaki haritaların büyüklüğü ve grafik gereksinimleri nedeniyle FPS sorunları yaratabilmekte. Bu yazımızda da PUBG mobile kasma sorunu ve çözümü hakkında sizlere birkaç bilgi vereceğim. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra telefonunuzda daha rahat ve donmadan PUBG oynayabilirsiniz.

GRAFİK ARTTIRMA UYGULAMALARI

Bazı telefonlarda oyunu optimize etmek daha zor olabiliyor. Bu yüzden kullanıcılar açısından oyun performansında düşüşler görmek çok da zor değil. Bu yüzden yardımcı uygulamalar telefonunuzu optimize ederek sadece PUBG için çalışmasını sağlıyor. Buna ek olarak grafik ayarlarında en uygun seçenekleri de ayarlayarak en üst seviyede performansı almanıza imkan vermekte. Siz de telefonunuzu optimize etmek için aşağıda vermiş olduğum bağlantıdan uygulamayı indirebilir veya farklı uygulamalar da deneyebilirsiniz. Bu şekilde PUBG mobile kasma sorununun önüne geçebilme imkanına sahip olursunuz.

Android İçin İndir

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓ DEVAMI İÇİN ↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

iOS İçin İndir

Yukarıda vermiş olduğum uygulamalar telefonunuzun grafik ayarlarını yaparak oyunda en iyi performansı almanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu işlem bazen tek başına yeterli olmayabiliyor. Ekstra olarak sizin de yapmanız gereken bazı şeyler var. Şimdi de bunlara örnek verelim.

Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Telefonlarımızda günlük kullanımlarda birçok uygulamaya girip çıkıyoruz ve bunları çoğu zaman arka planda açık unutuyoruz. Bu yüzden de telefon daha fazla Ram kapasitesi kullanıyor ve PUBG için yeterli güç veremediği için kasma veya donma gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bunun önüne geçmek için de özellikle oyuna girerken Facebook,WhatsApp gibi uygulamaların tümünü kapatmak telefonunuzun oyun performansını arttıracaktır. Buna ek olarak da yine bu arka plandaki uygulamalar açık durduğu zaman telefon bataryasına da yük olduğu için bunları kapattığınız zaman şarjınızın daha uzun gittiğini görebilirsiniz.

Telefon Şarj Seviyesini Kontrol Edin

Bazı telefonlar batarya seviyesi %20 veya %15 seviyelerine geldiği zaman kendisini otomatik olarak güç tasarrufuna sokmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi güç tasarrufuna giren telefonlar oyunlarda veya diğer uygulamalarda daha yavaş çalışmakta. Bu yüzden düşük fps değerlerini görmeniz hiç de zor değil. Benim şarjım bu seviyelerde değil ancak yine de beklenen performansı alamıyorum diyorsanız ayarlardan pil tasarrufunu kontrol etmenizde fayda var. Bazı telefonlar sadece düşük seviyelerde değil, kullanıcının tercihine göre yüksek şarj oranlarında da kendini tasarruf içerisine sokabiliyor. Bu yüzden emin olmak adına telefon ayarlarınızdan pil tasarrufunu kapatmanızı tavsiye ederim.